up
ara

Ay Lav Yu

- Ay Lav Yu (2009)

Ay Lav Yu Konusu ve Özeti

Ay Lav Yu
Tinne Köyü, yıllardır varolmasına rağmen devletin yok saydığı, haritalarda bile görünmeyen bir köydür. Köyün muhtarı Yusuf Ağa, oğlu İbrahim'i okuması için bir fakültenin avlusuna bırakır. İbrahim yıllar sonra köyüne geri döner, hem de Amerikalı sevgilisi Jessica ile!
Süre: 102 dk
Yapım: 2009 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Sermiyan Midyat
Tinne Köyü’nün muhtarı Yusuf Ağa, resmi olarak kaydı bulunmayan köyünü tanıtmak için devlet büyüklerine mektuplar yazmaktadır. Oğlu İbrahim’i de sırf bu amaç uğruna, okuyup büyüsün diye bir fakülte avlusuna bırakmıştır. Papaz Hana, İbrahim’i nüfusuna geçirmiş ve ona sahip çıkmıştır. İbrahim 30 yaşına geldiğinde Amerikalı aşkı Jessica’yla birlikte köye dönmüştür. Tinne köyü Kürt genci İbrahim ve Amerikalı Jessica’nın vatanı olabilecek midir?
Ay Lav Yu filmi Mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yer almaktadır.
ö_F_K_e

ö_F_K_e

@omerfarukkenger

Ay Lav Yu
Sıkılmadan izlenebilecek bir film
Ay Lav Yu
filme 4 verdi
1 beğen · 0 yorum
Ayşe Yılmaz

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Çok iyi olmamakla birlikte aslında kötü de bir film değil. Baya güldüğümü hatırlıyorum izlerken. Sermiyan Midyat hem yönetmenliğini, hem senaristliğini hem de oyunculuğunu yapmıştır filmin. Resmi olarak kaydı bulunmayan bir köy ve uzaklardan Amerikalı aşkı ile gelen İbrahim'in maceralarını anlatıyor. Kafa dağıtıp vakit geçirebileceğiniz filmler listesinde olabilir.
Ay Lav Yu
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Şeyma

Şeyma

@seymasgz

En iyi Türk komedi filmi. Kültürümüz aşağılanmadan güzel bir şekilde ele alınmış insanımızın yaşamı. Mutsuz olduğum zamanlarda ara ara açıp tekrar izlerim bazı bölümlerini. Eğlenceli bir film.
Ay Lav Yu
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
ÇölKelebeği

ÇölKelebeği

@colkelebegi


Film kimlere hitap ediyor?: Herkese :)
Nerede, ne zaman, kimle: Yolculukta
Filmin mesajı: Hayat boş,eğlen coş :D
Ay Lav Yu
filme 9 verdi
0 beğen · 0 yorum
hk

hk

@haticeee

Değerli devlet büyüğüm!
Biz varız fakat galiba da yokuz. Yani aslında varız, fakat haritada görünemiyoruz. Tinne halkı olarak çok müşkül durumdayız. Tinne aslen ‘yok’ demektir oluyorsa da biz gerçekte varız.
Fakat resmiyette gerçekten yokuz. İşte bundan sebeptir ki köy de olamıyoruz. Muhtarlığımız yoktur, okulumuz yoktur, hastanemiz yoktur, sağlık ocağımız yoktur.
Vallahi kimsenin nüfusta kaydı bile yoktur. Sadece büyük oğlum İbrahim’in kimliği vardır. O da burada yoktur. Belki diyeceksiniz ki “madem hiçbir şey yoktur e siz niye varsınız terbiyesizler?” Vallahi ‘nizanım’ yani bilmiyorum. Ne zaman canımız sıkılıyor bir tane daha kalabalık oluyoruz. (=
Ay Lav Yu
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

– Yusuf Ağa, tamam anladım. Ama kayıtta yoksun kayıtta. Görünmüyorsun sen. Resmi olarak yoksun sen.
+ Ben nasıl yokum komutanım? Nasıl yokmuşum ben! Aha, işte karşınızdayım. Ben yaşadım, hem de çok yaşadım. Kimseye fark ettirmeden güldüm. Kimsenin haberi olmadan ağladım.Yemek yedim uyudum. Onca çocuklara baktım.
– Ama bak, ağa.
+ Bakıyorum işte! Sen de görebiliyorsun ki ben bakabiliyorum. Çünkü gözüm de var kalbim de. Sen şimdi söyle kim var kim yok?
Ay Lav Yu
filme 4 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

+ Allah kimliğim oldu kimliğim. Her şey yazıyor içinde. Adımı soyadımı yazıyor her bokumu yazıyor. Nazif sende yaş kaç diyor?
– Vallahi buna göre 1 yaş oluyorum.
+ Ha yaşıtız valla Nazif amca bende de yaş 1.
– Lan, sen benle nasıl aynı yaşta oluyorsun dedenim senin!
— Benimle de aynısın be dede neyin varsa kardeş payı yapabiliriz artık.
– S*kt*r kaşmer. Babayı alırsın sen.
Ay Lav Yu
filme 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Anne bak DNA testiyle her şeyi anlıyorlar. Kim kimin çocuğudur, kim kimin karısıdır, kim, nerede, ne yapmış valla hepsi çıkıyor. Valla tıp çok ilerlemiş. Böyle kemiktir, kıldır,tüydür, kandır, oradan bakıp hemen anlıyorlar. Öyle şey de değildir ha kesin sonuçtur. Yani % 80 Zişan benden hamiledir %20 başkasından hamiledir değil. Ya bendense benden, değilse değil.
Ay Lav Yu
filme 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

@

Ya dünya bir dengedir, denge. Ne yapacaksın? Benim anam öldüğü gün, oğlum doğdu. Şimdi senin yaptığın belki burada suçtur ama sizin orada sevaptır. Bak aha orada gündüzdür, bizim burada gecedir. Sendeki aşkken ondaki yalandır.
Ay Lav Yu
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
224
FİLM
Romantiklerin İzlemesi Gereken En İyi Aşk Filmleri
Duygusal romantiklerin mutlaka izlenmesi gereken en iyi aşk filmlerini bu listede topluyoruz....
159
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Unutulmaz Türk Filmleri
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, bazen güldüren bazen hüzünlendiren, hafızalarımıza kazınmış unutulmaz Türk filmleri listel...
42
FİLM
İzlediğinize Pişman Olacağınız Ömürden Çalan Filmler
İzledikten sonra kendinize hiçbir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir filme ayırsaydım demenize sebep olan...
33
FİLM
İlginç Film İsimleri
İsimlerini görünce hayrete düştüğümüz, bazen güldüğümüz bazen anlam vermekte zorlandığımız en ilginç isimli filmleri bu liste...
6.7/10
324 oy
Sence kaç puan almalı?
0