up
ara

Doktor Strange

Doctor Strange (2016)

Doktor Strange Konusu ve Özeti

Doktor Strange
Kariyerinde oldukça başarılı bir cerrah olan Stephen Strange, geçirdiği bir trafik kazasında aldığı yaralar yüzünden ellerini kullanamaz hale gelir. Bu sırada Tibet'te yaraları iyileştirebilen Ancient One adında bir büyücü yaşamaktadır. İkilinin yolunun kesişmesinin ardından Stephen Strange için yepyeni ve inanılmaz bir hayat başlar.
Yapım: 2016 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Thomas Dean Donnelly
Dünyanın en önemli beyin cerrahlarından biri olan Stephen Strange (Benedict Cumberbatch), geçirdiği bir trafik kazasının ardından meslek hayatını bitirmek zorunda kalmıştır. Hem fiziksel, hem de mental olarak tedaviye ihtiyacı olan bu kibirli doktor, bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta karşılaştığı Ancient One (Tilda Swinton) ona mistik dünyaların kapısını açacak, sihir ve paralel dünyalar yardımıyla onun yepyeni bir karaktere bürünüp hayatının değişmesine yardımcı olacaktır.

Marvel aleminin sevilen süper karakterlerinden biri olan Doctor Strange'in öyküsünü perdeye taşıyan filmde Doktor Strange'i İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch canlandırırken filmin yönetmen koltuğunda, ağırlıklı olarak korku-gerilim projelerinin aranan ismi haline gelen Scott Derrickson oturuyor.
Doktor Strange filmi Marvel Sinema Evreni Gelecek Filmler listesinde yer almaktadır.
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Gerçekten güzel uyarlanan bir Marvel filmiydi.Eğitim kısmı çok çabuk geçilmiş ki bence ilk filmde sıkıcılığa yer vermemek için tercih edilen bir yol olmuş.Oyuncular mükemmel zaten her biri.Filmin sonunda iki bonus var.Özellikle Thor olanı eğlenceliydi ✌
Doktor Strange
filme 9 verdi
1 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Ben çok beğendim filme güzel serpiştirmişler felsefeyi
23.03.18 beğen 1 cevap
xAkylx

xAkylx

@xakylx

Merhabalar
Film bitiminde keşke bu filmi sonsuzluk savaşını izlemeden önce izleseymişim dedim.Doktor Strange sonsuzluk savaşında gördüğümde açıkçası pek anlam verememiştim gücüne yaptıklarına(ki bu tamamen benim cahilliğimden) ama filmi izleyince bayıldım ve şu an ikincisini sabırsızlıkla bekleyenler kervanına katılmış bulunuyorum. Bu tarz fantastik filmler izlemeyi çok severim birçok bu tarzda filmde izlemişimdir ama bu efekt açısından zirveydi. Hipnotize olmuşcasına filmi izledim.Ki bana göre fantastik filmlerde oynayan oyuncular diğerlerine göre bir tık daha üst seviyede bir oyunculuk sergiliyorlar çünkü arkada bir yeşil ekran önlerinde bir kamera tüm olay yaşanıyormuşcasına oynuyorlar tamamen hayal gücü ve büyük bir beceri gerektiriyor.Filmin efektleri oldukça fazla olduğu için oyunculuğunda bir o kadar fazla olduğunu düşünüyorum o yüzden oyunculuklarına diyecek bir söz bulamıyorum.Çok güzeldi.


İzlemek için film aradığın için burayı okuyorsan bu paragrafı geçmelisin bir miktar heyecanını kaçırabilirim filmin.
--->Filmde beğenmediğim bir kısım vardı o da çok çabuk anlaşmaya varıldı çok çabuk kötülük ortadan kalmış gibi geldi bana koskoca evrenleri yok eden bir varlığın bir anlaşma ile yenilgiye uğraması bilemiyorum sonu oldu bittiye gelmiş gibi geldi.<---

Süper kahramanın gücü de hoşuma gitti.Başka bir evrenden gelme değil ama gücü oldukça fazla düşünsenize zamanı kontrol ediyor ve daha neler neler kısacası efektleriyle,oyunculuklarıyla, konusu ile izlenmesi oldukça keyifli bir film olduğunu düşünüyorum.İzlemenizi öneririm.
Doktor Strange
filme puan vermedi
0 yorum
Necdet

Necdet

@necdet

Bu çeşit filmleri severim her zaman.
Ama benim favori karakterlerim baş ustalar olur ve hemen hemen her filmde hüsrana uğrarım :)
Herşeyi zorla yapmaya gerek olmadığını felsefik bir şekilde göstermişler.
Adam zor kullanmadan pazarlık ile kazandı. Şimdilik.
Doktor Strange
filme 9 verdi
1 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Sn.@necdet; bu filmi 3 kez izledim her ne-kadar fantastik olsada işlediği konu ve sanaryo mükemmel idi.
10.05.18 beğen 1 cevap
Hayâlet

Hayâlet

@suveydaa

Fantastiğin fantastiği olmuş.. Yenilmezler serisine yeni bir eleman geldi hoşgeldi.. Bakalım Doctor Strange yenilmezlere nasıl bir hava katacak..
Doktor Strange
filme 8 verdi
0 yorum
Hakan

Hakan

@alvarez

Biraz Matrix biraz Inception, haberlerin duyulmuyor, yanımdaysan kolay elbet, paralel evrendeyken uyunmuyor
Dr. Strange, bir çizgi roman meraklısı olarak benim pek aşina olduğum bir karakter değildi. Töbe töbe böyle 3 harflilere karışmış biri gibiydi o zamanlar. Gençliğimde kitaplarda bir iki Avengers macerasında, bir de Fantastik Dörtlü’de denk geldiğim bir abimizdi. Sorun çözücü, fantastik kuntastik bir kişiydi benim ergen gözlerime göre, Vision bana göre en bi fantastik karakter olmalıydı, hakkı yenmişti elbet.

Filmleştirirken büyülü böcüklü işleri biraz ucundan kırpıp, işi fiziğe, bilime dayandırmak, bence bilimin zaferlerinden biri. Bu bir not olarak kalsın kenarda. Bunun dışında Benedict Cumberbatch (Benedict Bey diyeceksiniz) çok on numara beş yıldız bir seçim olmuş bu rol için. Tilda Swindon, tartışılır, o rolle ilgili ırkçılık tartışmaları aldı yürüdü zamanında, ama kadın iyi oyuncu olunca tartışmaları da bitiriyor sanırım. Muhteşem bir aktrist sonuçta. Beni oynasa oynar yani, biraz kamburluk, biraz gri yalnızlığın asil rengi. Bitti gitti.

Şakalar komiklikler bir yana, film sakin başlayıp aniden hızlanmış gibi bir görüntü verdi bana. Muhtemelen hikayeyi yazanlar da bunu istedi, eğitim sürecini birinci sınıf, iki, efendim üçüncü sınıf vs diye vermek istemediler, ayrıca dünyalarında da bir kaos hüküm sürüyordu. Gene de sanki biraz hızlı gelişti işler ikinci yarıda.

İngiliz -ve ondan etkilenmiş, esinlenmiş diğerleri de dahil- oyuncu ekollerinin bu başarısı beni gıcık ediyor yalnız. Avusturalya’dan bu kadar üst seviye oyuncu çıkması nedir? İngiltere’yi saymıyorum zaten, taşı sıksan oyuncu fışkırıyor toprağından.

Ben Dr. Strange’i (Dr.Strange Bey diyeceksiniz) diğer karakterlerle, özellikle de Thor ve Iron Man’le karşılıklı görmek istiyorum. Bakalım ne numaralar olacak, ne güzellikler çıkacak?

Güzel bir başlangıç filmi bana göre. Devamı da güzel olur umarım.
Doktor Strange
filme puan vermedi
0 yorum
Snlbyrk

Snlbyrk

@sanlibayrak

Hayata anlam veren şey; ölümdür. Günlerinin sayılı olduğunu bilmektir.
Doktor Strange
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ömer Özay

Ömer Özay

@omerozay

Dormammu, I've come to bargain. -Dormammu, pazarlık yapmaya geldim-
Doktor Strange
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Mesut Koçak

Mesut Koçak

@mesutkocak

Zaman, seni sevdiğimi gösterecek.
Doktor Strange
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
9
FİLM
Marvel Sinema Evreni Gelecek Filmler
2019 yılına kadar duyurulan Marvel filmleri listedeki şekildedir....
413
FİLM
Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler
İzledikten sonra iyi ki izlemişim dediğimiz ve herkese izletmek istediğimiz, şiddetle önerdiğimiz filmleri bu listede paylaşı...
183
FİLM
İzleyicide Büyük Bir Hayranlık Uyandıran Yerli ve Yabancı Filmler
İzlerken büyülendiğimiz, büyük bir hayranlık duyduğumuz en iyi yerli ve yabancı filmleri bu listede paylaşıyoruz. Sen de izle...
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman

Chiwetel Ejiofor, Stan Lee, and Benedict Cumberbatch in Doctor Strange (2016) paylaşım fotoğrafı
Chiwetel Ejiofor, Stan Lee, and Benedict Cumberbatch in Doctor Strange (2016)
Chiwetel Ejiofor, Stan Lee, and Benedict Cumberbatch in Doctor Strange (2016)
Doktor Strange
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
8.5/10
137 oy
Sence kaç puan almalı?
0