up
ara

Truman Show Paylaşımları

Mustafa

Mustafa

@erd19

Truman Show
Jim Carrey’in başrolünde oynadigi psikolojik-gerilim türünde etkileyici bir yapim. Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.
Truman Show
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
yiğit emre selek (@yigitemreselek)
En sevdiğim jim carry filmidir kendileri.
01.07.18 beğen 2 cevap
Müşkülpesentt

Müşkülpesentt

@muskulpesenty

Günaydın! Olur ya belki sizi göremem, şimdiden: iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler.
Bir jim Carrey harikası! O adama zaten bayılıyorum (davranışlarını bazen sinir bozucu abime benzetsem de guzel bir oyunculuk sergilemiş. Bir insan bu kadar doğal olmayı nasıl başarabilir?) Eski bir film olsada kendini her zaman izletmeyi başarır. (tekrar izlemeyi düşündüğüm filmlerden) Konusunda ise bir dünya hayal edin öyle bir dünya ki doğmadan önceki anne karnında bile sizi an be an izlesinler... Rahatsız edici bir durum değilmi? 5000 kamerayla 24 saat insanlar sizin her halinizi canlı canlı izliyorlar. Bu dizinin baş rolü sizsiniz ve oradaki herşey sizin için (pardon reyting için) var. Oradaki hayatta neredeyse hergün aynı şeyler oluyor. Yapma mutlu insanlar dolanıyor. Ve herkes oyunun bir parçası. Karınız anneniz babanız arkadaşınız hepsi oyuncudan ibaret. Ve size bir hayat dayatirlar onun dışına çıkamazsınız. Yönetmen için sizin kaşif olma fikriniz önemsizdir. Sadece senaryoyu önemser ve isteklerin hayallerin konusunda önüne engeller koyar.

Buranın sırrını anlamaya başlayınca engellemeye çalışırlar, fakat sonunda Truman hayallerine açılan kapıyı açar. Özgürlüğüne kavuşur. Ütopik eleştirel bir başyapıt "Truman Show" . Şiddetle tavsiye ederim.
Truman Show
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum