up
ara

Kurtuluş Günü

- Independence Day (1996)

Kurtuluş Günü Konusu ve Özeti

Kurtuluş Günü
Uzaylılar dünyayı ve üzerindeki tüm yaşamı yoketmeye geliyor. İnsanlar hayatta kalmak için ellerinden gelenin daha fazlasını yapmak zorunda.
Süre: 153 dk
Yapım: 1996 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Roland Emmerich
Bir günün ardından büyük şehirlerin bir çoğu uzaylılar tarafından yeryüzünden silinir. Hayatta kalanlar görece basit teknolojileri ve akıllarıyla ziyaretçileri durdurmazsa birkaç gün içerisinde insan ırkı yok olacaktır.
Kurtuluş Günü filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri listesinde yer almaktadır.
Fatih oktekin

Fatih oktekin

@fatihoktekin

Bilim-kurgu ve aksiyon severler için gerçekten güzel bir film . Oyuncuların hepsi rollerin hakkını fazlasıyla vermişler ve film izleyicinin ilgisini bi an bile kopartmıyor . Filmde olası en kötü durumda insanlığın tek çıkış yolunun yine "İnsan" olmaktan geçtiğini ve her türlü renk , dil ve din farkına rağmen aslında hepimizin ortak hayatlara sahip olduğunu olabildiğince iyi yansıtmış. Kötü yanı ise Amerikan yapımı olmasının verdiği etkiyle bi amerika hayranlığı uyandırılmaya çalışılıyor hissiyatı veriyor. Şimdiden iyi seyirler .. :)
Kurtuluş Günü
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
121
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri
Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, ufuk açıcı en iyi ve en etkileyici bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Se...
427
FİLM
Aksiyon Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Aksiyon Filmleri
Aksiyon film tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken, tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerini bu listede topluyoruz. Sen de e...
7.8/10
43 oy
Sence kaç puan almalı?
0