up
ara

güns

Kitaplarla ilgili tüm maceralarım www.gunselice.com 'da....
güns

güns

@guns

Stefan Zweig okuyanların benimsemiş olduğu yazarın kısa ve etkileyici öykülerine Lyon’da düğün kitabında da rastlıyorsunuz. Kitapta toplum dışına itilmiş karakterlerin ayakta kalmak için verdikleri mücadele ile hayatta her koşulda sevginin en büyük güç olduğu anlatılıyor. Kitapseverlerin ve özellikle de Zweig hayranlarının beğenerek okuyacağı bir kitap.
www.gunselice.com
ataç ikon Lyon'da Düğün
kitaba 7 verdi
5 beğen · 0 yorum
güns

güns

@guns

Hasan Ali Toptaş, Yıldız Ecevit'in "o bir kurgu-dil sanatçısı, ödün vermez bir biçim ustası; yirminci yüzyıl edebiyatının vardığı çizginin en uç noktası" olarak tanımladığı yazar. Benim içinde, her kitabıyla aramızdaki bağın derinleştiği, kitaplığımda cümlelerine ve anlatımına ihtiyaç duyarak okuduğum, kurgusu, dili ve betimlemeleriyle beni arındıran limanım...

Kitapta, Hasan Ali Toptaş'ın ilk öykü kitapları olan 'Bir Gülüşün Kimliği' ve 'Yoklar Fısıltısı' yer alıyor. Everest yayınlarından çıkan bu kitapla yazarın ilk öykülerine de aynı kitap altında ulaşabiliyorsunuz. Yazarın okuduğum diğer öykü kitapları arasında 'Geçmiş Şimdi Gelecek' en beğendiğim kitabı oldu.
http://www.gunselice.com/gecmis-simdi-gelecek-hasan-ali-toptas/
ataç ikon Geçmiş Şimdi Gelecek
kitaba 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
güns

güns

@guns

Murakami sayfaları hızla tükenirken keşke daha uzun olsaymış diye hissettiren bir kitap yazmış. Okuma eylemini bu kadar zevkli hale getiren, gizem dolu, sürükleyici bu kitaba kelimenin tam anlamıyla bayıldım.

Murakami sevenlerinin mutlaka okuması gereken bir eser olan 'Kumandanı Öldürmek', yazarın daha önce kitaplarını okumamış olanların için ise yazarın okunacak ilk kitabı olmamalı diye düşünüyorum. Sanki bu kitap biraz daha yazarı tanıyarak okumayı gerektiriyor. Tabi ki yinede tercih sizin. Keyifli okumalar...

http://www.gunselice.com/kumandani-oldurmek-haruki-murakami/
ataç ikon Kumandanı Öldürmek
kitaba 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
güns

güns

@guns

Kitap her yaş grubuna hitap edecek şekilde bilgelikle dolu. Kendinizi olduğunuz gibi sevebilmeyi, arkadaşlık ve dostluğu, ailenin ve hayatımızın değerini bilmeyi gösteren enfes bir kitap. Kitap ayrıca, bize hayatın getirdiklerine ilişkin umudu ve mücadeleyi hiçbir zaman kaybetmemeyi de gösteriyor. Her bölüm ayrı bir keşif hali.

‘Bitmeyecek bir öykü’ tekrar tekrar okunacak kitaplardan biri, herkese tavsiye ederim, mutlaka okunmalı…
www.gunselice.com
ataç ikon Bitmeyecek Öykü
kitaba 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
güns

güns

@guns

Amerikalı Dr. Clarissa Pinkola Estes, şair, jungcu psikanalist ve aynı zamanda Latin geleneğinde eski öyküleri toplayıp saklayan anlamına gelen bir cantadora. 1971 yılında yazmaya başladığı ‘Kurtlarla Koşan Kadınlar’ı yirmi yılı aşkın sürede tamamlamış. Kadınların mutlaka okuması gereken kitaplar arasında yer alan Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın nasıl incelikle ilmek ilmek yazıldığını okumaya başladığınızda görüyorsunuz. Sakin bir kafayla ve kesinlikle modunuzun uygun olduğu zamanlarda okunması gereken bir kitap.

Kitabın başlarında diline ve kurguya alışmakta zorlansam da kendimi her iyi hissettiğimde elime alarak bilgelik dolu yol gösterici bu kitabı 6 ay gibi bir zamanda sindire sindire okudum. Kitapta, kadınların hayatı boyunca geçirdikleri evreler masallar ile birlikte yorumlanıyor. Okuduğunuz her kısımda kendinizden, ailenizden veya çevrenizden izler bulabileceğiniz, kadınların kendilerini tanıyıp çözümleyebilmelerine, kendi hayatlarını yaşayabilmelerine ve dünyada özbenliğiyle var olabilmelerine ilişkin derin bir kitap.

