up
ara
‹ Ulak

Ulak Filmi İncelemeleri

K.i.n.g

K.i.n.g

@king

Süper film ya ...

Eskiler şöyler der; hiçbir günah gizli kalmaz. Zaman olur yerdeki devedikeni bile dile gelir şahit olur günahını yüzüne vurur insanın. * Bir deli rüzgar kalmış geriye dokunduğu her eli, her dudağı kurutup da geçen. Bir deli rüzgar kalmış geriye, çorak toprağın üstünde yaramaz bir çocuk misali esen. Bir deli rüzgar kalmış geriye, yaşayan ölülerin mühürlü dudaklarında gezen. ** Yaradanın adıyla başlarım gün bu gündür ey ahali uyan. Korkmayın zalimin zulmünden kıyam başladı. Siz ki senelerdir bilip de sustunuz. Siz ki seneler var inandık deyip aslında inanmadınız. Kalpten bilmediniz, düşünüp de sorgu sual etmediniz Rabbınızı. Kıyam başladı uyanın! Siz ki dışarıdan helal görünen içeriden çürüyen, kirlenen kalbinizi kantara koyup tartmadınız. Bilip susan da yapan kadar günahkâr. Gözlere lüzum yok, görmediniz. Dillere lüzum yok, bilip de demediniz. Duymadınız, bakmadınız, görmediniz. Gelin canlar bir olalım diyeni dinlemediniz. İnandığınızı kendinize yontup değiştirip bellediniz. Dininizi bile kendinize göre bildiniz, dillediniz. Sevmeyi günah, haramı helal ettiniz. Sizin olmayanı, erişilemeyeni karalayıp öldürdünüz. Söz ettiniz, laf ettiniz. O şah damarınızdan daha yakındı. Siz onu yedi gökte bildiniz. Kıyam başladı, ey ahali gün bu gündür. Uyan!" ( Ulak )
Ulak
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Lotus

Lotus

@lotus

Yine bir çağan ırmak filmi daha muhteşemdi , tek karede pek çok mesaj veren güzel bir filmdi.. ırmağın tüm filimlerini izlemeliyim , hepsi ayrı güzel ;)
Toplum olarak ne kadar cok şeye sessiz kaldığımızi farkettim :(
Ulak
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Luanna Josephina

Luanna Josephina

@luannajoseph

Çox təsirli filmdi.. Həddindən artıq. Müəyyən hissələrində gözlərim doldu rəsmən deyə bilərəm.
Kənd-kəndə gəzən və nağıl danışan bir həkim haqqındadır.. Danışdığı nağıllar cəsarət verər insanlara.. Məzluma danışmağa dil,cəsarət verən nagıllardı .. Haqqsızlığa qarşı çıxmağı öyreder insana.. "bilibdə susanda günahkar " bu cümlədəki kimi.. Həimin danışdıgı nagııl bir gün bir qutarıcının gəlib onları xilas edəcəyinə inandırar uşaqlara.. Bu həkimin kəndə gəlməsi ilə hər şey dəyişər. Bu kənddə ən çox uşaqlara zülm edilir valideynleri tərəfindən.. çox ..çox ..çox sevdim
Ulak
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

ETKİLEYİCİ
Çağan Irmak en sevdiğim Türk yönetmen. Yaptığı film / diziler beni gerçekten etkilemiştir. Çoğu filmini gerçekten severek izledim hep -Issız Adam hariç-. Ama ne olursa olsun "Ulak" hem Çağan Irmak'ın hem de izlediğim Türk filmlerinden en etkileyici olanı. Mistik, masalsı bir havada öyle güzel eleştiri var ki insanlara... Beni yerime mıhlayan ender filmlerdendir ve hala ara sıra sahne sahne de olsa izlerim bu filmi. Şiddetle tavsiye olunur. :)
Ulak
filme 10 verdi
5 beğen · 0 yorum
Rukiye

Rukiye

@rukiye87

Uzun zaman
Uzun zaman oldu izleyeli. Çağan Irmak´ın popüler olduğu zamanlar çektiği bir film. Kesik kesik görüntüler kaldı aklımda. Sonuç benim için hüsran.
Ulak
filme 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

izlenmeli
Babam ve Oğlum kadar konuşulmamış olsa da benim için Babam ve oğlum ve diğer Çağan Irmak filmleri gibi gayet başarılı bir filmdi.Fantastik bir tür, mistik bir hikayesi ile gayet orjinal .Çağan Irmak iyi niyetini ve sıcak hikayesini bu film de aktardığını düşünüyorum.Çok sevdim bence izlenmeli
Ulak
filme 4 verdi
1 beğen · 0 yorum