up
ara
‹ Duyguların Rengi

Duyguların Rengi Filmi İncelemeleri

Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Duyguların Rengi
Ben filmi izlemeden önce kitabını okumuştum. Kitabı okurken zihnimde oluşturduğum karakterlerle, filmdekilerin tutmadığını öncelikle belirtmek isterim.

Amerika’daki ırkçılık konusunu ele alan filmdeki bazı olaylar karşısında çok duygulandım. Hizmetçilerin siyahi olmalarından dolayı hem diğer insanlarla aynı mahallelerde kesinlikle oturmamaları. hem de iş olarak genelde ev hizmeti ve dadılık gibi işlerde çalıştırılmaları konusu gayet dokunaklı bir şekilde işlenmiş.

Özellikle Hizmetçilerin evdeki bazı bölümleri kullanamamaları konusu çok üzücü ve aşağılayıcı gelmişti bana. Her ne kadar siyahiler toplumdan dışlanmış olsa da duyguların renkleri değişmiyor. Kim olursa olsun, hissedilen duygular aynıdır.

Bence izlenmesi gereken bir film. Konuyu işlerken eğlence de katıldığı için oldukça güzel bir yapıt olmuş. İyi seyirler dilerim.
Duyguların Rengi
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
BeeKiwLes

BeeKiwLes

@beekiwles

Bugüne kadar nasıl duymadım ? Nasıl görmedim ? Nasıl izlemedim bu filmi ?
Benim için efsaneler arasında yerini almış bir baş yapıttır.
Hiç bitmesin istedim...
Bazı anlarda çok hüzünlendim bazı anlarda ise güldüm.
Duyguların Rengi
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Elvan Kama

Elvan Kama

@elvankama

Her ne kadar yine siyahların tarihini beyazların anlattığı bir yapıma karşı çıksam da, filmden çok keyif aldım. Öncelikle oyunculuklar çok iyiydi ve aslına bakarsanız baş rolü canlandıran hizmetçinin oyunculuğunun, Emma Stone'un oyunculuğunu gölgede bıraktığını düşünüyorum. Yaşanılan dönemin şartları biraz fazla dramatize edilse de, yer yer güldürülerek de hoş bir film olmuş.
Duyguların Rengi
filme puan vermedi
1 beğen · 0 yorum