up
ara
‹ Akıl Oyunları

Akıl Oyunları Filmi İncelemeleri

Clay

Clay

@clay - İstanbul

Mükemmel bir başyapıt hem öğretici hem dram sonunda tüylerim diken diken oldu
biraz eğlenmeyeceksek deli olmanın ne anlamı var
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
Uğur Dede

Uğur Dede

@ugurdede863

Russell crowe un harika oyunculuğu ve hikayenin özgünlüğü bakımından güzel bir yapım olmuş. Filmin en beğendiğim yanı John Nash`in hayalindeki karakterleri canlandıran kişiler öyle güzel oyunculuk yapıyor ki hayran kaldım. Filmin sonuna doğru olan sahneler müthişti. Lütfen sabırla izleyin sonu harika. İzlerken asla pişman olmayacağınız bir film
Akıl Oyunları
filme puan vermedi
0 yorum
Kartaca

Kartaca

@leventmentese

Film tavsiyesi
Bence oyunculuk acisindan Russell Crowe un en iyi filmi. Aday olmasina ragmen heykelcigi buradaki roluyle alamamisti. Esinizle birlikte izleyebileceginiz unlu matematik profesoru John Nash in hayatindan esinlenen film. Nash in Sizofreniyi yenen ilk insan oldugunu da hemen belirteyim.
Jennifer Connelly in buradaki roluyle oscar aldigini hatirlatayim.
En iyi film en iyi yonetmen ve en iyi uyarlama senaryo dallarinda toplam 4 oscarli bir film
Mutlaka izleyin
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
Fatma

Fatma

@fatmaneokurama - Ankara

Acayip bir film, kitaptan filme çevrilmiş. Ya film o kadar muhteşem bitti ki, filmde babam oynamış sanki o kadar beğendim. Başrol oyuncusunun ismini bilmiyorum ama adam resmen yaşayarak canlandırmış. Bir de ilk defa bir film kitaptan daha güzel olmuş dedim. Ayrıca bir bilim adamının hayatınından bahsediyor. Film de tertemiz başrolle deliriyorsun. Yazacaklarım bu kadar sayın seyirciler ???
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
ruh-u revan.🍒

ruh-u revan.🍒

@the - İstanbul

AKIL OYUNLARI
Önemli başarılarından uzunca yıllar sonra Nobel Ödülü'ne layık görülen ünlü matematikçi John Nash'in gerçek hayat hikayesine odaklanan 'Akıl Oyunları', iki önemli dalda kazandığı Oscar ödülüyle başarısını kanıtlamıştı.
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil - Bursa

DEHA VE DELİLİK
John Nash ile kendini kıyaslamak kimsenin harcı değil. Ne dahiliğinin ne de deliliğinin. Şizofrenlikle Nobel almak kimin harcı olmuş şimdiye kadar bilmiyorum. Ama özellikle son sahnelerde tekrar üniversiteye dönüp, tam iyileşmemiş olduğu halde ders vermeye başlayıp, dersten sonra o gencecik hayat dolu, geleceğe ümitle bakan ama hocalarına saygıyı da gözlerinden okuduğumuz öğrencileri görmek çok etkileyici idi. Bu filmi ilk seyrettiğim 15 yıl öncesinden sadece bu sahne kalmış aklımda. Tekrar seyrettiğimde de işte tam bu sebepten 30 seneden fazladır üniversiteden kopamayıp, daha rahat çalışıp hatta hiç çalışmayıp, daha fazla para kazanmayı seçmememi kendime açıklayabiliyorum. Bu sene tekrar seyredince haklı olduğumu bir kez daha gördüm. Her ne kadar 15 sene önceki ortam aynı ortam değil, 15 sene önceki üniversite aynı üniversite değil, 15 sene önceki öğrenciler ise hiç aynı öğrenciler değilse de. Eskiden hayal bile edemezdim ama şimdi bir öğrenci dersten sonra gelip "hocam dersi çok güzel anlattınız, çok yararlandım ama siz şu andaki yönetimi eleştirip hatalarını vurguladınız. Ben de kalkıp size Atatürk'ü neden sevmediğimi söylesem hoşunuza gider miydi?" diyebiliyorsa dilim tutulsa az mıdır? Başka sözüm yoktur hakim bey....
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
Tûlây sârî

Tûlây sârî

@letha6 - Trabzon

Herkes izleyebilir.
Sevginin şizofreni bile yenebileceğini gösteriyor.Güzel bir filmdi.
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor - Bolu


Film kimlere hitap ediyor?: Hitap ettiği kesim kısıtlanamaz.
Filmin mesajı: Filmin mesajı gerçekten bize destek olan biriyle, kalbimizle, inanarak her türlü zorluğu aşabileceğimiz, hatta Nobel bile alabileceğimiz.
Rahatsız edici sahneler: Hiç yoktu.
En iyi sahnesi: Hastahaneden çıktıktan sonra eve döndüğünde, Pancher'ı tekrar gördüğü zaman "Gerçek olmayışından korktum" deyişi.
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
pta

