up
ara
‹ Limit Yok

Limit Yok Filmi İncelemeleri

ayşe

ayşe

@abb - İstanbul

Hap ile elde edilen zeka
Eddie yani başrol, Nzt hapıyla zihnini tam anlamıyla kullanmaya başlıyor.Öncesinde tek kelime bile yazamadığı kitabını bitiriyor ve hızlı adımlarla yükselişe geçiyor. Nzt bir çeşit uyuşturucu fakat beyni uyuşturmaktan daha çok uyandırıyor. Açıkçası ben filmi beğenmedim. İzlenmese de olur. Tek düze ilerleyen bir film ve geçişleri bazen kafa karıştırıyor. Kurgu daha güzel işlenebilirdi.
Bu filmden sonra Nzt haplarının piyasaya sürüldüğünü okumuştum. Yapılan incelemelerde hapın zekaya bir etkisinin olmadığını, insanlarda sadece psikolojik bir etki yarattığı söyleniyor. Zaten hapla gelen zekadan hayır mı gelir :)
Filmle aynı ismi taşıyan diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Zamanla o da sıksa da kurgu olarak filmden daha güzel. Dizi de komikli şeylerde oluyor. Dizi tek sezon.

**** Eddie'nin sevgilisinin Nzt kullandıktan sonra söyledikleri film de dikkatimi en çok çeken kısımdı. "Bunları yapan gerçekten ben miydim?" siye sorguluyordu. Evet Nzt ile zeka gelişiyor ama duygular pasifize ediliyor.
Limit Yok
filme 6 verdi
0 yorum
ö_F_K_e

ö_F_K_e

@omerfarukkenger

Hakikaten film isminin hakkını veriyor.
Gerçekten limit yok. Kesinlikle zamanın nasıl geçtiğini bilmeyeceksiniz. Her türü içinde barındırıyor ve sağlam kurgular içeriyor. Kesinlikle izlenilmesi gereken bir film. Daha öncede dizisini izlemiştim. Onu da tavsiye edebilirim. :))
Limit Yok
filme 10 verdi
0 yorum
Gamze

Gamze

@bayanshakespeare - İstanbul

Filmi çok beğendim. çekim açıları, kurgusu , senaryosu inanılmazdı. bu film için denilecek tek şey sıradan değildi. beni şaşırttı... tavsiye ederim
Limit Yok
filme 10 verdi
0 yorum
Mustafa Kerem

Mustafa Kerem

@mustafakerem - Gaziantep

İnsan Beyninin Farkında Olmadığımız Kapasitesi...
Yazar Alan Glynn'in çok satan ilk romanından uyarlanan filmin yönetmeni Neil Burger'dır.
Eddie'nin bir hap (NZT48) sayesinde beynini tam kapasite kullanması ile başlayan olayları konu edinen bu film belki de tıp dünyasının ilerde gerçekleştirebileceği bir projeyi başarılı bir şekilde beyaz perdeye yansıtmış. Filmi aslında bu kadar güzel yapan unsur sadece kurgusu değil, bu kurguyu rol olarak üstlenen isimlerin profesyonelliği, filmi ulaşabileceği seviyenin bir adım ötesine taşıyor.
Bradley Cooper, Abbie Cornish ve Robert De Niro üstlendikleri rollerin hakkını vermişler gerçekten...
Bu filmi izledikten sonra kendi kendime sorduğum ilk soru şu oldu; ''Acaba böyle bir hap gerçekte var olsa ve benim de erişme olanağım olsa kullanır mıydım?''
''İnsanoğlu olarak başarı ve mutluluğa fazla emek harcamadan sahip olma gibi bir zaafımız varken galiba getireceği tüm olumsuzluklara rağmen kullanırdım.'' dedim kendi kendime.
Sonuç olarak bu filmden çıkardığım ana düşünce,
''Hiçbir zaman güce bedelsiz sahip olunamaz!''.
Toparlayacak olursak, filmin görüntü, ses, aksiyon ve gerilim gibi unsurlarını birlikte düşündüğümüzde 5 üzerinden 4 yıldızı hak ettiğini düşünüyorum.