‘Kurtlarla Koşan Kadınlar’ aslında tek seferde okunarak bir köşeye bırakılacak kitaplardan değil. Bağınızın kopmaması gereken bir başucu kitabı. Herkesin ama özellikle kadınların okuması gerekiyor.

www.gunselice.com
6 beğen · 0 yorum
güns

güns

@guns

Kitapta üniversiteyi kazanıp taşradan Viyana'ya giden bir tıp öğrencisinin öyküsü anlatılıyor. Karakterin, hayallerinin süslediği şehir olan Viyana'nın zaman geçtikçe gerçeklerle çehre değiştirmesi, naifliği ve ürkekliğiyle gençlikten yetişkinliğe geçme döneminde yaşadığı buhranlar, insanın yüreğinin orta yerine oturan yalnızlık ve onu hayata bağlayan Kızıl hastalığı üzerine harika bir kitap.
Kitap yorumu: www.gunselice.com'da...
ataç ikon Kızıl
kitaba 8 verdi
8 beğen · 0 yorum
güns

güns

@guns

Hayatta her şeyi elde etmiş, tüm doyumları yaşamış ve bunun sonucu olarak duyarsız, heyecansız bir yaşam süren, kendi sınıfının kalıpları içerisinde sıkışmış bir burjuvanın ruhani uyanışını anlatan harika bir Stefan Zweig eseri...
ataç ikon Olağanüstü Bir Gece
kitaba 9 verdi
18 beğen · 0 yorum
güns

güns

@guns

Fi-Çi-Pi serisinden sonra Azra Kohen'in yeni kitabını merakla beklemiş ve -hayatımda ilk defa- ön siparişle almıştım Aeden'i. Büyük bir heyecanla çevirirken sayfalarını, böylesi farklı bir kurgunun şaşkınlığında hem merakla okuyup hem de hiç bitmesin istedim. Tadını çıkartarak, sindirerek, notlar alarak, okuyacağım zamanı ve yeri özenle seçerek 1 haftada okudum nitekim.
Kitap bana birçok araştırma konusu, yeni bilgiler farkındalıklar yüklemiş yine değiştirmişti beni.
Siz de bu deneyimin bir parçası olun ve okuyun lütfen.
15 beğen · 3 yorum
Ergün Çil (@erguncil)
Okumaya başlıyorum bugün. Beğeneceğime eminim... Fi, Çi ve Pi'yi beğenmiştim, pek çok kişi negatif olmasına rağmen... Herkes her şeyi beğenecek diye bir kural yok nasılsa... :)
25.12.16 beğen cevap
güns (@guns)
Fi, Çi ve Pi serisinden sonra daha ne kadar iyi olabilir diye düşünürken bambaşka boyutta bir kitapla karşılaştım. Gerçekleri haykıran bir kitap, bu boyutuyla bile beğeneceğinizi düşünüyorum. Keyifli okumalar :)
26.12.16 beğen cevap
Ergün Çil (@erguncil)
Başladım, farklı, kurgusal bir dünyada geçmesi hoşuma gitmedi ama umarım sonradan değişir fikrim.
26.12.16 beğen cevap
güns

güns

@guns

Martin Eden
Kütüphanemde aylardır okunmayı bekleyen bu eseri yoğun tempoda çalıştığım için yaklaşık 4 günde bitirdim ama kitabın tesiri günlerce sürdü. Daha önce niye okumamıştım ki! Kesinlikle bir baş yapıt.

Jack London’ın kendisiyle özdeştirdiği ‘Martin Eden’ karakteri bir insanın aşık olduğu bir kız içinde olsa geçirdiği inanılmaz değişimi, hırsı, azmi ve dayanıklılığıyla tek başına verdiği mücadeleyi öyle güzel anlatıyor ki.. Mutlaka okuyun, okutturun…
ataç ikon Martin Eden
kitaba 10 verdi
13 beğen · 0 yorum
güns

güns

@guns

'Günübirlik Hayatlar', Irvin YALOM ile iyiki de tanıştım diyebildiğim oldukça etkileyici bir kitap. Kitapta; ölüm korkusu, hayatı anlamlı kılan olgular, insanın iç dünyası, rüyalar ve bilinçaltında yatan belkide kendimize bile itiraf edemeyeceğimiz düşünceler üzerine 10 farklı hikaye yer alıyor. Terapistleri ile yaptığı görüşmelerde yazarın iç monologlarına yer vermesi ve kendini eleştirebilmesi hayranlık uyandırıcı. Psikolojiyle ilgiliyseniz okumanızı tavsiye ediyorum.
ataç ikon Günübirlik Hayatlar
kitaba 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
/ 2