up
ara

Güneş Aydın

"Kitaplardan insanı tanıdım." Roosevelt
Doğum Tarihi : 17 Ocak Pazartesi 1994
Katılım Tarihi : 24 Ekim Cumartesi 2015 17:10 - 1396 gün
Cinsiyet : Kadın
Üniversite :
"Kitaplardan insanı tanıdım." Roosevelt
Güneş Aydın

Güneş Aydın

@gunesaydin

Filmi daha önce hiç izlememiş birini alıp bu filme götürseniz "bunda bu kadar abartacak ne var?" der. Normal aksiyon filmi, nedir yani bu diye düşünmeniz inanın çok normal. Bu filme gidip inanılmaz mutlu olmanız için SW hayranı olmanız lazım. Meraktan gidip işe bu filmle başlarsanız, o iş olmaz. Fakat bu demek değildir ki bu film kötü. Aksine film çok güzeldi, tam bir SW filmiydi ve hayranlar olarak biz çok mutluyuz :)
Dediğim gibi önceden beri hayran değilseniz film size muhtemelen boş gelebilir çünkü bu film bir giriş filmiydi. Jedi döndükten sonra neler oldu onu anlatacaklar, takdir edersiniz ki giriş kısmı olmadan hikâye olmaz.
Sinema salonlarında olan küçük yaştaki çocuklardan rahatsız olunmuş, ne yalan söyleyeyim ben de oldum. Arkamda oturan çocuk hiç susmadı :) Bu çocukların SW filmine geliyor olmalarının en büyük nedeni de aileleri. Bu film sevgisini çocuklarına da aşılamışlar, bu durum bana çok sevimli geldi.
Sekizinci film ile ilgili çok fazla teori yazıldı bile fakat yedi için yazılanların hiçbiri doğru çıkmadı (en azından benim okuduklarımdan) bu yüzden sekiz için çok kafa yormama kararı aldım :)
İyi seyirler.
Not: Eğer baştan başlayıp izleyeyim derseniz şiddetle 4-5-6-1-2-3 sıralamasını öneririm. 7-8-9 diye de devam edersiniz. :)
0 yorum
Güneş Aydın

Güneş Aydın

@gunesaydin

En sevdiğim filmler listesindedir kendisi :) Müzikleriyle, diyaloglarıyla, Amelie'nin insanları mutlu etmek için oynadığı küçük oyunlarıyla bambaşka bir film. İnsanın hayata bakışını değiştiriyor, küçük şeylerden mutlu olmayı Amelie öğretti bana. Ne zaman pazarda kuru bakliyat görsem elimi içine sokmamak için kendimi zor tutarım mesela :)
"iç ısıtıyor" denir ya tam öyle. Kimi insan aksiyonsuz filmden sıkılır, 'bu kadar romantik olunmaz' der, eğer onlardansanız sıkılma ihtimaliniz var evet ama yine de bir şans verin derim ben :)
İyi seyirler.
Amelie
filme 10 verdi
0 yorum
Güneş Aydın

Güneş Aydın

@gunesaydin

Kitabın vermek istediği mesaj çok güzel. Kitabın sonuna geldiğinizde verilen mesajın doğruluğuna inanmış oluyorsunuz. 19 yaşında bir gencin başardığı şeyler çok güzel gerçekten.
Kitap hızlı başlıyor, çok olay oluyor. Yazarın kendi dili yüzünden mi yoksa çeviriden mi kaynaklı bilmiyorum ama kitabı okurken olayların gidişatını kaçırıyorsunuz. Bir şeyler oluyor ama ne olduklarına dair pek fikriniz olmuyor. Karakter bir olay sırasında hayallerini ya da düşüncelerini o kadar çok dile getiriyor ki gerçeklikle hayali ayırt edemiyorsunuz. Kitabın sonunda her şey bir anda olup bitiyor. Bitirince kafamda çok soru işareti kaldı.
Yine de eğlenceli bir kitap.
0 yorum
Güneş Aydın

Güneş Aydın

@gunesaydin

31.07.16

lavinya nedir?

Lavinia
Özdemir Asaf'a göre mükemmel sevgili demektir.
Örn: Sana gitme demeyeceğim
Ama gitme lavinia
Adını gizleyeceğim
Sen de bilme lavinya
yorum
Güneş Aydın

Güneş Aydın

@gunesaydin

Stephen Hawking'i çok severim. Tabii ki tüm teorilerini anlamak mümkün değil fakat olabildiğince sadeleştirilmiş bir biçimde yer vermiş teorilerine otobiyografisinde. Hayatı hakkında bir fikir sahibi oluyorsunuz. Çalışmalarına da aşina oluyorsunuz. Her şeyden biraz var. Ne tamamen hayatını çok detaylı anlatmış ne de teorilerini. Özet gibi olmuş biraz. Çok severek okudum, ilgim de olduğu için. Bilimle ilgim yok ama hayatını merak ediyorum yine de derseniz son dört bölüm size sıkıcı gelecektir.
İyi okumalar :)
ataç ikon Benim Kısa Tarihim
kitaba 10 verdi
1 yorum
Ergün Çil (@erguncil)
Eski karısının Stephan hakındaki anıları bile bunun 4-5 katıysa, gerçekten de kısa olmuş...
22.03.16 beğen cevap

@

filme puan vermedi
0 yorum
Güneş Aydın

Güneş Aydın

@gunesaydin

Teknik bir zorluk olduğunda en iyi şeyin bulabildiğin en büyük düğmeye basmak olduğunu öğrendim.
-Profesör
ataç ikon Jack Christie - Suikast Günü
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum