up
ara

Güneşli Pazartesiler

- Mondays In The Sun (2002)

Güneşli Pazartesiler Konusu ve Özeti

Güneşli Pazartesiler
Başrollünde oyuncu Javier Bardem yer aldığı, yönetmenliğini Fernando Le üstlendiği film
Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Psikoloji türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Güneşli Pazartesiler isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 113 dk
Yapım: 2002 İspanya, Fransa, İtalya
Yönetmen:
Senaryo:
  • Fernando Le
Mihrimah Özlem K

Mihrimah Özlem K

@mihrimahozlemk

Çok uzun zamandır izlemek istediğim ama müsait olamadığım bir filmdi.Bir pazartesi sabahı insanlar işlerine,okullarına giderken ben erkenden kalkıp bu filmi izledim.Film bir gerçek öyküye değil, binlerce gerçek öyküye dayanıyor.Javier Bardem döktürmüş.Luis Tosar' ı başta tanıyamadım.Tanıyamadım ama film başladığı andan itibaren daha ilk gördüğüm sahnede müthiş bir huzursuzluk kapladı içimi.Her gördüğüm sahnede huysuzlanıyorum falan.Baştan anlamlandıramadığım bu durumu filmin yarısından sonra idrakine vardım.Mientras duermes aklımda kalmış ama gömmüşüm. Filminden çok etkilenmiş,Luis oynadığı rol ile hayata karşı yüzümün kenarında köşesinde kalan minicik bir gülümsemeyide söküp almayı başarmıştı.Siz varın düşünün bendeki psikolojik etkisini.

Esas filme dönersek liman işçisiyken işsiz kalan sıradan insanların , işsizlikten doğan sıkıntıları anlatılıyor.İşsizliğin onların sosyal ilişkilere yansıyışını ve onları etkileyiş biçimi görüyoruz.
Güneşli Pazartesiler
filme 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Bize çok uyan bir film aslında şu aralar.İspanya'daki ekonomik bunalımda işsiz kalan insanların yaşadıklarını çok fazla drama düşmeden yüzünüzde buruk bir gülümsemeyle izleten,Javier Bardem'in ( daha bu kadar popüler olmadan) o kiloyla bile belli bir karizmaya sahip olduğunu döktürdüğü rolüyle anlatan film.Hem üzücü hem çok doğal hem de gerçekten sevimli bir film.Özellikle 4.parta denk geliyor internetten izlerseniz eğe,r Javier Bardem'in birlik olmak ,dostluk üzerine çok güzel bir söylevi var.Aralarında çalışan bir arkadaşları diğerlerinin işten çıkarılmasıyla ilgili düzenin böyle işlediğini daha ucuza bulunursa onun tercih edileceğini,bu bardan daha ucuz içki veren bir yer olursa orayı tercih edeceğini söylüyor(bar yıllardır arkadaşları olan birine ait ).Javier Bardem ise işten çıkmamak için ücretlerimizi yarıya çektiğimizi,mesailerde bile ücret almayacağımızı söyledik ,ama ne oldu siz o imzayı atmadınız.Bizi hemen çıkardılar işten sizi de 1 sene sonra.Ama bizi böylece böldüler ne farkı oldu sonuçta hepimiz çıkarıldık.Başka bar isterse bedava versin içkisini ben yine de bu bara gelmeye devam edeceğim ile başlayan söylevi filmin özeti bence ve o sahnede bu hikayeye ortak olduğunuza gerçekten seviniyorsunuz .Güzel ve sakin bir film;ama bir o kadar da anlamlı...
Güneşli Pazartesiler
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
Mihrimah Özlem K

Mihrimah Özlem K

@mihrimahozlemk

Asıl soru bizim tanrıya inanıp inanmadığımız değil. Asıl soru tanrının bize inanıp inanmadığıdır. Çünkü inanmıyorsa hapı yuttuk demektir.
Güneşli Pazartesiler
filme 7 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
8/10
7 oy
Sence kaç puan almalı?
0