up
ara

Hatice B.T.

Hikaye bizimdir ama kontrol kaderin elindedir...
Doğum Tarihi : 17 Mayıs Pazar 1987
Katılım Tarihi : 18 Şubat Çarşamba 2015 22:15 - 1645 gün
Cinsiyet : Kadın
Medeni Durum : Evli
Şehir : Konya / Türkiye (Turkey)
Lise : Muhittin Güzel Kılınç
Üniversite :
Hikaye bizimdir ama kontrol kaderin elindedir...
14 devleti ve bir çok beyliği tarihinde barındırmış olan Tokat ilimiz 6000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Tokat ilimiz Türklerin Anadolu'ya gelişlerinden itibaren 900 yılda mimari adına ortaya koydukları önemli eserlerin kesintisiz olarak görülebileceği tek şehirdir. Sebastapolis, Tokat Kalesi, Antik Horoztepe Yerleşim Birimi bunlardan sadece birkaçıdır. Evliya Çelebi'nin "Alimler ve Şairler Şehri" diye övdüğü Tokat, Mevlana, Şeyhülislam İbn-i Kemal, Gazi Osman Paşa, Zileli Talibi, Ceyhuni gibi bir çok tarih ve sanat insanına ev sahipliği yapmış bir kenttir. Milli Mücadele döneminde Mustafa Kemal Atatürk tarafından da sıkça ziyaret edilmiştir. Tokat, tarihi gibi tabiatıyla da oldukça zengindir. Çamiçi Yaylası, Kaz Gölü, Ballıca Mağrası, Almus Baraj Gölü de görülmesi gereken tabiat harikalarındandır.
Tokat
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
Nevşehir, doğa harikaları ve tarihi zenginlikleri ile kesinlikle görülmesi gereken bir şehrimizdir. Orta Anadolu'nun tam bir kültür mirasıdır. Ihlara Vadisi yüzlerce merdivenin sonunda size mağaralarıyla gezilip görülecek onlarca yer vaat etmektedir. Ürgüp, Göreme binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Açık hava müzesi, renkli ve hareketli geceleri. Yüzlerce oteli içinde barındıran bir şehir. Kayseri'ye kadar uzanan Peri bacaları tam bir görsel şölen. Doğa yürüyüşü, yamaç paraşütü, atlı doğa yürüyüşü, Jeep safari, balon turu, kendi ellerinizle seramik yapmak, şarap mahsenlerini gezmek yapacağınız aktivitelerin sadece bir kısmı. Nevşehir'e mutlaka birkaç gün ayırmalısınız.
Nevşehir
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
Promiyer (@pronuyer)
yakında Ruhen de çıkar
21.10.16 beğen 2 cevap
Hatice B.T. (@htc)
Neden olmasın aklıma çıkabilecek bir kaç arkadaş geliyor -_- @bku
21.10.16 beğen cevap
Promiyer (@pronuyer)
Haydi söyle deyince aklıma gelen https://www.youtube.com/w...h?v=SDeNIjsj0OU
21.10.16 beğen 3 cevap
Neokur dost kazandırır
Aslında bu paylaşımı da yaklaşık dört ay önce yapmalıydım tam tarih 18.05.2016. Sezgin'in hediyesine hütehakip elime ulaşan bu şahane hediyeler Neokurun bana kazandırdığı çok muhteşem iki kardeştendi tabi ki @lacrima & @bs kendileri evime sanki defalarca gelmişcesine o kadar güzel ve uyumlu hediyeler seçmişlerdi ki şaşırmıştım. Aslında şaşırmamam lazımdı zira saatlerce süren telekonferanslarımız sayesinde sanırm artık zevklerimize kadar tanır olmuştuk birbirimizi. Paketi görür görmez heyecandan kapalı halini çekmeden açmıştım bile işte karşıma ilk çıkan görüntü buydu;
https://www.resimag.com/d974663e.jpeg
O kırmızı kutudan çıkan kuş salonumda yerini aldı
https://www.resimag.com/6a5a5413.jpeg
Arkada görünen kitap görünümlü, benim tabirimle kuşlu kutum oturma odamın baş köşesinde sevgili @bs'nin daha önce gönderdiği tablonun yanında yerini aldı :)
https://www.resimag.com/86695daa.jpeg
Neden hepsi evimde ve en görünen yerlerde diye merak edenler olursa diye açıklıyorum. Çünkü onlara her baktığımda huzurla gülümsüyor varlığına şükrettiğim nadide dostlarımı anıyorum. Şimdi kiitap yok mu diye düşünenler olur diye hemen kitaplarıma geçiyorum neredeyse tüm kütüphanem işyerinde olmasına rağmen tabi ki o pembe ve mor paketten çıkan güzel kitaplar evimde:)
https://www.resimag.com/5f3240bd.jpeg
Aslında bu notu nazara inanan biri olarak paylaşmak istemiyordum ama dayanamadım beni bu güzel cümleler, çekemediğimiz halay kadar ne mutlu edebilirdi ki :DDDDD
https://www.resimag.com/783282b4.jpeg
Veeeeeeee geldik en can alıcı noktaya dostluğumuzun simgesi, bugün olduğu gibi sürekli taktığım şahane kolyeme :)
https://www.resimag.com/a5d03357.jpeg
Sevgili Fikrimin İnce Gülü ve Un Kurabiyem iyi ki varsınız, cansınız buraya uzun cümleler kurmama bence gerek yok zaten biliyorsunuz ne kadar çok sevildiğinizi tekrar teşekkürler can kardeşlerim...
