up
ara

Hayali Aşklar Film Replikleri

Nur Demir

Nur Demir

@nurdemir40

Hayali Aşklar
Sigara içmek unutmak gibi. Moralim dibe vurduğunda sigaram elimdeki tek şeydir. Yakarım,tüttürürüm ve sesimi keserim. Böylece duygularımı saklarım. Sigara duyguları saklar. Sigara benim delirmemi engeller. Beni hayatta tutar. Beni ölene kadar hayatta tutar.
Hayali Aşklar
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ayşegül

Ayşegül

@aysegull

O olduğunu biliyordum. Daha önce hiç kimseyi bu kadar sevmemiştim. Zormuş. Ama dayanabilirim. Genellikle hayatının ileri dönemlerinde ruh eşinle tanışıldığını biliyorum. Benim için kötü oldu. Ben şimdi, daha 25 yaşındayken tanıştım. Konu seks bile değildi. Seks umurumda değildi ki. Asıl olay bu değildi. Önemli olan sabahları birisiyle uyanmaktı. Aynı yastığa baş koymaktı. Önemli olan yastıktı. Kötü adamlar geldiğinde onun orada olduğunu bilmek. Mecazi anlamda tabii. Kötü adamlar hiç gelmez. Rüzgar eserken karnının tok ve sevdiğinin yanında olması. Nefesinin sıcaklığını omuzunda hissetmek. İşte bu kadar. Yastık.
Hayali Aşklar
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ayşegül

Ayşegül

@aysegull

- Geçen sefere göre çok sigara içiyorsun.
+ Aynı miktarda içiyorum. Sigarayı seviyorum. Sigara içmek sanki unutmak gibi. Moralim dibe vurduğunda sigaram elimdeki tek şeydir. Yakarım, tüttürürüm ve sesimi keserim. Böylece duygularımı saklarım. Sigara duyguları saklar. Mentollü ve vanilyalı sigaralar var. Bazı insanlar sever. Mentollü sigaraları, vanilyalı sigaraları, çikolatalı sigaraları, sigaralı sigaraları. Sigara benim delirmemi engeller. Beni hayatta tutar. Beni ölene kadar hayatta tutar.
Hayali Aşklar
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ayşegül

Ayşegül

@aysegull

Onu arayamazsın, ona yazamazsın, onunla konuşamazsın. Artık bitmiştir. Onun gittiği bir partiye ya da bara gitmezsin. Benim bir yıl kadar sürdü. Şanslı olanlar daha çabuk atlatırlar. İki hafta, iki ay hatta iki gün. Onu ne zaman görsem donup kalırım. Vücuduma kramplar girer. Yeni erkek arkadaşını kıskanırım. Ama artık değil. Çünkü onu unuttum. Sonbaharda yapraklar düşer sonra da kar yağar. İlkbahar, yaz ve sonbahar gelir gider. Ben de unutuveririm. Sadece kötü bir anı olarak kalır. Herkesinki gibi bir anı. Beni sevmesi için yaptıklarımı ya da harcadığım paraları düşünürüm. Anlayacağın her şeyi düşünürüm. O kadar utanırım ki şarkı söylemeye başlarım. Şarkı söylerim. Oturma odasında, duşta, bulaşıkları yıkarken şarkı söylerim. Söylerim yani.
Hayali Aşklar
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ayşegül

Ayşegül

@aysegull

O Berlin'de yaşıyordu. Bense Dorion Caddesi'nde. Sanırım uçağa atlayıp yanına gitmeye falan aşık olmuştum. Bilmem ki. Uçağın inmesine, kafelere ya da sigaralara, başka bir yerden esen rüzgara, aksanına aşık olmuştum. Artık yoktu. O mefhuma aşık olursunuz. Ondan daha çok o mefhuma aşıksınızdır. Aranızdaki mesafedir sevdiğiniz. Ama aranızda mesafe kalmayınca işte o zaman aşılacak okyanuslar kalmamıştır. Artık sadece bir koridor uzağınızdadır. Her neyse... Artık bitti.
Hayali Aşklar
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum