up
ara

Wonder Woman

(2017)

Wonder Woman Konusu ve Özeti

Wonder Woman
Diana, sadece savaşçı kadınların yaşadığı bir adada yaşayan ve hayatı boyunca buradan başka bir yer görmemiş olan genç bir kadındır. Bir gün adaya bir savaş uçağının düşmesiyle tüm hayatı değişir. Artık sadece amazon prensesi olmaktan çıkıp dünyadaki büyük savaşı durdurmaya çalışan bir süper kahramana dönüşür.
Yapım: 2017
Yönetmen:
Senaryo:
  • Jason Fuchs
  • William M. Marston
Wonder Woman'ın yönetmen koltuğunda 2003 yapımı Cani filminin ardından 2. kez uzun metraj bir yapıma imza atacak olan Patty Jenkins oturuyor. Filmin senaryosunu Allan Heinberg ve Geoff Johns kaleme alırken filmin süper kahraman kadınını Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminde olduğu gibi yine Gal Gadot canlandırıyor. Filmin kadrosunda Connie Nielsen, Chris Pine, Robin Wright ve David Thewlis gibi başarılı isimler bulunuyor.
Amazon prensesi Diana Price, nam-ı diğer Wonder Woman dünyayı keşfetmek için tropik topraklarını geride bırakıp demir ve camın hüküm sürdüğü dünyamıza dalar. Birçok inanüstü yetenek ve kıvrak bir zekayla donatılmış olan güzel kahraman Cennet Adası'nın medeniyete açılan kapısı olacaktır.
Eseflal

Eseflal

@eseflal - Kastamonu

"Ve inanıyorum ki dünyayı yalnızca sevgi kurtarabilir."
Çünkü hepimizin içinde hem karanlık hem de aydınlık, ikisi bir arada ve hangisini seçeceğimiz bizim irademize bağlı... Cennette yetişmiş bir savaşçı ve kendisi hakkındaki gerçeği savaşının ortasında öğrenen bir tanrı... Kendi soyunu mu, yoksa biz insanlığı mı seçer?

Mitolojiye ilginiz varsa sevebileceğiniz bir film ama efekt kullanma işini abarttıklarını düşünüyorum. Gerçi canlandırılan karakterler tanrılar ama hareketleri yapmacıklaştırmış. Bir de İngilizler 'cici' Almanlar ve Osmanlı 'kaka' tarzı bir yaklaşımda bulunmak yerine savaşın kötü olduğu konusunda tarafsız bir anlatım izlense daha çok sevebilirdim. Sanat için yapılmış bir film ise evrensel olarak alınabilecek tek mesaj başlıkta yazdığım olur; gerisi fasa fiso...
Wonder Woman
filme 5 verdi
0 yorum
Nisf

Nisf

@nisf - Kocaeli / İzmit

Bir Marvel Değil Kesinlikle...
Fantastik, çekici, şaşalı, pırıltılı, antik ama olmamış. İlk sahneleri çok hoşuma gitmişti erkeklerin olmadığı bir ada dolusu Tanrılar ve amazonlar felan bence feminist bakış açısını dışarı vurmuş. Buraya kadar güzel ilk savaş sahnelerinde Almanları öcü gibi gösterip Türkleri de kendilerine silah yapmak için destekçi olarak göstermeleri sinirime dokundu. 'Hayali' savaşın hangi yıllara atıfta bulunduğunu anlamak bu açıdan zor oldu. Ama Führer'i andıran karakteri görünce 2. Dünya Savaşı yılları olabileceğini düşündüm. Her neyse kurgu da olsa insan bazı şeylere takılabiliyor bunu geçelim. Son sahnelerini açıkça belirtmeyeyim başlangıca bağlamışlar burası da güzeldi ama sıradandı. Onun dışında bildiğiniz klişe fantastik film işte. Kafanızı boşaltmak için izleyebilirsiniz.
Wonder Woman
filme 6 verdi
18 yorum
Ebru G. (@ebrug)
Bu film de DC yapımı ve her zamanki gibi yine bir DC yapımı mahvedilmiş. En başta görsel efektler berbattı özellikle kadının Ares ile mücadele ettiği sahnede çok belli oluyordu, o neydi ya. Sen koskoca DC gibi bir çizgi film evrenine sahipsin kaldı ki Marvel evreninden daha iyidir DC dünyası normalde, çünkü ellerinde bir sürü iyi karakter ve konu var ama sinemaya uyarlamaya gelince batırmak için ellerinden geleni yapıyorlar başka açıklaması olamaz. Görsellik resmen ağlaması sussun diye çocuğun eline verilmiş pc.den çıkmış gibiydi. Berbat ötesiydi. Kurgu olarak hiçbir şey aktarılmamış neredeyse, çekmek için çekilmiş bir film olmuş. Hadi görselliğe doyalım diyorsun o da yok çünkü becerilememiş fotoşop gibi bağırıyordu sahneler. Filmin tek iyi yanı Gal Gadot'un seksi oluşu. Tek göz doyuran nokta orası. :D
15.09.17 beğen cevap
Nisf (@nisf)
Ben Gal Godot'a bakmaktan sanırım görsel efektlere dikkat edememişim ? Düşün bunu hemcinsim için söylüyorum. Cidden hatunun fiziği efsaneydi. Ben gorsel efektlerin o kadın üzerinde kullanılmış olabileceğinden şüpheleniyorum Ebru ?. Günde 10 saat pilates yapsam yine kurtarmaz yine kurtarmaz ?. Psikolojimi bozdu manyak karı! Ayrıca ilk sahneleri bana Zeyna'yı hatırlattı duygulandım biraz. Oy yaşlandık.
15.09.17 beğen cevap
Ebru G. (@ebrug)
Kadın amazon yani bende de Zeyna canlandı. :D İşte filmi o hatunla kotarmaya çalışmışlar çünkü çizgi romanıyla haşır neşir olan arkadaşıma sordum çizgi evrende de böyle mi ya bu film bomboştu dedim. Ama hatun güzeldi dedi. Düşün gerisini artık. :D Biz yaşlanmadık onlar estetik yaptırmış bence. :D
15.09.17 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Olmamış! Film yanlışlıklarla dolu bi' defa! https://www.youtube.com/watch?v=JXsCzT_9h30
15.09.17 beğen cevap
Ebru G. (@ebrug)
Ohooo Ağabey sen böyle fantastik ve görsel efektlerle dolu filmde yanlışlıklar görmezsen öp başına koy. Diğer tüm fantastik macera filmlerde sana bir ton yanlışlık çıkartırım şu an ayak üstü. Her şey bilgisayar düzmecesi olunca ve kalabalık bir görsellikten ibaretse film, diğer detayları göremiyorlar maalesef ya da umursamıyorlar. Oradaki şelalenin ön cephesinden bakınca amazonların olmaması ama diğer açıdan amazonların olmasında olduğu gibi. O yüzden filmlerin tamamen doğal yöntemler kullanılarak çekilmesinden yanayım. @semih-oktay
15.09.17 beğen cevap
Semih (@sc)
Tam da bu yorumları yapmaya gelmiştim. Zeyna, Gal Godot, savaş sahneleri. Özellikle almanların adaya saldırdığı kısımdaki; atlı,oklu,silahlı savaş kısmını çok garipsedim. Söyleyecek bir şey bırakmamışsınız! :) Justice League'den bir beklentim kalmadı artık. Aksiyon severler ucundan birazcık izleyebilirler. Kalite gittikçe düşüyor gibi.
23.09.17 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Olmamış!
23.09.17 beğen cevap
Nisf (@nisf)
Semih abi beğenmedi! ?
24.09.17 beğen 1 cevap
Semih (@sc)
Filmi mi yoksa, yorumu mu? Açıklık getirelim lütfen! Çünkü beğenmeyenler olarak toplandık diye düşünmüştüm. :D
24.09.17 beğen cevap
Ebru G. (@ebrug)
Filmdeki mantık hatalarına takılmış Semih Ağabey. Yukarıdaki videoyu izlerseniz anlarsınız. Ama çoğunda var zaten o hatalar. Sadece alışıldık kılındığı için görmezden geliniyor. :D
24.09.17 beğen 1 cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Yorum değil film olmamış. Ebru misal "Gal Gadot'un seksi oluşu'ndan bahsetmiş! Şaka mı yapıyorsun Ebru?
24.09.17 beğen cevap
Ebru G. (@ebrug)
Hayır şaka yapmıyorum. Kadın seksi ve film olmamış. Filmin tek görseli kadın ve kadınlar. O kadar. :D
24.09.17 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Sana katılmıyorum seksilik konusunda fakat film berbat Ebru.
24.09.17 beğen cevap
Ebru G. (@ebrug)
Seksilik de göreceli bir kavramdır zaten katılma gibi bir zorunluluğun yok Ağabey. Çok da zorlamayalım yani mevzuyu. :D
24.09.17 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Pes dersen kapatırım konuyu! ???
24.09.17 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Yahu âlemsin Ebru.Ben Flaubert okuyorum.
24.09.17 beğen cevap
Ebru G. (@ebrug)
Niye pes edecekmişim sırf sen istiyorsun diye ya da sen seksi bulmuyorsun diye? :D Tamam tamam sen Flaubert'ını oku milleti de azat edelim bu vesileyle, bildirim yağmuruna tutulmuş olabilirler. :D
24.09.17 beğen 1 cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Adile Naşit'i seyrettim az önce;oradan buraya...
28.11.17 beğen 1 cevap
Gülşah

Gülşah

@gulsahh - İstanbul

10 numara fantastik film bayıldım dünyayı kötülerden kurtaracak ve sevgiyi aşılayacak bir diana aranıyor :)
Wonder Woman
filme 10 verdi
3 yorum
LAVİNYA (@pnar)
Doğum günün kutlu olsun🎂 nice mutlu yıllara 😊
21.08.18 beğen 2 cevap
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Baslangıçtaki Amazon sahnelerinin güzelliği ve hatunumuzun Íngiltere'de geçen durumlarının eğlenceli hatırına diyelim.Herkesin çok beğenmesi sanırım feminist tarzından ve güçlü bir kadın karakter olmasından dolayı.Şu da var ki çizgiromanlarındaki konuyu işleyiş şekilleri bana çok absürd geldiği için film gözümde bir nebze öne çıktı.Çizgiromanından daha iyi işlediklerini düşünüyorum.Ama sondaki Ares sahnelerinin aşırı yoğun efektlere boğulmasından dolayı çok sevemedim.Sanırım ben Batman'in aşırı karanlık havası ile Marvel'in Thor ve Iron Man'deki eğlenceli hali arasında bir yerlerdeyim bu tarz filmlerdeki beğeni açısından :)
Wonder Woman
filme 7 verdi
0 yorum
Hatice D.

Hatice D.

@htcd - Roma

beklentinin altında
Filmi maalesef ki sinemada izleyemedim, bunun burukluğu içerisindeydim, öncelikle belirtmek istediğim konu bu. Ancak filmi izledikten sonra "sinemada izlemesem de olurmuş" diyebildiğim bir yapım oldu ne yazık ki... Nedenlerini sıralayacak olursam; -ilk önce filmin artılarına sonra da eksilerine değineceğim-
-Bir kere Wonder Woman karakteri çok güzel işlenmiş. Kadınların egemen olduğu bir dünya, buradan modern dünyaya gelişte bile içerisindeki o amazon kadınına "aaa siz buna mı biniyorsunuz? Bu ne ki?" gibi salak salak sorular sordurmayıp klasik bir "modern dünyaya geliş" hikayesi anlatmadıkları için DC'yi tebrik etmek istiyorum. Filmin başından sonuna kadar geçen diyaloglarda biz Wonder Woman'ın gücünü fazlasıyla hissettik, bu filmden aldığım en büyük keyifti.
-Steve Trevor karakteri de fazlasıyla güzel işlenmiş ancak rahatsız eden bazı detaylar vardı. Filmi izlerken şunu dedim "abi amazonların adasına ilk defa ayak basıyorsun, etrafında yarı çıplak kadınlar savaşıyor, hiç mi sormazsın 'nesiniz siz?' diye?" demem o ki, adaya hemen adapte olması atlanmış bir konuydu bence. yani havuz sahnesinde Diana'yla konuşurken "hiç erkek yok mu gerçekten?" gibi bir soru beklerdim.
-Diana ve Steve bir ekip kuruyor ama ekibin neredeyse hiçbir hünerini göremiyoruz. Bu da atlanmış konulardan biriydi. Sniperın ateş edemediği bir sahne, kızılderilinin ateş yakıp duman çıkarması ve diğer fesli arkadaşın da davetin olduğu kapıda rol kesmesi dışında öyle büyük bir olay göremedik. Figüran gibilerdi. Wonder Woman gibi güçlü bir karakterin yanına olmamış. Ben en azından onların da gücünü hissettiğimiz bir sahne görmek isterdim zira bu adamlar dünyayı kurtarmaya çalışıyorlar, öyle boş adamlar olamazlar, değil mi?
-Beni en çok rahatsız eden konulardan biri ise, Ares'le Wonder Woman'ın arasında geçen dövüş sahnesi... Yahu iki tanrı dövüşüyor ama öyle bir araya sıkışmış ki bu, yanda adamlar uçak kaçırıyor, bunlara "hadi siz de dövüşün burada" denilmiş gibi sanki. Bakın altını çizerek söylüyorum, diyaloglar, Wonder Woman'ın gücünü her konuşmasında hissetmemiz falan gerçekten güzeldi ama kadın bir sniperı öldürmek için kuleyi yıktı ama Ares'le öyle alalade bir dövüş gerçekleştirdi. Bu gerçekten rahatsız ediciydi.

Wonder Woman ve onun evreni haricinde filme vereceğim not ne yazık ki; 6/10
Wonder Woman
filme 6 verdi
0 yorum
Ayşegül

Ayşegül

@aysegull - Gümüşhane

'' Eskiden dünyayı kurtarmak istedim. Savaşı bitirmek ve insanlığa barış getirmek istedim. Ama sonra insanların içinde ışıkla birlikte olan karanlığı gördüm. Ve hepsinin içinde daima ikisinden de olacağını öğrendim. Bu seçimi herkes kendi yapmalıydı. Hiçbir kahramanın asla yenemeyeceği bir şey bu. Artık biliyorum ki; ancak sevgi, dünyayı gerçekten kurtarabilir. ''
Wonder Woman
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal - Kastamonu

Dünyada yanlış bir şeyler olduğunu görüyorsan ya kılını bile kıpırdatma ya da müdahale et.
Wonder Woman
filme 5 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Ayşegül

Ayşegül

@aysegull - Gümüşhane

'' Mesele hak etmek değil, mesele neye inandığın. Ve ben sevgiye inanıyorum. ''
Wonder Woman
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
sultaniyegah

sultaniyegah

@reyhann - Samsun

Ben bunu uzun zaman önce zor yoldan öğrendim. Ve artık asla aynı olmayacağım.
Wonder Woman
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal - Kastamonu

Mesele hak etmek değil. Mesele senin neye inandığın. Ve ben sevgiye inanıyorum.
Wonder Woman
filme 5 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
7.6/10
70 oy
Sence kaç puan almalı?
0