up
ara

Cennetin Krallığı

- Kingdom Of Heaven (2005)

Cennetin Krallığı Konusu ve Özeti

Cennetin Krallığı
Demircilikle uğraşan Balian, Haçlı Seferleri sırasında Kudüs'e gider ve bir anda kendini şehrin ve insanlarının savunucusu olarak bulur.
Süre: 144 dk
Yapım: 2005 ABD, İngiltere, İspanya, Almanya
Yönetmen:
Senaryo:
  • William Monahan
Ailesini ve inancını kaybeden acılı bir baba... Dini savaş uzak ve kutsal topraklarda devam etmekte onu ve kaderini ise büyük bir drama doğru yönlendirmektedir. Kaderi oğlu Balian’ın büyük bir şövalye olmasını sağlayacaktır. Ibelin’li Godfrey Doğu’da savaştığı Haçlı Seferlerinden vatanı Fransa’ya dönmüştür. Balian’ın babası olduğu ortaya çıkınca, Godfrey gerçek şövalyeliğin ne olduğu hakkında oğlunu yetiştirecek ve onu kıtalararası destansı bir yolculuğa çıkaracaktır.
Kudüs’te o günlerde 2. ve 3. Haçlı Seferleri arasında kırılgan ve her an sonlanabilecek bir ateşkes ilan edilmiştir. Kudüs Kralı IV Baldwin barışa ve halkına bağlılık yemini etmiştir. Ibelin’in ölmeden önce kılıcını ve yeminini teslim ettiği oğlu tıpkı babası gibi Kudüs’ü her tür kötülükten korumak için yola çıkmıştır.
Ölüme çok yaklaştıkları bir deniz kazasına rağmen güçlükle ulaştıkları Kutsal Şehir’de Balian kılıç maharetleri sayesinde kendine kısa sürede bir ün yapar ve bu arada Kral’ın kızkardeşi güzel Sybilla'nın saygı ve hayranlığını da kazanır. Ancak Balian kendine düşman da kazanmıştır... Özellikle Sybilla’nın kocası, Tapınak Şövalyeleri'nin küstah lideri Guy de Lusignan’ın ve kralın danışmanı Tiberias’ın düşmanlığını. Balian kılıcını alır ve tarihe adım atar.
Cennetin Krallığı filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Savaş Filmleri listesinde yer almaktadır.
Hanne

Hanne

@hanneylmz - İzmir

Kısa bir süre önce tavsiye üzerine izledim.Film tutkunu biri olarak bu zamana kadar izlemediğim için üzgünüm.Hristiyan bir yapımcının elinden çıkmış olmasına rağmen Hristiyanlık propagandası yapmak yerine Batı'nın adını bile duymadığı Selahaddin Eyyubi gibi Müslüman bir komutanın kişiliği, dürüstlüğü, ahlakı,mertliği gibi özellikleri ön plana çıkartmış olması takdire şayan .İzlemek için vaktiniz yoksa vakit oluşturun ve geç kalmadan mutlaka izleyin !
Cennetin Krallığı
filme 10 verdi
0 yorum
Aleyna Şevik

Aleyna Şevik

@aleynasevik28 - Çanakkale

1187 Hıttin savaşı öncesi ve sonrası adına Kudüs’e genel bir bakış
Cennetin Krallığı
filme puan vermedi
0 yorum
Kadir Berk Işık

Kadir Berk Işık

@kadirbeerk

En sevdiğim :)
En sevdiğim filmlerden biri. Filmin içinde geçen her replik ayrı ayrı düşünülmüş sanki. ayrıca yabancı bir yapım olmasına rağmen diğer filmler gibi müslümanlara hakaret etmiyor aksine Selahaddin Eyyubi'yi yücelten durumlar var. Müslümünlara olan saygılı tavrı benimde filme olan saygımı bir kat arttırdı.
Cennetin Krallığı
filme 10 verdi
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

:)
Filmi 2005 de sinemada izlemiştim hala aklımda kalan diyaloglar var çok iyi bir filmdi.
Cennetin Krallığı
filme 8 verdi
0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Savaş filmlerinin oyuncusu Orlando Bloom...
Savaş filmi deyince akla gelen ilk filmlerden.Orlando Bloom'un başrolde oynadığı yapım Haçlı Seferlerine konu ediniyor.Savaş sahnleri, görsellik iyiydi.Daha önce ki yorumlarımda da bahsetmiştim Orlando Bloom Savaş filmlerinin adamı yakışıyor bu tarz yapımlara.Buradaki performansı gerçekten üst düzey genelde yan rollerde veya başrolü paylaşır bir konum izliyordu diğer savaş yapımlarında burada direk kendisi başrol oyuncusu ve gerçekten rolünün hakkını fazlasıyla vermiş.
Cennetin Krallığı
filme 9 verdi
0 yorum
Guapo

Guapo

@ilay - Mashhad

- Bir kral bir insanı yönetebilir.Bir baba oğul dünyaya getirebilir.Ama unutma, seni yönetenler kral dahi olsalar ya da güce sahip olsalar, ruhun her zaman sana ait olur.Tanrı' nın önüne çıktığında: "bana bunu başkaları emretmişti" ya da "erdemli olmak beklenen şey değildi" diyemezsin bu yeterli olmaz. Sakın unutma!
Cennetin Krallığı
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Unutma, nasıl oynamış ya da oynatılmış olursan ol seni piyon gibi kullananlar, Kral veya güçlü adamlar da olsa ruhun sadece sana aitttir. Tanrı huzuruna çıktığında diyemezsin ki “ama bana öyle emretmişlerdi” ya da “ama şartlar o dönemde müsait değildi.”
Bu yeterli olmaz. Bunu unutma!
Cennetin Krallığı
filme 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Kutsallık yapılan doğru işlerde ve kendini savunamayanları korumak için gösterilen mertliktedir. Ve Tanrı’nın arzusu olan iyilik (kafasını ve kalbini işaret ederek)burada ve buradadır.
Ve kendi kararınla yaptığın işler sonucunda iyi adam olursun ya da olmazsın!
Cennetin Krallığı
filme 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Salahaddin:Kimse zarar görmeyecek. Allah adına yemin ederim!
Balian:Hristiyanlar şehri aldıklarında, bu duvarların içindeki her müslümanı katlettiler.
Salahaddin:Ben onlardan biri değilim ben Salahaddin’im.. Salahaddin!
Cennetin Krallığı
filme 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Düşmanlarınla karşılaştığında, korkusuz ol!
Cesur ve dimdik ol ki, Tanrı seni sevsin.
Seni ölüme götürecek olsa bile, her zaman gerçekleri söyle.
Çaresizlerin yanında ol, yanlış yapma!
Bu senin yeminindir.
Cennetin Krallığı
filme 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
38
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Savaş Filmleri
Tarihin savaşlarla geçen yıllarını konu edinen, savaşların insan hayatı üzerinde bıraktığı etkileri gözler önüne seren, mutla...
427
FİLM
Aksiyon Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Aksiyon Filmleri
Aksiyon film tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken, tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerini bu listede topluyoruz. Sen de e...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
144
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmekt...
20
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken David Thewlis Filmleri
1993 yapımı Naked filmindeki performansıyla sinema dünyasında adını duyuran, genç oyuncuların ise Harry Potter filmindeki Pro...
8.5/10
182 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler