up
ara

Doktor Strange Filmi İncelemeleri

xAkylx

xAkylx

@xakylx

Merhabalar
Film bitiminde keşke bu filmi sonsuzluk savaşını izlemeden önce izleseymişim dedim.Doktor Strange sonsuzluk savaşında gördüğümde açıkçası pek anlam verememiştim gücüne yaptıklarına(ki bu tamamen benim cahilliğimden) ama filmi izleyince bayıldım ve şu an ikincisini sabırsızlıkla bekleyenler kervanına katılmış bulunuyorum. Bu tarz fantastik filmler izlemeyi çok severim birçok bu tarzda filmde izlemişimdir ama bu efekt açısından zirveydi. Hipnotize olmuşcasına filmi izledim.Ki bana göre fantastik filmlerde oynayan oyuncular diğerlerine göre bir tık daha üst seviyede bir oyunculuk sergiliyorlar çünkü arkada bir yeşil ekran önlerinde bir kamera tüm olay yaşanıyormuşcasına oynuyorlar tamamen hayal gücü ve büyük bir beceri gerektiriyor.Filmin efektleri oldukça fazla olduğu için oyunculuğunda bir o kadar fazla olduğunu düşünüyorum o yüzden oyunculuklarına diyecek bir söz bulamıyorum.Çok güzeldi.


İzlemek için film aradığın için burayı okuyorsan bu paragrafı geçmelisin bir miktar heyecanını kaçırabilirim filmin.
--->Filmde beğenmediğim bir kısım vardı o da çok çabuk anlaşmaya varıldı çok çabuk kötülük ortadan kalmış gibi geldi bana koskoca evrenleri yok eden bir varlığın bir anlaşma ile yenilgiye uğraması bilemiyorum sonu oldu bittiye gelmiş gibi geldi.<---

Süper kahramanın gücü de hoşuma gitti.Başka bir evrenden gelme değil ama gücü oldukça fazla düşünsenize zamanı kontrol ediyor ve daha neler neler kısacası efektleriyle,oyunculuklarıyla, konusu ile izlenmesi oldukça keyifli bir film olduğunu düşünüyorum.İzlemenizi öneririm.
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
0 yorum
Necdet

Necdet

@necdet

Bu çeşit filmleri severim her zaman.
Ama benim favori karakterlerim baş ustalar olur ve hemen hemen her filmde hüsrana uğrarım :)
Herşeyi zorla yapmaya gerek olmadığını felsefik bir şekilde göstermişler.
Adam zor kullanmadan pazarlık ile kazandı. Şimdilik.
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
1 yorum
BUKALEMUNUS (@karacurin)
Sn.@necdet; bu filmi 3 kez izledim her ne-kadar fantastik olsada işlediği konu ve sanaryo mükemmel idi.
10.05.18 beğen 1 cevap
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Gerçekten güzel uyarlanan bir Marvel filmiydi.Eğitim kısmı çok çabuk geçilmiş ki bence ilk filmde sıkıcılığa yer vermemek için tercih edilen bir yol olmuş.Oyuncular mükemmel zaten her biri.Filmin sonunda iki bonus var.Özellikle Thor olanı eğlenceliydi ✌
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
1 yorum
BUKALEMUNUS (@karacurin)
Ben çok beğendim filme güzel serpiştirmişler felsefeyi
23.03.18 beğen 1 cevap
Hayâlet

Hayâlet

@suveydaa

Fantastiğin fantastiği olmuş.. Yenilmezler serisine yeni bir eleman geldi hoşgeldi.. Bakalım Doctor Strange yenilmezlere nasıl bir hava katacak..
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
0 yorum
Hakan

Hakan

@alvarez

Dr. Strange, bir çizgi roman meraklısı olarak benim pek aşina olduğum bir karakter değildi. Töbe töbe böyle 3 harflilere karışmış biri gibiydi o zamanlar. Gençliğimde kitaplarda bir iki Avengers macerasında, bir de Fantastik Dörtlü’de denk geldiğim bir abimizdi. Sorun çözücü, fantastik kuntastik bir kişiydi benim ergen gözlerime göre, Vision bana göre en bi fantastik karakter olmalıydı, hakkı yenmişti elbet.

Filmleştirirken büyülü böcüklü işleri biraz ucundan kırpıp, işi fiziğe, bilime dayandırmak, bence bilimin zaferlerinden biri. Bu bir not olarak kalsın kenarda. Bunun dışında Benedict Cumberbatch (Benedict Bey diyeceksiniz) çok on numara beş yıldız bir seçim olmuş bu rol için. Tilda Swindon, tartışılır, o rolle ilgili ırkçılık tartışmaları aldı yürüdü zamanında, ama kadın iyi oyuncu olunca tartışmaları da bitiriyor sanırım. Muhteşem bir aktrist sonuçta. Beni oynasa oynar yani, biraz kamburluk, biraz gri yalnızlığın asil rengi. Bitti gitti.

Şakalar komiklikler bir yana, film sakin başlayıp aniden hızlanmış gibi bir görüntü verdi bana. Muhtemelen hikayeyi yazanlar da bunu istedi, eğitim sürecini birinci sınıf, iki, efendim üçüncü sınıf vs diye vermek istemediler, ayrıca dünyalarında da bir kaos hüküm sürüyordu. Gene de sanki biraz hızlı gelişti işler ikinci yarıda.

İngiliz -ve ondan etkilenmiş, esinlenmiş diğerleri de dahil- oyuncu ekollerinin bu başarısı beni gıcık ediyor yalnız. Avusturalya’dan bu kadar üst seviye oyuncu çıkması nedir? İngiltere’yi saymıyorum zaten, taşı sıksan oyuncu fışkırıyor toprağından.

Ben Dr. Strange’i (Dr.Strange Bey diyeceksiniz) diğer karakterlerle, özellikle de Thor ve Iron Man’le karşılıklı görmek istiyorum. Bakalım ne numaralar olacak, ne güzellikler çıkacak?

Güzel bir başlangıç filmi bana göre. Devamı da güzel olur umarım.
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
0 yorum
Thranduil

Thranduil

@thranduil

Eğer 144p izlemezseniz sevebileceğiniz bir film. Bazı "acımasız" eleştirilere takılmadan izlenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Zira efektler bana boğucu ya da yapay değil "izlenilebilir" geldi. Çok efekt vardı, doğru, ama göz yormuyordu. Aksine efektlerin bu kadar güzel olması zaman zaman bana "wow" bile dedirttirdi. Benedict'i böyle görmeye zaten çok alıştık ama bu rol de ona yakışmış. Elleri titreyen bir karakteri oynamak bile yeterince yetenek diye düşünüyorum, oyunculuklara nasıl laf edilebiliyor anlamıyorum. Tilda ise harika bir detaydı. Kahraman filmleri serisinin ilk filmi hep sıkıcı, bayıcı, karakter tanımaya yönelik olur. Ki burada bunun daha kısa kesildiğini ve ilk filmde de komedinin, aksiyonun, dramın eksik olmadığını görüyoruz. Ayrıca benden de tavsiye, eğer bir kahraman filmi izliyorsanız bunun sadece eğlence ve aksiyon için olduğunun farkında olup "derinlik" aramayın. Fazla anlam içermeyecek, hayatınızın dersinizi almayacaksınız. Ama güzel efektleri olan, keyifli, güzel, komedisi-dramı yerinde bir film izlemiş olursunuz. Bir marvel filminden fazlasını beklemenizi de tavsiye etmiyorum.
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
0 yorum
Misliyna

