up
ara

Trainspotting Paylaşımları

Vertov

Vertov

@atp

"Hayatı seçin. İş bulun. İşinizde ilerleyin. Aile kurun. Büyük ekran bir televizyon alın. Çamaşır makinesi, araba, cd player, elektrikli konserve açacağı alın. Sağlığınıza dikkat edin. Kolesterolünüzü düşük tutun ve kendinize diş sigortası yaptırın. İpotekle ev alın. İyi bir ev için çalışın. Arkadaşlarınızı seçin. Hobileriniz için ayrı giysiler ve uyumlu çanta kullanın. Doğru dürüst bir çatısı olan, üç odalı pahalı bir daire kiralayın. D.I.Y’e gidin ve Pazar sabahı orada ne işimize olduğunu düşünün. Kanepenizde oturun, televizyonun beyninizi yıkamasına izin verin, ruhunuzu o salak yarışmalara satın ve bir şeyler tıkının. Tüm bunları yaptıktan sonra intihar edin. Sırf neslinizi devam ettirebilmek için… Ürettiğiniz o sersem bebelerin ortalığa işemesini izleyin. Geleceğinizi seçin. Hayatı seçin. Ama neden böyle bir şey yapayım ki? Ben hayatı seçmemeyi seçtim. Ben başka bir şey seçtim. Neden mi? Hiçbir nedeni yok."

En sevdiğim film açılışı ama hayatla başetmenin yolu nihilizm değil sevgili kardeşlerim, nihilizm ergen hastalığıdır diye de ekleyeyim dur bir de , nihilist falan varsa gelsin tartışsın :)
Trainspotting
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 yorum
Katniss (@everdeen)
"Just like heaven" isimli filmde ilk bu parçayı duyup deliler gibi aramış ve bulmuştum.. sahne ve parça o kadar uyumluyduki, parçadan pek çok kişinin bu şekilde haberdar olup, beğeni ile dinlemeye başladıklarını düşünüyorum..
26.03.19 beğen 1 cevap