up
ara

Beşinci Element

- The Fifth Element (1997)

Beşinci Element Konusu ve Özeti

Beşinci Element
Renkli bir gelecekte bir taksi sürücüsü aniden kendini kozmik bir silahın peşindeki ana karakter olarak bulur. Aynı zamanda Evil ve Mr. Zorg ile de mücadele etmek zorundadır.
Süre: 126 dk
Yapım: 1997 Fransa
Yönetmen:
Senaryo:
  • Luc Besson
23. yüzyılda New York. Dünya yok olmanın eşiğindedir. Her 5000 yılda bir geri dönerek yaşamı yok etmeye çalışan şeytani güç, bir gezegen biçiminde hızla dünyaya yaklaşmaktadır. Tek kurtuluş beşinci güç olarak adlandırılan, kimsenin ne olduğunu bilmediği elementin dünyaya ulaşmasıdır.
Bunu başaracak tek kişi eski bir asker olan taksi şoförü Korben Dallas'dır. Ancak onun ilgilenmesi gereken mükemmel güzellikte bir yaratık vardır.
Beşinci Element filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri listesinde yer almaktadır.
Ömer A.

Ömer A.

@omerr

Beşinci element
Taksi şoförlüğü yapan birinin, dünyaya hızla yaklaşan bir tehlikeden insanları ve dünyayı kurtarmasını konu alır. Kısa anlattım, arada birçok olay geçer. (eskiden izlemiştim)
Beşinci Element
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
121
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri
Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, ufuk açıcı en iyi ve en etkileyici bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Se...
427
FİLM
Aksiyon Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Aksiyon Filmleri
Aksiyon film tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken, tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerini bu listede topluyoruz. Sen de e...
7.8/10
79 oy
Sence kaç puan almalı?
0