Saygılarımla,
Mustafa KEREM.
Limit Yok
filme 8 verdi
0 yorum
Büşra Bilge

Büşra Bilge

@busrabilge - İstanbul

Beyninizin %100'ünü Kullanıyor Olsaydınız
Çok uygun bir başlangıç olmayacak, biliyorum ama izlemeyi devamlı daha müsait bir zamanda diyerek ertelediğim bir filmdi. Bradley Cooper'ın oyunculuğunu zaten çok beğeniyordum. Bir de filmin çekimiyle birleşince ortaya çok güzel bir film çıkmış. Yönetmeni Neil Burger bu arada, filmi beğenenler bir köşeye not edebilir benim gibi. Güzel işler başaran bir yönetmen olduğunu düşünüyorum. Her neyse, filme dönmek gerekirse, çekim kalitesiyle ve oyunculuklarla beni cezbetmiş olsa da kurgu açısından yetersiz bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim. Belki biliyorsunuz 2014 yılında vizyona giren bir film vardı "Lucy" diye, Scarlett Johansson'un başrolünde olduğu. Onun yönetmeni de çok sevdiğim yönetmenlerden biri olan Luc Besson dip not olarak. Bu filmde de beynimizin tamamını kullanmamız konu edinilmişti. Limitless birçok açıdan dünyamıza daha yakın ve sanki biraz da kapitalist sistemle iç içe bir film ama Lucy olayı tamamen farklı bir açıdan ele alan bir filmdi. Ve beynimizin %100'ünü kullanabiliyor olsaydık, bence Lucy filminde olan gibi olurdu. Yine de kaçırmamanız gereken bir film. Kesinlikle zaman kaybı olmayacaktır.
Limit Yok
filme 8 verdi
0 yorum
Batuhan Saydam

Batuhan Saydam

@batuhansaydam

filmi izledikten sonra az mı aradık şu hapı :D
Limit Yok
filme 10 verdi
0 yorum
alperen karslıoğlu

alperen karslıoğlu

@alperenkarslioglu - Kilis

Realiteye çok yakın bir bilim-kurgu
Film çok güzel akıcı. Aksiyon sevenlerin hiç kaçırmaması gereken bir yapım. yönetmeni de çok beğendim. Oyunculuklar da çok güzel. Senaryo da ise mantık hataları çok olsa da göze batmıyor. Yalnız sadece canımı çok sıkan ve alından çok pis kokuların geldiği bir durum var ki o da şu film de bir hap var ve bu hapı kullanan insanın beyninin %100 nü kullanmayı sağlıyor. Peki bunun neresi pis der iseniz o da şu ki bu filmin gösteriminden sonra bazı sitelerde bu hapın reklamını çokça görmem oldu. Bu ise bildiğin ister legal olsun ister illegal bildiğin uyuşturucunun reklamını yapıyorlar. Bu ise doğru olmadığını düşünüyorum. Yazdığım nedenlerden dolayı öğrencilerle izlenilmemesi gerekiyor.
Limit Yok
filme 6 verdi
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Tatlı bir rüya
Günümüzün modern insanlarının bağımlılığının şeffaf bir hap vasıtasıyla irdelendiği ilginç bir yapım. Başrollerinde Bradley Cooper ve Rabert De Nıro'nun oynadığı fütüristik bir film. Film efekt ve kurgusu iyi düşünülmüş. Ama baş karakterimizin film icabı mantık patlaması yaptığı filmde mantık hatalarının da olması çok ironik. Bunun dışında izleyiciye tatlı bir rüya izlettiriyor. İzlerken sıkılmayacağınız türden.
Limit Yok
filme 8 verdi
0 yorum