up
ara

Sevimsiz

- Beastly (2011)

Sevimsiz Konusu ve Özeti

Sevimsiz
Güzel ve Çirkin'in modern versiyonu olan filmde New York'lu yakışıklı bir genç, büyü yetenekleri olan bir kız tarafından korkunç bir canavara dönüştürülür. Büyünün bozulması için en geç 1 yıl içinde gerçek aşkı bulması gerekmektedir.
Süre: 86 dk
Yapım: 2011 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Daniel Barnz
Mary Kate Olsen ve Vanessa Hudgens bildiğimiz güzel ve çirkin filminin modern versiyonu olacak Beastly adlı film için bir araya gelmişler.
Sevimsiz filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik - Bilim Kurgu Filmler listesinde yer almaktadır.
Ceylan Bektaş

Ceylan Bektaş

@ceylanbektas

herşey dış görünüş değil
İzlenilesi bir film. Aşk'a farklı bir bakış açısı. Dış görünüşün aslında önemsiz olduğunu gösteren romantik bir film.
Sevimsiz
filme 10 verdi
0 beğen · 2 yorum
Bakku-shan (@bakkushan)
sıradan, oldukça basit anlaşılır bir film. 16/17 yaş gurubuna hitap ediyor diyebilirim. Sıkılmadan izleniyor fakat sonuç başından belli.
19.02.16 beğen cevap
Ceylan Bektaş (@ceylanbektas)
kesinlikle @bakku-shan.
19.02.16 beğen cevap
Bay CC

Bay CC

@baycc

Aslında klasik bir düşüncenin ürünü bir film fantastik olarak işlenmiş dış güzelliğin değil içsel güzelliğin önemli olduğunu vurgulayan bir film biraz da güzel ve çirkin filminin modern zamana uyarlanması olmuş diyebilirim boş bir zamanınızda hoş bir vakit geçirmek için izleyebilirsiniz pişman olmazsınız :)
Sevimsiz
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Bikotti

Bikotti

@bikotti

Eğer Beastly'nin kitabını okuduysanız çok ama çok büyük bir ihtimal film size yavan gelecektir. Kitapta olan komik ve dramatik sahnelerin alınmamış olması gerçekten üzücü. Elbette kitap uyarlamalarında kitaptaki olayların bire bir anlatılması beklenmiyor ama kitaptaki bir çok güzel fikrin hiçe sayılması ve onun yerine tahmin etmesi kolay bir döngü getirmeleri de bence bu güzel kurguya haksızlık olmuş.

Örnek vermem gerekirse Adrian ismini almasındaki nedenler ya da kitapta bize tebessüm ettiren destek grubunun bile filmde kendine yer bulamamış olması fazlasıyla üzücü.

Ayrıca Vanessa Hudgens'ı da Lindy rolünde benimseyemedim onu geçtim Neil Patrick Harris'i gördüğüme bile sevinme şansım olmadı. Niye bilmiyorum izlerken hep bir şimdi efsane bir replik ya da akıllara kazınacak bir sahne bekledim ama yalnızca mektup olayı vardı ki o da oldukça kısa kesildiğinden pek duyguyu yaşatmadı.

Sonsöz olarak kesinlikle kitabını okumadan önce izleyin derim .....

En iyi sahnesi: Kesinlikle ufak detayların önemini tekrar anlamamızı sağlayan mektuplar
Sevimsiz
filme 4 verdi
1 beğen · 0 yorum
41
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik - Bilim Kurgu Filmler
Fantastik ve bilim kurgu türlerini kendi içinde harmanlayarak izleyiciye sunan, hem fantastik hem de bilim kurgu unsurları iç...
224
FİLM
Romantiklerin İzlemesi Gereken En İyi Aşk Filmleri
Duygusal romantiklerin mutlaka izlenmesi gereken en iyi aşk filmlerini bu listede topluyoruz....
42
FİLM
İzlediğinize Pişman Olacağınız Ömürden Çalan Filmler
İzledikten sonra kendinize hiçbir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir filme ayırsaydım demenize sebep olan...
46
FİLM
Tüm Zamanların En Çok İzlenen Aşk Filmleri
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en çok izlenen aşk filmleri li...
38
FİLM
Kitaplardan Uyarlanan Aşk Filmleri
Okurken pembe hayaller kurduran aşk hikayelerinden sinemaya uyarlanan, derin duygular içeren aşk filmlerini bu listede paylaş...
8.1/10
57 oy
Sence kaç puan almalı?
0