up
ara
‹ Tüm Innocence: Ghost in The Shell 2 Replikleri

Innocence: Ghost in The Shell 2 Film Replikleri

İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

– Sanayi robotlarının aksine, evcil androidler ve gynoidler işe yaramak ya da sorun çözmek için tasarlanmadılar. Onları neden ideal şekil olan insan şeklinde üretme ihtiyacı duyduk? İnsanoğlu kendi yansımasını yaratmak için neden bu kadar ileri gidiyor? Çocuğun var mı?
+ Bir kızım var.
– Çocuklar her zaman insan modelinden saptırılıyor. Şöyle ki: İnsanı kendi kimliği olan ve özgür iradesiyle hareket eden bir şey olarak tanımlarsak o zaman, bu kaos ortamında bulunan insanların erken yaşları olan çocuklar ne durumdadır? İnsanlıktan açıkça ayrılmalarına rağmen insan şekline sahipler. Küçük kızların evcilik oynarken kullandıkları oyuncak bebekler bir çocuk için, üzerinde sadece pratik yapması gereken şeyler değildir. Belki de o kızlar çocuk büyütme pratiği yapmıyorlar. Dahası, o oyuncak bebeklerle oynamak, çocuk büyütmek oluyor.
+ Neden bahsediyorsun?
– Kısaca, çocuk yetiştirmek yapay insan yaratma hareketinin en eski rüyalarını farketmenin en hızlı yöntemidir. Ben olaya böyle bakıyorum.
+ Çocuklar… oyuncak bebek değildir!
— Descartes, insanları ve makinaları, organik ve inorganik hayatı ayırt etmemiştir. Kızı Francine’ye benzeyen, 5 yaşında ölmüş olan bir oyuncak bebek vardı. Sonra, ona bu ismi verdi ve onu aşkla büyüttü. Böyle bir şey de vardı…
Innocence: Ghost in The Shell 2
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum