up
ara

Kadın Kokusu

- Scent Of A Woman (1992)

Kadın Kokusu Konusu ve Özeti

Kadın Kokusu
Başrollünde oyuncu Al Pacino yer aldığı, yönetmenliğini Martin Brest üstlendiği film
Soruşturma türünde izleyicisini bekliyor.Soruşturma, Tutku türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Kadın Kokusu isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 157 dk
Yapım: 1992 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Bo Goldman
Kadın Kokusu filmi Yeniden Çevrim - Remake Filmler listesinde yer almaktadır.
RETA

RETA

@duyguuu

Her ne kadar filmden beklentim farklı olsa da güzeldi. Güzel bitti.
Filmin konusuna kısıca değinecek olursam; iş arayan liseli bir gencin, kör bir adama bakıcı arayan aileyle temasa geçip işe alınmasıyla başlıyor hikaye. Ancak hiçte umduğu gibi bir yaşlı ya da umduğu gibi bir durumla karşılaşmaz. Ancak işe başlamıştır bi kere. Okulda şahit olduğu bir olay da peşini bırakmaz. Charlie, kendini hiç istemediği bir durumlar zincirinin içinde bulur.
Ben hep birşeyler var bu filmde diyerek izlemeyi bırakmadım ve iyi ki de bırakmamışım. İzlenmeye değerdi. İçerdiği mesaj itibariyle.

Dipnot: Abartılacak bir tarafı da yok yalnız. 9.2 yi görüp beklentinizi tavana çıkarmayın.
Kadın Kokusu
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

İzleyin İzlettirin.Gelecek nesiller huzur ve saygı içinde yaşasın. Yontulacak o kadar insanımız var ki bu film ön ayak olacak bir başyapıt. Kör olmamasına rağmen izlenirken bir an bile rol olduğunu hatırlatmayan bir adamı izleyeceksiniz. Zıtlıklardan doğan bir dostluk, en önemlisi de askeri düzeni iliklerinizde hissedeceksiniz. Filmde ki dans sahnesinden etkilenip Al pacino'ya gerçekten aşık olan bir kadını izleyeceksiniz.Yanarım,yanarım da filmi kaç kez izledim fakat kimseyle hakkında konuşamadım ona yanarım.
Kadın Kokusu
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Portakal Dedektifi

Portakal Dedektifi

@yagmuralbayir

Yarbay..
Yönetmenliğini Martin Brest'in yaptığı Al Pacino nun rolüyle en iyi erkek oyuncu Oscar'ını kazandığı filmdir kendileri ve filmde geçmişte de geçimsiz biri olan eski yarbay Frank Slade'in kör olduktan sonra daha da kötüleşen hayatıyla para kazanmak için yarbaya birkaç günlüğüne bakmayı kabul eden burslu lise öğrencisi Charlie'nin hayatı kesişir.ben filmi izlerken Pacino nun oyunculuğuna hayran kalıp ödül aldı mı acaba diye arattıktan sonra öğrendim Oscar ı kazandığını müzikleri de kendi gibi mükemmel olan filmi herkese öneririm kesinlikle arşivlik.
Kadın Kokusu
filme 10 verdi
4 beğen · 1 yorum
Sebayi Dü (@sebayidu)
Filmin yaklaşık son 15dk'lık kısmı efsaneleşmiştir ve kişisel gelişime yönelik programlarda da eğitsel amaçla kullanılmaktadır. Tango ve araba sürüş sahneleri de en meşhur sahnelerindendir. İyi seçim...
18.09.17 beğen 1 cevap
Betül BLT

Betül BLT

@betulblt

Bunlar gibi, bunlardan genç çocukların kollarının parçalandığını, bacaklarının koptuğunu gördüm. Ama dünyadaki en kötü görüntü kesilip atılmış bir ruhtur.
Kadın Kokusu
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
9 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

” Eğer takım yenilirse, liderlik ruhu ölür; çünkü liderleri yaratanlar, nasıl liderler yarattıklarına asla dikkat etmiyorlar. ” (Frank Slide)
Kadın Kokusu
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Devir Dostuna ihanet etme devri. Karını aldatma devri. Anneni sadece Anneler Günü’nde arama devri. Charlie , her şey boktan.. (Frank Slide)
Kadın Kokusu
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

“Her zaman doğru yolu biliyordum ama asla seçemedim, neden doğru yolu bulamadım biliyor musunuz? Çünkü bu cesaret ister.” (Frank Slide)
Kadın Kokusu
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Merve 🗡

Merve 🗡

@mtrv

Bu dünyada iki çeşit insan vardır:
Öne çıkıp sorumluluk almayı kabul edenler ve kaçıp saklanacak delik arayanlar.
Saklanmak daha iyidir.
Kadın Kokusu
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
32
FİLM
Yeniden Çevrim - Remake Filmler
Birçoğunu aslında orijinal sandığımız ama aslında eski filmlerin yeni uyarlamaları olan, yeniden çevrim - remake filmleri bu ...
51
FİLM
Kitap Kurtlarının İzlemesi Gereken Kitaplarla İlgili Filmler
Kitap, kütüphane, yazarlık gibi konular üzerinden ilerleyen, kitap kurtlarının mutlaka izlemesi gereken kitaplı filmler liste...
12
FİLM
Görme ve İşitme Engellilerini Konu Alan Filmler
Görme ve işitme engelli insanların hayat hikayelerini konu edinen, izleyicinin empati kurmasını sağlayan, görme ve işitme eng...
9
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Al Pacino Filmleri
The Godfather, Scarface, Şeytanın Avukatı ve daha fazlası... Oscar ödüllü ABD'li oyuncu Alfredo James Pacino'nun, bilinen adı...
9/10
85 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler