up
ara

Gamze Aslan

Allah Kitap Galatasaray :)
Gamze Aslan

Gamze Aslan

@gamzeaslan

Leo'nun mükemmel oyunculuğuyla bir halta benzemiş film çok fazla komik :)
Nerede, ne zaman, kimle: Filmi farklı yerlerde Nisan 2016 da izledim yarısını en sefdiğimle yarısını tek başıma :))
Para Avcısı
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Gamze Aslan

Gamze Aslan

@gamzeaslan

Aslında Ölü
Film çok güzeldi aslında sonuna kadar ortalama bir filmdi ancak sonu öyle bir bitti ki muazzam adam aslında ölü.
Nerede, ne zaman, kimle: Tek başıma odamda Mayıs 2016
Filmin sonu: Sonu çok iyidi
Altıncı His
filme 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
Gamze Aslan

Gamze Aslan

@gamzeaslan

divanü lügati't türk
Divanü lügati't türk kısımlarını okurken bayılacaktım resmen boş muhabbet çevirmiş o bölümlerde genel olarak akıcı komik bir kitap ancak çok da beğenmeyen bir tek benim herhalde ...
ataç ikon Hamza
kitaba 4 verdi
1 beğen · 0 yorum
Gamze Aslan

Gamze Aslan

@gamzeaslan

Trajikomik, Doğal
Kitabın edebi yönü hiç yok ama çok sürükleyici bir çırpıda bitti. Olayların içine çekiyor yazar sizi. Kitapta başına gelmedik kalmayan bir kadın anlatıyor bazı yerlerde argo ve küfür de var ama gündelik hayatta duyup görebileceğiniz şeylere kitapta şahit oluyorsunuz ben okumanızı tavsiye ederim. Özellikle ikinci bölümü eğlenceli yani trajikomik diyelim.
ataç ikon Antabus
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Gamze Aslan

Gamze Aslan

@gamzeaslan

Beklediğim Gibi Değildi
Kitabın içinde bir çok hikayeyi atlayarak okudum bir çoğu gerçekten çok sıkıcıydı koskoca kitapta sadece bir cümlenin altını çizdim biraz zaman kaybı açıkçası... Lakin içindeki çilekli pasta, dondurma vs. tarifleri işinize yarayabilir :)
0 beğen · 0 yorum
Gamze Aslan

Gamze Aslan

@gamzeaslan

Gençlerin okumasını tavsiye ettiğim bir kitap.
Kitap'ta kendisine soru ileten gençlere gayet akla mantığa kalbimize inancımıza ters düşmeyecek şekilde cevaplar vermiştir Nurettin Yıldız Hoca. Okuduğum ilk kitabıydı düşüncelerini ve insanlara yaklaşımını çok sevdim başka kitaplarını da okuyacağım inşallah. Kitabı şiddetle tavsiye ediyorum herkes kendinden bir şeyler bulup öğrenecek.
3 beğen · 0 yorum
Gamze Aslan

Gamze Aslan

@gamzeaslan

Gözyaşlarım sel oldu ....
Kitap muazzam bir kitap Sinan Yağmur yine yazmış ... Kitabı ağlamaktan zor bitirdim göz yaşlarım adeta sel oldu. Kitabın sonu Yusuf (a.s) ile Züleyha'nın hikayesi gibi bitmedi kavuşamadı gibi bitti normalde kavuşuyorlardı diye biliyorum bana göre tek kafamı karıştıran yönü bu oldu ama gerçekten insanın içine içine işliyor anlatımı çok güzel ve duygusaldı.
1 beğen · 0 yorum
Gamze Aslan

Gamze Aslan

@gamzeaslan

Bana Allah Yeter
Ben kitabı güzel buldum özellikle peygamber ve sahabelerin dualarının olduğu bölüm muazzam. Günlük dua listemize ekleyebileceğimiz duaları paylaşmış yazar bizimle.

Uğur Koşar'ı aşırı muhafazakar olarak adlandırılan kesim dua etmeyi Allah'a yakınlaşmayı terapi gibi anlattığı ve diğer bir çok ilahiyatçının yaptığı gibi korkutmadan rahmetinin gazabından büyük olduğunu anlattığı için sevmez. Bana göre de insan korktuğu herhangi bir şeye tam teslim olamaz Allah'tan korkmak cehennemde yanmaktan korkmak olmamalı en çok sevilmeye layık olanı incitmekten korkmak olmalı olduğu için ben seviyorum kitaplarını. Diğer kesim de dini kullanarak insanları sömürdüğünü idda ediyor kaç para Allah'a aşkına bir kitap :) terapileri pahalıymış pahalıysa gitmezsin zorla gel gelmezsen çarpılacaksın mı demiş adamcağız :)

Velhasıl kelam okunası bir kitap
ataç ikon Bana Allah Yeter
kitaba 8 verdi
3 beğen · 0 yorum