up
ara
Katılım Tarihi : 22 Mart Pazar 2015 19:52 - 1585 gün
Hasan Ali Özyörük

Hasan Ali Özyörük

@hasanaliozyoruk

Birey olabilmek...
Bu kitap benim için tam anlamıyla anlatılmaz yaşanır bir deneyim oldu. Hızımı alamayıp okuduktan bir süre sonra İngilizce versiyonu da okudum. Birey olmanın ne demek olduğunu ve önemini Ayn Rand'dan daha iyi ifade eden bir yazarla tanışma fırsatım olmadı bu zamana kadar. Toplum baskısı, insanların tercihlerini zorla yönlendirme hevesi ve insanların dilediklerini, içlerinden gelenleri yapmalarına engel olma amacındaki özgür düşünce düşmanlarının fiilleri çok net ve akıcı bir dille ifade edilmiştir bu kitapta. Bir solukta okunan bir kitaptır. En önemlisi hakkını vererek okuduğunuzda size kazandıracağı farkındalıktır. Bu kitap ülkemizde ne kadar çok eve girerse o kadar faydası olacak bir eserdir. Bu kitabın belki de dünya üzerinde en çok yardım edeceği ülke bizim ülkemizdir. Zira bizim toplumumuzda birey olmak zordur ve zavallı bir şekilde egoistlik olarak görülür. Kitaptaki ana karakterin yüksek basınç altında verdiği mücadele gerçekten okunmaya değer ve ilham vericidir...
ataç ikon Hayatın Kaynağı
kitaba 10 verdi
6 yorum
bilge altınay (@bilgealtinay)
bakış açısını değiştiren müthiş bir kitap gerçekten
04.08.15 beğen cevap
çiğdem çilci (@cigdemcilci)
ben de okumayı dusunuyorum, yorumlarınız yol gosterici epey hasan bey
05.08.15 beğen cevap
çiğdem çilci (@cigdemcilci)
okudugunuz diger kitapları da yorumlayın lutfen
05.08.15 beğen cevap
Ergün Çil (@erguncil)
Yorumunuza katılıyorum ama ülkemizde 975 sayfa bir kitabı okumayı göze alabilecek kaç kişi vardır sizce. Okuma özürlü olduğumuzu sanırım biliyorsunuzdur.
29.11.15 beğen cevap
Hasan Ali Özyörük (@hasanaliozyoruk)
Çok haklısınız. Yine de tavsiye etmeye değer çünkü kitabı okumaya başlayınca alıp götürüyor. En azından okumayı denesinler, bu bile faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
02.12.15 beğen cevap