up
ara
‹ Av Mevsimi

Av Mevsimi Filmi İncelemeleri

Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor

Bazı filmler sadece filmdir, çerezliktir, bir izlersin bitmiştir senin için, zaman öyle geçsin diye izlersin. Ama bazı filmlerse sanat eseridir, sana seni sunar, kendini sana sunar, tek bir kareden bakmazsın hicbir şeye dünyanın etrafını turlarsın adeta, Av Mevsimi de böyle bir yapıt işte sanat eseri. Oyunculuğuyla, kurgusuyla, senaryosu ve her ayrıntısıyla bir sanat eseri.
Av Mevsimi
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Emine 🍁

Emine 🍁

@solukbirgolge

Kaliteli senaryo ve sağlam oyuncu kadrosu. Filmi bakış açınızı değiştirerek tekrar izleyin.Özellikle de Pamuk karakterinin sesindeki ağıza dikkat ederek.Her yönüyle tam bir başyapıt.Neden daha önce izlemediğimi hala anlamadım. Ve Cem Yılmaz sadece bir komedyen değil. Çetin Tekindor, Şener şen fazla söze gerek yok. Sadece şunu merak ettim kolu niye kesip göle attılar ?
Av Mevsimi
filme 10 verdi
13 beğen · 4 yorum
Reyhan Kurt (@reyhankurt)
Boğuşma esnasında tırnaklarda kalıntı oluyor. Bu sayede suçluyu bulabiliyorlar. Kanıtları yok etmek için mi acaba?
30.11.17 beğen 1 cevap
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem

P.M.
Filmin giriş sahnesi ve müziği zaten, ortaya iyi bir iş cikarildiginin sinyalini verir gibiydi. Nitekim yaniltmadi da. Bizden seri katil çıkmıyor tabiri yanlış olsa da, bizden güzel bir polisiye film çıkabileceği böylece ispatlanmis olmuş. Şener Şen harikaydı, kadro da saglamdi. Finali ise avcinin avına duyduğu merhamet miydi yoksa avcinin duyguları, yapması gereken şeyi yapmamasina mi sebep oldu bilemedim açıkçası.
EK 1
Unutmadan söyleyeyim, İçerde dizisini izleyenler farkına varmıştır, burada Çetin Tekindor usta Adanalı rolünü, dizidekinden daha sindirerek oynamış. Ayrıca gaddarlığı daha bir baskın, dizide ise mafya lideri olmasına rağmen daha bir naif görünüyor. 15.02.17
Av Mevsimi
filme 8 verdi
10 beğen · 0 yorum
Arif Oğuz

Arif Oğuz

@arifoguz

Başarılı bir türk yapımı daha...
bence son zamanlarda vizyona giren polisiye/darama türk filmlerinin arasında liste başıydı diyebilirim. konusu nekadar basit gözükse de işleniş tarzı, oyuncular, oyunculuklar ve renkler tamamlıyor eksiği. Zaten Şener Şen'in Ustalık eserleri arasında en iyilerinden bence. Cem yılmaz'ında oyunculuğu ile film son ana kadar seyirciyi sıkmadan başında tutmayı başarabiliyor. Belki Cem Yılmaz severler için Cem Yılmaz'ın filmin sonlarına doğru ölmesi biraz hayal kırıklığı yaratabilir (Cem Yılmaz'ın bu güne kadar oynadığı filmlerde bugüne kadar baş rol olması sebebiyle olabilir) ama film bütününde türk sinemasının başarılı yapıtlarından birisi bence. Filmi izlemeyenler için izlenmesini yüksek şiddetle tavsiye edebilirim
Av Mevsimi
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Taner Tözün

Taner Tözün

@tanertozun

Olay Düğümündeki "Bilal'e Anlatır Gibi" Durumu
Film, oyunculuk, müzikler, post-prodüksiyon vs gibi öğeleriyle başarılıydı lakin;

Yavuz Turgul, şahane bir eser vermeye doğru giderken, ülkemin izleyici kitlesi ve çoğunluğun anlama/çözme kapasitesi durumunu fazla ciddiye alıp gişe kaygısına yenilmiş. Özellikle olay düğümünün çözüldüğü sahne tam bir "Bilal'e anlatır gibi anlat" şeklindeydi. Bir yandan o tip yüzleşmeleri seyirci kitlemiz seviyor. Alışmadı gözde sahne durmaz nihayetinde, şayet başka bir film çekerse Yavuz Turgul, dilerim daha cesaretli davranır ve gişe kaygısını geri planda bırakır.
Av Mevsimi
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Murat İşleyen

Murat İşleyen

@muratisleyen

Av Mevsimi
Türk sinemasının son dönemlerindeki ciddi ve hikayesi sürükleyici değerli eserlerinden birisi. Bu filmde başrol oyuncularının aklınızda ki yerlerini silecek mimik ve repliklerini göreceksiniz. Cem Yılmaz'ın en iyi oyunculuğı diyebilirim. Rolünü sara sarpa sarmış. Şener Şen gibi bir usta ismin bize armağan bırakabileceği bir film. Bu film ile beraber. Eşkiya, Kabadayı filmlerini izlemenizi öneririm.
Av Mevsimi
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Başarılı bir filmdi. Oyuncu kadrosunun çok iyi olmasının avantajı da var. En çok da Cem Yılmaz'ın hayde türküsünü söylediği sahneyi beğendim.
Av Mevsimi
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Bizim Türk sineması için farklı bir film olmuştu. Tabi fragmandan ve afişten bir korku filmi beklentisi oluşturmasaydı :D Hikayesi güzel, olay örgüsü de güzel işlenince izlenmeye değer bir film ortaya çıkmış. Olumsuz olarak da söylemek istediğim filmde iki farklı Cem Yılmaz'ın olması. Bazı sahneleri çok iyiydi fakat birkaç sahnesi de o kadar kötü. Benim için sayılı filmlerden olmuştur. İzleyin derim.
Av Mevsimi
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Genelde fazla komedi ya da fazla dram yaptığımız için bu yapımlara alışık değiliz. Alışılmışın ötesinde kasvetli bir havası var bu bile güzellik katmış. Ve Cem yılmaz....
Av Mevsimi
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum