up
ara

Elly Hakkında

Darbareye Elly (2009)

Elly Hakkında Konusu ve Özeti

Elly Hakkında
Uzun yıllar Almanya'da yaşayan Ahmed, İran'ı ziyarete gelir. Eski arkadaşları üç günlük bir tatil planı yaparlar. Ahmed'in İranlı bir kızla evlenmek istediğini bilen bir arkadaşı Elly adında bir kadını da davet eder. Amacı onları tanıştırmaktır. Ancak Elly bir anda ortadan kaybolunca işler karışır.
Süre: 119 dk
Yapım: 2009 İran
Yönetmen:
Senaryo:
  • Asghar Farhadi
Elly Hakkında filmi İran Sinemasının En Çok İzlenen Filmleri listesinde yer almaktadır.
Misafir

Misafir

@misafir000

Filmde beyaz yalanlar diyerek masumlaştırmaya çalıştığımız yalanların açığa çıktıklarında insanları nasıl değiştirdiğini, çevredeki insanlarda ne gibi farklılıklar yarattığı anlatılıyor. Her zamanki gibi senaryo ve sorular biz seyircilere bırakılmış.
Elly Hakkında
7.3 (10 oy)
0 yorum
ubor metenga

ubor metenga

@ubormetenga

nam-ı diğer about elly. kayboluş hikayelerinin işlendiği filmler, her zaman bende tedirginliğe sebebiyet verir. giden gitmiştir, ardında bıraktığı koca boşluğun içine her ihtimali ince ince döşersiniz de elinizde gene balon niyetine bişey kalır. sonra o da uçar elinizden.

about elly, 1960 yapımı “serüven” adlı abd filminden mülhem bir film olmakla beraber, şark kültürüne bir 'kayboluş' hikayesinden yaptığı göndermeler kesinlikle dikkat çekici. bizim kayıp ablanın yediği naneleri bırakalım da bu yalana iştirak eden herkesin birbirine girdiği sahne gerçekten ibretlikti.
gideni döndürmeyen yalanlar zincirinde, hakikatin de giden kadın gibi giderek kaybolduğunu görürüz filmde. temize çıkmak için hiçbir yol yok mu anasını satiim dersiniz izlerken.
yok tabi, ne sandın?
Elly Hakkında
7.3 (10 oy)
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

"Acı bir son yaşamak sonsuz bir acı yaşamaktan iyidir"
Elly Hakkında
7.3 (10 oy)
0 yorum
....

....

@gulce8

Kötü bir son, sonsuz bir umutsuzluktan daha iyidir.
Elly Hakkında
7.3 (10 oy)
0 yorum
27
FİLM
İran Sinemasının En Çok İzlenen Filmleri
İran sinemasının en önemli yapımları olan ve tüm dünyada beğenilerek izlenen en iyi İran yapımı filmleri bu listede topluyoru...
....

....

@gulce8

´
"Kötü bir son, sonsuz bir umutsuzluktan iyidir."
Elly Hakkında
7.3 (10 oy)
0 yorum
7.3/10
10 oy
Sence kaç puan almalı?
0