Misliyna

@misliyna

Zoraki espriler, kötü efectler sonuç 7.8 İmdb puanı ve Marvel... Bütün filmde Tilda Swinton oyunculuğu hariç kayde değer bir aoyunculuk göremesekte bu filmde zaten kişisel oyunculuk kabiliyeti beklemek hata olur sanırım... Başlangıçta ki Inspection tarzı boyutsal sahnede ki o komik sıçrama sahneleri oldukça kötüydü... Neden se bütün film boyunca alel acele çekilmişlik hissinden kurtulamadım... Filmde hiç bir derinlik yoktu... Neyse zaten film sadece Marvel evrenine yeni girecek olan karakteri tanıtmak için çekilmişti... :) Son da ki Thor sohbeti güzeldi... :) Avanger's a da bağladık gerisi sorun değil...
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
1 yorum
Serdar Glmz (@serdarglmz)
En vasat Marvel karakteri
13.02.17 beğen cevap
Ali Zülal Külekci

Ali Zülal Külekci

@alikulekci

Marvel, yükselişe geçtiği 2008 yılından bu yana beyaz perdede harikalar yaratıyor. Bu ay başında vizyona giren süper kahramanı Doktor Strange, bizlere farklı bir konu ve ortam ile buluşturuyor. Şimdiye kadar bilimsel olaylar ve uzaylılar ile karşılaştığımız Marvel evreni bizi bu kez büyü ve sihrin dünyasına bir seyehate çıkarıyor. Büyük beklentilerle gittiğim filmden hiçbir hayal kırıklığı yaşamadan çıktım ve bu beni çok mutlu etti.
Öncelikle söylemeliyim ki filmde yeni karakteri tanıtmakla çok fazla vakit harcanmamış. Filmin konusuna hızlı bir giriş yapıldığı gibi diğer Marvel filmlerinin ortak konusuna da hızlıca girilmesi beni sevindirdi. Film oldukça hızlı ilerliyor. Gereksiz sündürmelerden kaçınıldığı çok belli. Sonsuzluk taşlarından ve Yenilmezlerden bahsedilen filmde haaa! diyeceğiniz yerler olacağına eminim. Son olarak tavsiyem sinema salonunu kapanış sahnesinden sonra terketmeyin. Çünkü sizleri bir süpriz bekliyor olacak...
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
0 yorum
Mihrimah Özlem K

Mihrimah Özlem K

@mihrimahozlemk

Benedict Cumberbatch'i görüp ,nedir ne değildir bakmadan gidip izledik.
O kadar bilmiyordum ki Tilda Swintonu görünce istemsiz sesli tepki verdim.
Benedict izleyeceğim diye sevinirken yanına Tilda da gelince keyiften oturduğum yerde duramaz oldum.Küstah,ukala, zeki rolleri Benedicte çok yakıştırıyorum.
Film Görsel şölen yaşattı.Başından sonuna yarım saat geçti sanki.İkinci filmin çok daha güzel olacağını düşünüyorum.Kısa,hızlı,yüzeysel,üstünkörü geçilmiş gibiydi.Derinliği yoktu.Oysa çok daha uzun olsaydı ve daha detaylandırılsaydı biz yine sıkılmadan izlerdik.
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
0 yorum
Mesut Koçak

Mesut Koçak

@mesutkocak

Marvel karakterlerine aşina olanlar zaten Doktor'un biyografisini de az çok biliyorlar. Ama Marvel etiketini çıkarıp düşünürsek tabi ki yine güzel bir film. Güzel bir film çünkü aslında uzun bir hikaye tek bir tek filmde anlatılabilmiş. Mistik durumlarla ilgilenenler için de baya tatmin edici. Ayrıca yine iki after credit var ve kesinlikle kaçırılmaması gerekiyor hatta bir arkadaşım after credit benim için filmin önüne geçti bile diyebildi.
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
0 yorum
ESRA SELÇUK

ESRA SELÇUK

@esraaselcuk

Bazı takıldığım noktalar vardı tabikide ama sahneler harikaydı ve o boşluklar da kendi iç dünyanızda tamamlayabileceğiniz şeyler. İyi ki sinemada izlemişim dediğim ve bitmesini istemediğim bir filmdi. Perdenin tam karşısında bir koltuk seçin gözlüklerinizi takın ve astral dünyaya doğru yola çıkın
Doktor Strange
8.6 (143 oy)
0 yorum