up
ara

Hayati Sarıekiz

Hayati Sarıekiz

Hayati Sarıekiz

@hayatisariekiz

Bu kez olmadı
Bir kitabı dışında bütün kitaplarını okuduğum ve kitaplığımda sağlam yer edinmiş bir yazardır Grange. Heyecanla okumuşumdur kitaplarını. Lontano’nun devamı niteliğinde olan bu kitap hayal kırıklığına dönüşene kadar da kalemini beğenmişimdir. Kongo’ya Ağıt adlı kitap kalitesiz korku filmlerindeki ölmeyen yaratıklarını aklıma getirdi. Kahramanımız Erwan ölmek nedir bilmedi. Zorlama bir sona doğru anlatı giderek yavanlaştı. Bu kez güldürmedi Grange.
ataç ikon Kongo'ya Ağıt
kitaba 5 verdi
1 beğen · 0 yorum
Hayati Sarıekiz

Hayati Sarıekiz

@hayatisariekiz

Güzel de...
Konusu bakımından, üslup bakımından gerçekten harika bir kitap. Ancak dikkatimi çeken bir durum söz konusu. Kitapta Rus işgali ve Taliban olması gerektiği gibi aktarılmış ama Amerikan’ın Afganistan’ı işgalinden ve daha sonraki olumsuz süreçlerden bahsedilmemiş. Amerika göz ardı edilmiş ya da korunmuş yazar tarafından. Gerçeğin eksik yansıtıldığı tablodaki manzara gedik kalmış.
ataç ikon Uçurtma Avcısı
kitaba 7 verdi
1 beğen · 2 yorum
B.N.A... (@bna)
Yazarın diğer kitaplarında da Amerikan sempatisi görülüyor zaten. Çoğu insanın dikkatinden kaçan aman ne kadar da güzel bir kitap demekten başka bir şey yapmadıkları bir kitap. Bu durumun dikkatinizi çekmesini takdir ediyorum.
03.07.18 beğen 1 cevap
padmelimeltem (@padmelimeltem)
Yazar, 1978 yılında darbeden ve akabinde sscb'nin afganistan'a girmesinden sonra ailesi ile birlikte abd'ye siyasi siginmaci olarak gitmis. O zamandan beri de amerikan vatandaşı olarak orada yaşamakta, bu nedenle tespitinize cevap olabilir diye düşünüyorum. Belki minnet belki de sonrasını bilfiil yaşamadığından yansıtamamış olabilir diye düşünüyorum...
09.07.18 beğen cevap