up
ara

Gamze

The things in life which worth trying!
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

Zülfü Livaneli'den yine çok güzel bir roman. Tarihin tozlu sayfalarına güzel bir bakış açısı. Saraya küçük yaşta getirilmiş harem ağasının gözünden bir imparatorluk hikayesi.
Küçük yaşta kardeşleri gözünün önünde öldürülmüş şehazedenin, ölümden korkarak yaşaması ve tahta geçer geçmez, "Öldürmeye hanginizden başlayayım?" demesi... Ne denir ki, insanın durumlara karşı değişimini görebileceğiniz en iyi tarihi roman.
ataç ikon Engereğin Gözü
kitaba 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

Sadece merak
Kitap konu olarak çok güzel fakat olayların işleyişi çok yavaş. Bazen kitap hiç ilerlemiyor gibi geldi. Kitapta fazlasyla dipnot var. Her ne kadar gerekli olsalar da okurken çok göz yoruyor. Kitabın en kötü yanı ise yazım hatalarıydı. Sanki kitabı hiç kontrol etmemişler. Kitabı her ne kadar beğensem de çok zorlanarak okudum. Beğendiğim şey kitabın konusu ve devamını sırf meraktan okuyacağım.
ataç ikon Metro 2033
kitaba 6 verdi
10 beğen · 4 yorum
Slenderman (@enesyildirim)
evet katılıyorum. Bilgisayar oyunu çok çok daha güzel
13.02.16 beğen 1 cevap
SmokersX (@selimmahdum)
[silindi]
05.12.18 beğen cevap
Ömer AKALAN (@omerakalan)
demek editör kontrolünden geçirmemişler. ne de olsa sayfa başı 4 tl. :d
05.12.18 beğen cevap
SmokersX (@selimmahdum)
Benim düşünceme göre tam tersi... Bilgisayar oyununda kitaptaki kadar ayrıntı yok. Bu nedenle, ilk olarak kitabı okumanızı ve sonra "Metro 2033" bilgisayar oyununu oynamanızı tavsiye ederim.
05.12.18 beğen cevap
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

Aşk
İnsanın, bu aşksa biz ne yaşıyoruz diyeceği türden.
Veer Zaara
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

Yine bir Elif Şafak klasiği.. Hiç sıkmadan o kadar güzel ilerledi ki, karakterleri çok sevdim. Konusu ilginç keza. Babası olmayan bir kızın, teyzeleri ve annesi arasında sıkışmış hayatı. Bir yanda Kazancı ailesi, erkekleri hiç 40 yaşın üzerine çıkmamış, ailede sadece Kazancı kadınları kalmış; bir yanda ise Ermeni ailesi,oğulları bir Anerikalı ile evlenmiş ve boşanmış.Bu iki aileyi birbirine bağlayan bir kadın.Ve ortaya dökülecek sırlar alemi. Ermeni-Türk sorunu ile ilgili bölümleri taraflı buldum ve hep böyle mi devam edecek dedim, Ermeni karakterin köklerine bağlılığı ve Türk karakterlerin köklerine olmayan bağlılığı beni rahatsız etse de güzel bir kitaptı.

Keyifli okumalar .
:)
ataç ikon Baba ve Piç
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

Arafta kaldı
*Spoiler
Kitap benim için "Araf"ta kaldı. Bir iki yerde boşluklar vardı ve sonu biraz daha devam etmeliydi sanki. Gail'in Debra Ellen Thompson ile nasıl yaşamaya başladıkları, o ara anlatılmamıştı ki ben fazlasıyla merak ettim. Abed ve Ömer'in bardan çıkıp eve gitmesinden sonra Ömerin Gail'in gerçek adını öğrenmesi ve ordan sonraki tepkiyi anlatması da yetersiz gib geldi. Sonunda Piyu ve Abed'in yaşamı da yarım bırakıldı. Benim için sorularla dolu ama bir o kadar güzel bir kitap oldu ARAF...
Mutlaka okuyun!
ataç ikon Araf
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

Tanrım beni cepten ara!!
*Spolier*

Horotio isimli gencin hayatının anlatıldığı kitapta, bir kitabın iç sayfasında bulduğu numarayı arayarak "Tanrı" ya ulaşmasını ve sonrasında neler olduğunu geçmiş ve günümüz arasında gidip gelerek keyifle okuyorsunuz.
Konu beni çok sarmadı, neden; çünkü, bilim kurgu fantastik bir kitap değil; macera polisiye değil; birden süper kahraman olup, dünyayı kurtarmak inandırıcı durmadı pek. Şimdi deseler Tanrıyla konuşması çok inandırıcı çünkü; onun bir şaka falan çıkıcağını beklemiştim açıkçası. Kitapta beni okumaya iten tek şey hayatıydı; çok güzel anlatılmış.Kitabın çevirisi çok iyiydi.

Keyifli okumalar
1 beğen · 0 yorum
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

İlahi bir aşk, ancak bu kadar güzel anlatabilirdi. Nazan Bekiroğlu'nun kalemine sağlık. Mutlaka okuyun.
ataç ikon Yusuf ile Züleyha
kitaba 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

Bu kitabı okumaya başladığınızda, Bruno adında dokuz yaşındaki bir çocukla bir yolculuğa çıkacaksınız (ama bu kitap dokuz yaşındakiler için değil).
Büyükler ne yaşarsa yaşasın, çocuklar arasında ki bağ hiç bir zaman kopmaz... Ve siz ne yaparsanız yapın son sözü hayat söyler.
Etkileyici bir yapıt, etkisinden uzun süre çıkamıyorsunuz.
ataç ikon Çizgili Pijamalı Çocuk
kitaba 8 verdi
3 beğen · 1 yorum
Nazlı (@selamalbatros)
Ben filmini izlemiştim ve cok etkilenmiştim. Kitabı daha da etkilidir.
13.08.15 beğen cevap
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

Kitap nasıldır derseniz; tek cümleyle budur: "Sami, yaşlı adamdan ayrılıp odasına gitmek üzere uzun koridorda yürürken ölüme yakın bir adamda ki geleceği tasarlama gücüyle, geçmişe takılıp kalmış ve hiçbir hayali olmayan kendisi arasında ki derin çelişkiyi düşünmeden edemedi."

Geçmişini bırakamayan, geleceğe dair hiçbir planı olmayan Sami'nin hayatı ikinci kez aynı kişi tarafından değişecek mi?
Kitap güzeldi, elinizden bırakamıyorsunuz. Mutlaka okuyun.
1 beğen · 0 yorum
Gamze

Gamze

@gamzekaraboga0

Bir solukta bitti. kurgu harikaydı, bazen hayal ve gerçek birbirine karışıyor ve Naomi "Bana inanıyor musun?" diye soruyor. Ne diyebilirim ki ona inanmaktan başka yol yok. Birini her şeyiyle sevmek, aşktan öte bir bağlılık, yıldırım aşkı, sıkı bir dostluk... her şey dolu dolu işlenmiş ve okuyucu şaşırtıcı bir sona sürüklenmiş; tam olarak bu sonu görmeden elinizden bırakmayacaksınız.
ataç ikon Kördüğüm
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
/ 2