up
ara

Saksı Olmanın Faydaları

- The Perks Of Being A Wallflower (2012)

Saksı Olmanın Faydaları Konusu ve Özeti

Saksı Olmanın Faydaları
Başrollünde oyuncu Logan Lerman yer aldığı, yönetmenliğini Stephen Chbosky üstlendiği film
Romantik türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Romantik, Dram türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Saksı Olmanın Faydaları isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 102 dk
Yapım: 2012 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Stephen Chbosky
Saksı Olmanın Faydaları filmi Romantiklerin İzlemesi Gereken En İyi Aşk Filmleri listesinde yer almaktadır.
Zezé

Zezé

@loeynahckrap - Ankara

Tam olarak beğendiğimi söyleyemem
Neden diye sorarsanız, finali tam olarak yansıtamadıklarını düşünüyorum. Tamam, filmi kitabın yazarı yönetmiş, güzel yönetmiş, helal olsun. Fakat şurada kitabını okumadan filmini izleyen 100 kişiye sorsanız, 60 tanesi finali tam olarak kavrayamamıştır. Yani Charlie'nin küçük yaşta çok uzun süreli bir tacize uğradığını tahmin edemezler diye düşünüyorum. Keşke bunu yansıtmaya daha çok önem verselermiş. Onun haricinde film çok güzel, oyuncular rollerine tam olarak uymuş, sahneler güzel.
1 yorum
Hanımcı Beyza ོde (@koraycem)
https://youtu.be/Tgcc5V9Hu3g


https://youtu.be/8bZdm8asYSk

https://youtu.be/29FDSXSG5RM
20.07.17 beğen cevap
zeynep yüksel

zeynep yüksel

@zeynepyuksel - Ankara

Asosyal gençlere tavsiye edebileceğim bir gençlik filmidir kendisi. Her ne kadar klişeleşmiş Amerika'daki kolej tiplemeleriyle karşılaşsakta, çocukluğunda travma yaşamış bir gencin hikayesi anlatılmakta. Umudunuzu yeşertmek için birebir gençler!
0 yorum
Şeyma

Şeyma

@seymaimamoglu - İstanbul

İlk olarak önce kesinlikle kitabını okumanızı tavsiye ederim. Filmdeki müzikler, tünel ve ilk dans sahnesi mükemmeldi. Bunlar olmasaydı belki kitabı daha iyi diyebilirdim de ama kitabı yazan da filmi yöneten de aynı kişi olunca 'şu daha iyi' diyemiyomuşsun. Çok çabuk bitti gibi gelmesi ve kitapta ki birçok olayın tam olarak yansıtılmaması sinirimi bozdu. Onun haricinde beğendim, tavsiye ederim.
Saksı Olmanın Faydaları
filme puan vermedi
0 yorum
kebikec

kebikec

@kebikecdiyari - İstanbul

okuduğum çoğu yerde, kitabın öncelikli olduğunu söylüyor herkes. ben okumadım ondan dolayı ne kadar sağlıklı yorum yapabilirim bilemiyorum tabi.
film güzel ve akıcı bir şekilde ilerliyor. pek sevmeyerek başlamış olsam da müzikleriyle beni içine çekmiş olması artı puan vermemi sağlıyor.

*müzikleri için bile izlenebilecek bir film.
0 yorum
Feminik

Feminik

@feminika - İstanbul

Kitap Kadar Olmasa da...
Kitap kadar olmasa da iyi yansıtılmış bir film. Kitabın en iyi yerlerini atladıklarını saymazsak, çok iyi diyebilirim. Zaten kitap filmden daha sonra çıktı ve karakterlere göre kitabı okumak çok zevkliydi. Ama beklentinizi yükseltiyor kitap. Bu yüzden filmi kısa buldum. Bir buçuk saat civarı bir filmdi. İki yüz yetmiş küsür sayfalık bir kitaba haksızlık olmuş bu. Üstelik kitabın en iyi yerleri alınmamış. Ve üstelik filmin yönetmenliğini kitabın yazarı yapıyor. Yine de izlerken duygu yüklenmedi mi, yüklendi. Film de kitap da, kitap çok daha, anlam yüklü. Hayatınıza yansıtabileceğiniz güzelliklere, mesajlara sahip bir film. İzlemek için geç kalmış olsam da, izlediğim en hoş filmler arasında yerini aldı.
0 yorum
onur  yücedağ

onur yücedağ

@onryucedag - Karaman

Bu şeylerin hiç olmadığını söyleyen insanlar var. Hatta 17 yaşına geldiklerinde 16 yaşında olmanın ne demek olduğunu unutuyorlar. Bir gün bunların sadece hikaye olacağını ve fotoğraflarımızın sadece eski fotoğraflar olarak kalacağının farkındayım.Hepimiz bir gün birilerinin anne babası olacağız ama şuan bu anlar hikaye değil gerçekten oluyorlar. Buradayım ve ona bakıyorum. O kadar güzel ki. Görebiliyorum çünkü bu artık yaşadığımın acıklı bir hikaye olmadığını anladığım o an. Ayağı kalkıyorsun ve binadaki ışıkları görüyorsun ve her şey içine hayranlıkla doluyor ve o yolda dünyada ki en çok sevdiğin insanlarla birlikte o şarkıyı dinliyorsun. İşte o anda yemin ederim ki biz sonsuzuz.
Saksı Olmanın Faydaları
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Işıl Sezgin

Işıl Sezgin

@minibayku

Bu şeylerin hiç olmadığını söyleyen insanlar 17 yaşına geldiklerinde 16 yaşında olmanın ne demek olduğunu unutuyorlar. Bir gün bunların sadece hikaye olacağını ve fotoğraflarımızın sadece eski fotoğraflar olarak kalacağının farkındayım.Hepimiz bir gün birilerinin anne babası olacağız ama şuan bu anlar hikaye değil gerçekten oluyorlar. Buradayım ve ona bakıyorum. O kadar güzel ki. Görebiliyorum çünkü bu artık yaşadığımın acıklı bir hikaye olmadığını anladığım o an. Ayağı kalkıyorsun ve binadaki ışıkları görüyorsun ve her şey içine hayranlıkla doluyor ve o yolda dünyada ki en çok sevdiğin insanlarla birlikte o şarkıyı dinliyorsun. İşte o anda yemin ederim ki biz sonsuzuz.
Saksı Olmanın Faydaları
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Gül Rana Soydan

Gül Rana Soydan

@glranasoydan

Kendime soruyorum da, neden ben ve sevdiğim insanlar bize değersizmişiz gibi davranan kişileri seçiyoruz?
Çünkü, hak ettiğimizi sandığımız aşkı kabul ederiz.
Saksı Olmanın Faydaları
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tanrı Parçacığı

Tanrı Parçacığı

@edaseker195 - Ağrı

Ve kendime soruyorum neden ben ve sevdiğim herkes bize bir hiçmişiz gibi davranan insanları seçiyoruz.Hakettiğimizi düşündüğümüz sevgiye razı oluyoruz.
Saksı Olmanın Faydaları
filme 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Patrick: İlk ilişkin nasıl gidiyor?
Charlie: Çok kötü birimizin kanserden öleceğini bu yüzden ondan ayrılmamam gerektiğini kurgulayıp duruyorum.
Saksı Olmanın Faydaları
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
224
FİLM
Romantiklerin İzlemesi Gereken En İyi Aşk Filmleri
Duygusal romantiklerin mutlaka izlenmesi gereken en iyi aşk filmlerini bu listede topluyoruz....
15
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Nina Dobrev Filmleri
Ünlü fantastik dizi The Vampire Diaries'teki Elena Gilbert rolüyle tanınan Bulgar-Kanadalı oyuncu ve model Nina Dobrev'in izl...
73
FİLM
Dumura Uğratan Psikolojik Filmler
Konularıyla, oyunculuklarıyla ve şaşırtıcı sonlarıyla izleyenleri dumura uğratan en iyi psikolojik filmler listelenmektedir. ...
34
FİLM
Arkadaşlık - Dostluk Temalı Filmler
İzlerken en yakın arkadaşınızı anacağınız ve onun da izlemesini isteyeceğiniz en iyi arkadaşlık - dostluk temalı filmler list...
64
FİLM
Kitaplardan Uyarlanan Filmler
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz filmler bu listede! Kitaplardan uyarlanan tüm filmleri, tür ayrımı ya...
7.5/10
130 oy
Sence kaç puan almalı?
0