up
ara

Zombilerin Şafağı

- Shaun Of The Dead (2004)

Zombilerin Şafağı Konusu ve Özeti

Zombilerin Şafağı
Ailesi ve kız arkadaşı ile sorunlar yaşayan Shaun, zombi saldırılarının başlaması üzerine sevdiği insanları zombilerden korumanın yollarını aramaya başlayacaktır.
Süre: 99 dk
Yapım: 2004 İngiltere, Fransa, ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Simon Pegg
Shaun’un hayatı artık tıkanma noktasına gelmiştir. Bütün vaktini en iyi arkadaşı Ed’le birlikte Winchester adlı bir barda annesi ve kız arkadaşının yarattığı problemleri çözmeye çalışmakla geçirmektedir. Liz'in kendisini terketmesiyle Shaun sonunda hayatını bir düzene sokmaya karar verir. Kız arkadaşının kalbini tekrar kazanıp annesiyle olan sorunlarını telafi etmeye karar verir. Artık yetişkin bir erkek olmanın sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak bu arada zombiler dirilir ve yaşayanları yemek üzere harekete geçerler. Ancak aldığı kararlara göre zombilerin dirilmesi Shaun için basit bir sorundur. Zombi saldırısından ailesini ve sevdiklerini kurtarabilmek için arkadaşı Ed ile birlikte gidebilecekleri en sakin yeri bulurlar: Winchester.
Zombilerin Şafağı filmi İzlerken Katıla Katıla Güleceğiniz En İyi Komedi Filmleri listesinde yer almaktadır.
Black Garden

Black Garden

@blackgarden

Filmin senaristi ve başrol oyuncusu Simon Pegg ile yönetmen Edgar Wright buradaki başarılı performanstan sonra ilerleyen yıllarda tekrar tekrar birlikte çalıştılar. Şiddet sahnelerinden ödün verilmeyen komedi filmi diye bilinir...
Zombilerin Şafağı
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Aslıhan

Aslıhan

@aslismaslis

z ile başlayan zombi kelimesini kullanmayacağız.
İlk olarak şu konuda anlaşalım.
Filmimizin türü komedi korku. İngiliz komedisi.
Yani öyle amacı sizi gece vakti uykusuz bırakmak değil, aksine şöyle bi ürkerken kahkaha atmanız.
Ve itiraf edelim bunu güzelce absürtlüğü ile yaptı.
Evet filmimiz fazlasıyla absürt.
Konu işte bizim eleman ki kendileri Shaun olur böyle tam bi andaval hani. Kayıtsız yaşıyo en iyisinden. Sevgilisi tarafından terk edilme sürecinde bu hastalığın yayılma süreci (z ile başlayan zombi kelimesini kullanmayacağız!) arka planda yavaş yavaş işlense de bizim ki farkında değil. Öyle ki artık sokaklar boşalmıştır ama bu saf, fark etmiyo anacım. İşte burada asıl göndermeyle ya da işte ide mi desek onunla karşılaşıyoruz. Bu hastalık olmadan da biz zaten hasta gibi yaşıyoruz ve farkında değiliz. Her gün aynı şeyleri yap. Farkına bile varma.Neyse işte kahramanlığa soyunup günü kurtarma çalışmaları diyelim ve bağlayalım.
Sonu güzel daha doğrusu filme yaraşır şekilde absürt bitti ve yine belirtmeden terk etmeyelim aslında işte sonu da yine bize bizi anlatır cinsten. Onlardan ne farkımız var.
Yani sevilesi.
Ama en çok benim cancağzım müzik grubum Coldplay'den Chris ve Jonny vardı ki işte o anda tadından yenilmez bi film oldu iyicene.
Müzikler çok güzeldi.
Çekimler çok çok güzeldi.
Asıl güzellik ise yaptığı göndermeler. Oyunlara filmlere. Çok incelikli olan, düz bir şekilde izlenemeyecek bir film. Yönetmenimiz Edgar Wright iyi iş yaptığını bence ispatlamıştır efenim.
Bu filmi insanlara önerirken hiç bir zaman gocunmadım ne yalan söyliyim ve hala eve gelen misafirlere seyrettirirken oturur tekrar tekrar gülerim.
Kaçırılmaması gereken bir güzellik.
Zombilerin Şafağı
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Ed : Dışarıda hiç [w:([w:(zombi) u:(http://www.neokur.com/film-tur/ zombi) u:(http://www.neokur.com/film-tur/[w :(zombi) u:(http://www.neokur.com/film-tur/ zombi var mı?
Shaun : Bunu söyleme.
Ed : Neyi?
Shaun : O dediğini.
Ed : Neyi?
Shaun : O sözcük. Z’yle başlayanı. Bunu söyleme.
Ed : Neden peki?
Shaun : Çünkü saçma.
Ed :Tamam. Yine de, dışarıda hiç var mı?
Shaun : [Boş Sokağa bakarak] Göremiyorum. Belki de o kadar kötü değildir. [Kafasını çevirip bir kaç Zombi görür] Hayır bekle, işte oradalar.
Zombilerin Şafağı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Ed: Polisi aradın mı?
Shaun: Evet ama cevap vermiyor!
Ed: Hastaneyi aradın mı?
Shaun: Cevap vermiyor!
Ed: İtfaiyeyi aradın mı?
Shaun: Lanet olsun zaten bu saydıklarının tümü için sadece bir numara var o da 911!!!
Ed: …
Zombilerin Şafağı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Bay Sloman’ın hep dediği gibi, bir takımda “ben” yoktur, bencilde ben vardır. Şeyde… Benzinde ben vardır. Ekibin anagramı pikedir. Neden bahsediyor bilmiyorum. (Shaun)
Zombilerin Şafağı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Hande Kalaycı

Hande Kalaycı

@handekalayci

Bay Sloman’ın hep dediği gibi, bir takımda “ben” yoktur, bencilde ben vardır. Şeyde… Benzinde ben vardır. Ekibin anagramı pikedir. Neden bahsediyor bilmiyorum.
Zombilerin Şafağı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Kim öldü de seni zombilerin kralı yaptı? (Ed)
Zombilerin Şafağı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
103
FİLM
İzlerken Katıla Katıla Güleceğiniz En İyi Komedi Filmleri
İzlerken katıla katıla güleceğiniz, gülmekten karnınıza ağrılar girecek olan, tüm zamanların en çok izlenen, en iyi komedi fi...
15
FİLM
Kara Mizah - Dark Comedy Türünde İzlenesi Filmler
Ciddi konuları mizahi bir şekilde ele alan, izleyiciyi gülmekle gülmemek arasında bırakan kara mizah türündeki izlenesi filml...
12
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Simon Pegg Filmleri
Simon Pegg hayranlarının dikkatine! İngiliz oyuncu, komedyen ve yazar Simon Pegg'in mutlaka izlenmesi gereken filmlerini bu l...
7.8/10
30 oy
Sence kaç puan almalı?
0