up
ara

Batuhan

Çin'den hepinize merhaba. Yeni insanlarla tanışmak, yeni şeyler öğrenmek ve Türkçe konuşmak için bu platformdayım.
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

Kış Sendromu Nihayet Bitiyor Yaz Eğlencesi Başlıyor
Çok şükür nisan ayının gelmesi ile havalar daha erken aydınlanıyor ve ben daha enerjik daha pozitif uyanabiliyorum, nedense ilk bahar ve yazın okuduğum kitaplardan kışın okuduklarıma göre daha çok keyif alıyorum, dinlediğim müziklerde aynı şekilde, başıma ne gelirse gelsin ama sadece yazın gelsin havasındayım, nedense kendimi daha hızlı rehabilite edebiliyorum yazın, acaba yaz aylarının piskolojisini kışında yaşayabilmemiz için içinde yaz aroması olan ilaçlar yapamaz mı isviçreli bilim adamları.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

unutabilsem tüm sevdiğim şarkıları ve kitapları,
unutabilsem işlediğim tüm günahları ve aşkları,
ve başlasam yeniden ta en başından hayatın...
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

Seni dinlemek için bekliyorum bu yazı...
Yaz aylarının sonuna doğru, gün batımına doğru, deniz kenarında 57 model Cadillac eşliğinde sezonu kapatacağım şarkıyı sizlerlede paylaşmak istedim.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

Yazar oldum mu acaba
''Şuanda ne bişeyler yazmak nede okumak geliyor içimden, adeta bir tükenmişlik sendromunun içindeyim'' diyen birisi acaba ünlü yazarların içine düştüğü bunalım dönemlerinden birini mi yaşıyordur ? ya da bir tırtılın kozasında sıkışıp kaldığı ve sonra bir kelebeğe dönüştüğü anı bekliyor diyebilirmiyiz bu arkadaş için ?
4 beğeni · 2 yorum beğen ikon
-hhhhj (@nurchn)
Günaydın🙋Bence mutluluk, huzur gibiolumlu duygular ne kadar normalse mutsuzluk ve umutsuzlukta o kadar normal. Bir insan her daim mutlu olamaz ve neden olsun ki zaten. Yani bence bazı dönemler insan depresif olur ve bu çok normaldir.
20.03.19 beğen cevap
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

Müşteri Gözünden Tıp Bayramı
Acaba diyorum Tıp bayramlarında Hastaneler ve muayneler ücretsiz, ilaçlarda indirimli olsa çok güzel olmazmıydı...
8 beğeni · 8 yorum beğen ikon
egnslm (@egnslm)
Yaptığım gözlem de devlet hastanesine gidersen vatandaş olarak karşılanırsın. Özel hastane de ise müşteri olarak karşılanırsın.Bence arada büyük bir fark var bu durum beni rahatsız ediyor. Güzel bir fikir lakin bedava yapmazlar.
14.03.19 beğen 1 cevap
F7# (@qf)
dolar kuru buna izin vermiyor maalesef
14.03.19 beğen cevap
AcupOfCoffee (@sherlock)
Bizim milletimize "çok güzel" olmazdı. Gereksiz hastaneye gidenler, en ufak bir şeyde "acil manga" doktor müdahalesi bekleyenler, bir aylık ilaç yazdırmak isteyenler. Komşu,akraba için bile "gel gel" ilaç lazımsa gel çekerler oldukça, yürümez bu iş.
15.03.19 beğen 1 cevap
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

Bir zamanlar...
Oğuz Atay'ın da dediği gibi kendimle konuşurken bile onun hoşuna gitmeye çalışıyordum, sanırım en saf olduğun yaşlar o zamandı...
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

Ne demeli... paylaşım fotoğrafı
Ne demeli...
Varlığınızdan veya yokluğunuzdan olumlu veya olumsuz, hiç bir şekilde etkilenmeyen bir topluluk karşısında kendini değersiz mi hissetmeli yoksa bu toplum kadir kıymet bilmez mi demeli ?
6 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Tam Bağımsız Proton (@tambagimsizproton)
"En büyük zevkimiz takdir edilmektir; ama her nedense, bizi takdir edenler takdirlerini ifade etmek konusunda pek de istekli davranmazlar. Demek ki en mutlu insan, hangi yolla olursa olsun, kendini içtenlikle takdir etmeyi başarabilen insandır. " diyor bir filozof, bilmem faydası olur mu?
07.03.19 beğen 3 cevap
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

Düşündüm de insanoğlu uçmaya başladığından beri yer yüzünde ne nizam kaldı nede intizam, acaba uzaya göç başladığında buraların hali nice olur...
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

DİLEK AĞACI paylaşım fotoğrafı
DİLEK AĞACI
Tüm insanlığın aynı atadan veya soydan geldiğinin en büyük kanıtı bize ait geleneklerin birebir aynısının Dünyanın öteki ucunda dahi olsa aynı şekilde uygulanması sanırım, özellikle Türk ve Çin gelenekleri araştırıldığında bunu çok açık bir şekilde görmek mümkün.

İşte 2019 yılında Çin yeni yılına girmeye sayılı günler kala bir Dilek Ağacı. Ne güzel İstediğin ne varsa yazıyosun ve üç vakte kadar gerçek oluyor, bence muhteşem bir olay, koskoca kralların başbakanların bile gerçekleştiremediği vaatleri bu ağaç tek başına gerçekleştiriyor, belkide bu yüzden siyasetçiler ağaca düşman olmuştur ne dersiniz.
EK 1
Bu arada en önemli noktayı yazmayı unutmuşum, isteğinizi zarfa koyup ağaca atıyorsunuz, eğer ağaçtan düşmez ise dileğiniz kabul oluyor. 25.01.19
14 beğeni · 10 yorum beğen ikon
Eseflal (@eseflal)
Ağaçtan düşmez ise... ':)
25.01.19 beğen cevap
BUKALEMUN (@karacurin)
Bu bilgiler ışığın da siz hangi dilekte bulunursunuz? Benim dileğim Sn.@semihoktay; beğin başına "Para" Sn.@hayataagulumse'nin Jose Martin ve Sn.@eseflal'in de Orhan Hançerlioğlu yağsın oludu :))
26.01.19 beğen 1 cevap
zemberek kuşu (@zemberekkusu)
Bu ortak soy teorisinden ziyade, kabul-u amme delili sayılır aslında 😅😅 zarfların renklerinin bi önemi var mı acaba? Hepsi kırmızı gibi.
26.01.19 beğen 1 cevap
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

 paylaşım fotoğrafı
Gökteki yıldızlar sönüktür senden
Ay utanır döner sendeki tenden
Gül siman feyz alır doğan her günden
Ayrılmamak için bir yemin et yâr
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
/ 15