up
ara

Deniz Kızı

- Splash (1984)

Deniz Kızı Konusu ve Özeti

Deniz Kızı
Deniz Kızı filmini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur film hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Süre: 111 dk
Yapım: 1984 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Brian Grazer
Hakan

Hakan

@alvarez

Denizleri aş da gel kurbanın olam
Daryl Hannah'ın Daryl Hannah'lığa adım attığı film ya da filmlerden biri. Bana göre Blade Runner candır esas, bundan 2 sene öncedir o.

Neyse, spekülasyonla vakit kaybetmeyelim, aldığımız nefesler bundan kıymetli. Gülü gülene ver, sevgiyi bilene ver. Ay, bunu Beşiktaş'ın forumuna yazacaktım, pardon. Kafa gitti komple. Şampiyon Beşiktaş ulen!

Evet. Tom Hanks'in de Tom Hanks olma yolundaki çalışmalarından biridir aynı zamanda. Tabii Tom Hanks'in kariyeri Daryl ablamızla kıyaslanabilemez, ezip geçer onu Tomenks. Ama Daryl Hannah da öyle bir aktristtir ki, Kill Bill'de Tarantino'ya "ya şu Blade Runner'daki ölümünün aynısını yapsana burada da, ölümü öp" dedirtir.

Filmin öyküsü işte fedakarlık falan filan, temel şeyler zaten. Kız fedakarlık ediyor, erkek öküz biraz, sonra sonra adam oluyor zart zurt. Bunları geçelim. Kariyerlere odaklanalım biraz. Sene 1984, aynı filmde iki şahane oyuncu. Sene 1998, Tom Hanks "You've Got Mail" ve "Saving Private Ryan"da oynuyor, Daryl ablamız çükübik bir filmde. Gingerbread bilmemne diye, merak eden bakar, görür. Bu ne manyak yaşam, bilemiyorum.

Özetle Daryl Hannah için bile izlenebilecek film. Tomenks'in de kariyer emen bir vampir olduğunu düşünüyorum. İspatlarımla geleceğim.
Deniz Kızı
filme puan vermedi
0 yorum
8/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0