pta

@pta - Ankara


Film kimlere hitap ediyor?: Herkese hitap ediyor.Asıl sorunu o zaten.Herkese hitap etmek için filmi yapanların yemedikleri halt kalmamış.
Nerede, ne zaman, kimle: 2002 Dünya kupası Türkiye-Brezilya yarı finali sonrasında.Hatta o gün bilet alırken gişedeki çocuk maçı seyretmeyecek misin demişti.Yok demiştik sonraki seansa alacaz bileti,sevinmişti iş çıkarmadılar başıma diye.
Filmin mesajı: AŞK ŞİZOFRENİYİ YENER (Burda ağzımı bozmayayım ama oha)
Rahatsız edici sahneler: Adamın gerçek hayatını öğrenince her sahne rahatsız edici hale geliyor.Çünkü sadece isimleri almış arkadaşlar,gerisini doldurmuşlar.
Senaryo üzerine: Oscar almaya karar veren Ron Howard ve Brian Glazer kardeşimiz oyun teorisinı bulan dahimiz hakkında bi film yapalım diyorlar.Ama ana tema aşk olduğundan karısından ayrılıp hasta bakıcısıyla çoçuk yapma gibi ufak detaylar senaryodan temizleniyor.Hem gerçek hayat diye pazarlayalım hem de seyirciyi karakterden uzaklaştırmayalım.Yani düpedüz yalan söyleyelim.
Oyuncular: Russell Crowe'ın asıl oyunculuk resitali Köstebek (The Insider).Burda deli numarası yapıyor sadece.
Sanat yönetimi: Klasik oscar kovalayan hollywood filmi.Ne kadar klişe şey varsa denemişler.O konuda hakkını verelim.
En iyi sahnesi: Oyun teorisini bardaki kadınları tavlama üzerinden açıklaması.Zaten orda buluyor diye bişey de uydurmuşlar.O da yalan.
Filmin sonu: Filmi herşeyi seyirci için olduğundan sonu da oyle.MUTLUUU SOOON.Şizofreniyi karısı sayesinde kontrol altına alan adam.Alkıslıyoruz.Hasta bakacıdan yaptığı cocuğa ne oldu acaba.
Filmi beğenenlere tavsiye: Bin tane aynı türde anlatılmış hikaye var,hepsini sayamam şimdi.
Alternatif isim: Oscar Yolunda (Ron Howard,Brian Glazer ve Akiva Goldsman'ın gerçek hayat heykelcik hikayesi). Başarılı da oldular
Akıl Oyunları
filme 1 verdi
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc - Hatay / Antakya

İzlenmesini tavsiye ediyorum.
Her kesimden insanın izleyebileceği ve herkesin kendine göre bazı dersler çıkarabileceği bir filmdi benim için. Filmden etkilendim. Fakat bunu laf olsun diye söylemiyorum gerçekten etkilendim. Filmin sonunda, kahramanın gerçekten yaşamış olduğunu ve geçen yıl 2015 te karısıyla birlikte trafik kazasında hayatını kaybettiğini öğrendim. Ve bir kez daha olaya ve kahramanlara hayran kaldım. Çünkü inanmanın...Sevmenin...Bu denli geniş çapta değişimler yaratabileceğini düşenemezdim. Ama böyle oldu ... İster inanın ister inanmayın ; '' sevgi '' dünyanın en etkili gücü .
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Kendimizi ve eksiklerimizi kabullenmek...
Dahi bir matematikçi şizofrenik durumunu kabulleniyor ve bununla yaşamaya devam ediyor, çok da başarılı oluyor. Sadık bir eşin insan yaşamındaki önemi filmde de ortaya konuluyor.

Nash'ın sanrılarındaki ajan; kişiliğinin kuşkucu yanını, küçük kız Marcee masum yanını, arkadaşı Charles de biraz gizli eşcinsel yanını anlatıyor.

Nash 2. el bilgilerle yetinmeyecek kadar zeki ve egosu var olan bir insan. Fakat herkes Nash kadar şanslı olmayabilir yaşamda..
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
Bakku-shan

Bakku-shan

@bakkushan

bir an o'nun haklı olabileceğini düşünmekle başlar her şey..
"yalnız yaşayabilmek için, hem tanrı hem vahşi hayvan hem de filozof olmak gerekir." diyen Nietzsche’ yi haklı çıkaran bir film.
Akıl Oyunları
filme puan vermedi
1 yorum
Esra (@esraokur)
İzlediğim en iyi filmlerden..çevremdeki herkese kesin izlemelisin diyip duruyorum.
18.02.16 beğen cevap
Nisa GÖKÇE

Nisa GÖKÇE

@nisagokce - Giresun

John Forbes Nash
Ünlü matematikçi Nash'in hayatını konu alan bu film ; Nash'in diğer bilim adamları gibi klasik mücadelelerden geçmediğini anlatıyor. Gerçekten akıcı ve sonlara doğru şaşkınlıktan açılan ağzınızı kapatmaya imkan bulmadan tonlarca duygu karmaşasına sürükleyen bir film. İzlemenizi tavsiye ederim.
Akıl Oyunları
filme 5 verdi
0 yorum
Kitap Askı

Kitap Askı

@kitapaski - İstanbul

Güzel ve sürükleyici bir filmdi.
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

YA GERÇEKTEN VARSA?
O kadar güzel bir film ki sanirim eleştirmek gibi bir gaflete düşmeyeceğim. İlk başlarda klasik amerikan filmi olarak tanitiyor kendisini. Ancak filmin kopma noktasi daha 20 dakika sonra gerceklesiyor. Bir elinizle doktugunuz misirlari toplarken diger elinizle filmi geriye sarmaya çalışıyorsunuz. 1 saatin sonunda yavas yavas ortalik yatisiyor ve beklediginiz sekilde bir son oldugunu dusunuyorsunuz. Ama sonra filmin isminin neden akil oyunlari oldugunu anlayacağınız bir sey oluyor ve binim gibi 6 senedir hala dusunurken buluyorsunuz kendinizi.
Ya gerçekten hasta degil se ?
Akıl Oyunları
filme 10 verdi
0 yorum
/ 2