up
ara

fisun

fisun

fisun

@fisun

Yazarın okuduğum ilk kitabı. ilk başta kişilerle ilgili detaylar verilirken biraz sıkılsam da, bu kişiler arasında bağlantı kuruldukça kitabı elimden bırakamadım. Heyecan dozu çok yüksek değildi belki ama sürükleyici bir polisiyeydi.
ataç ikon Köpeğimi Alıp Erkenden
kitaba 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Bir kedinin ağzından Japonya nın günlük yaşamı ve genel olarak insan ilişkileri anlatılıyor kitapta. Sade ama çarpıcı cümlelerden oluşan kitap kendini zevkle okutuyor. Değişik bir yazar ve değişik bir kültürü tanımak için okunmalı.
ataç ikon Ben Bir Kediyim
kitaba 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Yazarın yaşarken bastırmaya fırsatı bulamadığı bir kaç hikayesinin, şiirlerinin ve metinlerinin yer aldığı bir kitap. Hikayeler çok güzel . Şiirler ilgi alanım dışında ;)
ataç ikon Çakıcı'nın İlk Kurşunu
kitaba puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

2 Dünya Savaşında batırılan bir gemiyi konu alan kitabın özellikle ilk sayfaları çok karışık bir anlatıma sahipti. Yazar geçmiş ve şimdiki zamanı o kadar iç içe kullanmış ki , kişileri ve olayı algılamak oldukça zor oldu. Kitabın 2. yarısı daha akıcı bir şekilde ilerledi.
Annesi batan gemiden sağ kurtulan ve akabinde doğum yaparak kendisini dünyaya getiren yazarın, geçmişi araştırması ve bu arada annesi ve oğluyla olan ilişkisi ana konuyu oluşturmakta.
Dönem kitabı okumayı sevenlere (kitabın başında bıraz sabırlı ve dikkatli olmak koşuluyla) tavsiye ederim.
ataç ikon Yengeç Yürüyüşü
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Daha önce 2 kez elime alıp bir kaç sayfa okuduktan sonra bıraktığım bir kitap. Bu sefer ne oldu anlamadım ama okumaya başladım ve bitti.Aslında okunması çok zor bir kitap. Çünkü olaylar cümleler halinde bir çok kişinin ağzından peş peşe anlatılıyor. Başlangıçta oldukça zorlayıcı oluyor, kimin kim olduğunu anlamak. Konusuna gelirsek, o da her zaman rastlanmayan ilginç bir konu. Aslında arafta kalan insanları anlatırken , dönemin şartlarına da değinilmiş.
Herkesin beğenebileceği bir kitap değil, ama farklılık arayanlara önerebilirim...
ataç ikon Arafta
kitaba 8 verdi
5 beğen · 9 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
"(...) dönemin şartlarına da değinilmiş. " Dönem dediğin hangi dönem fisun @fisun? Şartlar,dediğin ne şartları? Ben daha açık inceleme yazmanı rica ediyorum senden. :)
27.11.18 beğen 2 cevap
fisun (@fisun)
Bu kitap hediye gelmisti. ;)
27.11.18 beğen 1 cevap
fisun

fisun

@fisun

Zweig kitaplarını hep sevmişimdir. Ne zaman okuma isteğim azalsa yazarın bir kitabını okurum. Bu kitap diğerlerinden çok farklı olmasına rağmen ilgimi çekti. Okuduğum diğer kitaplarında günlük hayattan hikayeler anlatan yazar, bu kitabında dini hikayelere yer vermişti.
3 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Hic bilmedigim bir yazarın kitabını, okumadan önce hiç incelemeden (genelde yapmam )okudum ve bitirdim. Beklentim çok yüksek olmadigi için mi bilemedim ama keyif aldim . Iki bölümden olusan kitabin ilk bölümünde, Istanbul a tasinan bir memur ailesinin kendileri icin uygun bulunan evde yasadiklari mizahi bir dille anlatilmis. İkinci bölümde ise bu yaşadiklarinin perde arkası anlatılmiş.
ataç ikon Öbürküler
kitaba 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Fantastik ögeler içeren bir kitap. Kalınlığından korkup başlayamamıştım. Okumaya başlayınca elimden bırakamadım. Murakami severlere mutlak önerimdir...
ataç ikon 1Q84
kitaba 9 verdi
8 beğen · 3 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
[silindi]
13.07.18 beğen cevap
fisun

fisun

@fisun

Önceden dilinin ağırlığından dolayı okurken sıkıldığım kitapların yeniden günümüz Türkçesiyle basılması beni çok mutlu etti. Seriyi takip edeceğim bundan sonra. İş Bankası Yayınları nı kutluyorum bu anlamda.
Evvel zamanlarda (!) efsuna inanan insanların yaşadıklarını gülebileceğimiz bir şekilde anlatmış yazarımız. Keyifle okunacak ve ders alınabilecek güzel bir kitap çıkmış ortaya . Okunmasını kesinlikle tavsiye ederim...
ataç ikon Efsuncu Baba
kitaba 9 verdi
3 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Her zamanki gibi beni etkileyen kısa bir Zweig kitabı. Okumak için Viyana ya gelen yalnız, özgüven eksikliği yaşayan, fiziksel olarak zayıf bir öğrencinin, kalabalık şehirdeki bir başınalığı anlatılıyor. Okunmasını tavsiye ederim...
ataç ikon Kızıl
kitaba 9 verdi
9 beğen · 0 yorum
/ 19