33 yorum
Burcu S. (@bs)
Herkes görsün diye yüzsüzlük edip paylaşıcam =)) Un kurabiyesi olmak kolay değil....
19.10.16 beğen 2 cevap
Nemesis (@lacrima)
Tek yüzsüz senin olmana gönlüm elvermez sırf bu nedenle bende paylaşıcam :D
19.10.16 beğen 2 cevap
Nemesis (@lacrima)
Bizde seni çok seviyoruz Hatcoşummm :)
19.10.16 beğen 2 cevap
Ceylan Ertem FARKLI TARZIYLA
8 yorum
başgan mağo (@basgan)
Bacım tavsiyene uyup bu ablayı dinledim. Şimdi bir entel oldum ki sorma. kızlara VATZAPtan şarkılarını atıyorum. çok beğeniyorlar. Allah senden razı olsun.
21.09.16 beğen 1 cevap
Hatice B.T. (@htc)
@basgan Amin cümlemizden. Kalben'i de dinle dinlet daha entel ol daha çok VATZAP fenomeni entel ol :D
21.09.16 beğen 1 cevap
başgan mağo (@basgan)
Gal-ben... sağol bacım not aldım. Çok zorlandığım bir hanım var. ona bir atayım bu akşam bakalım ne diyecek. Yarın yazarım.
21.09.16 beğen 1 cevap
Bir erkegi su hayattached iki sey mutlu eder: Bir kadina ve bir fire sahip olmak.
ataç ikon Boşluğun Sesi
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
<<İçlerinde bir tane ak sakallı bulunsaydı bu hale düşmezlerdi>>
ataç ikon Deli Kurt
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Doğu Anadolu bölgesinin en kalabalık ilidir. Van deyince hepimizin aklında ya Van kedisi ya da Van Gölü belirir. Van geçmiş yüzyıllardaki ihtişamını koruyamasa da Doğu Anadolu'nun en gelişmiş şehirleri arasındadır. Akdamar Adası ve Kilisesi, Hoşap Kalesi, Hüsrev Paşa Camii adeta tarihe tanıklık eden yapıların bir kısmıdır. Birinci Dünya Savaşı'na kadar Ermeniler ve Türklerin ortak yaşam alanı olan Van, tarihi kilise ve camii mirası bakımından oldukça zengindir. Bu şehirde gezip görülecek o kadar çok tarihi ve doğa harikası yer vardır ki gittiğinizde siz de oldukça şaşıracaksınız. Eski Van şehri arkeolojik açıdan hala turistlerin ilgi odağıdır. Eee Van'a gidip de Van kahvaltısı yapmadan dönmek olmaz. Van, kahvaltısı gibi bir çok lezzetiyle de sizi mest edecek bir şehirdir.
Van
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
Nüfusuyla, yüz ölçümüyle ve ilçeleriyle oldukça şirin bir şehrimizdir. İnsanları oldukça sıcakkanlıdır. Binlerce yıldır yerleşim yeri kültür ve tarihiyle oldukça da zengindir. Ulubey ilçesi Sülümenli köyünde yer alan Blaundus Antik kenti Helenistik çağdan kalma bir yapı olup Uşak'ın zengin tarihinin adeta kalesidir. Uşak Arkeoloji müzesi, Burma Camii görmeniz gereken yerlerden sadece birkaçı… Tarihi yerlerin dışında harika bir görsel şölen sunan göletlerini ve vücudunuza iyi gelecek olan kaplıcalarını da ziyaret edebilirsiniz. Kültür Bakanlığı tarafından koruma altına alınmış olan tarihi Uşak evlerini de gezi listenize eklemeyi unutmayın.
Uşak
şehre puan vermedi
beğen · 1 yorum
alperen yılmaz (@alperenyilmaz781)
Evet. Pek şirin gerçekten 🙂
13.11.18 beğen cevap
Kapadokya bölgesinin burada yer alması, tarihi ve doğal bir çok güzelliği içinde barındırması sebebiyle Kayseri çok fazla ziyaretçi alan şehirlerimizdendir. Erciyes dağı, kayak imkanlarıyla kış sporlarını sevenler için de güzel fırsatlar sunmaktadır. Müzeleri, kümbetleri, cami leri ve kaleleriyle tarih meraklıları için tam bir miras değerindedir. Kayseri'ye bağlı bir çok ilçe de tarihi mekanlarıyla vakti bol olanlar için oldukça keyif verici olabilir. Kapuzbaşı Şelalesi, Gereme Harebeleri, Ağırnas yeraltı Şehri bunlardan sadece birkaçı.
Kayseri
şehre puan vermedi
beğen · 0 yorum
Neokur dost kazandırır paylaşım fotoğrafı
Neokur dost kazandırır
Aslında bu paylaşımı yaklaşık dört ay önce yapmalıydım ama geç olsun da güç olmasın deyip başlıyorum. Evlenmeme 4 gün kalmıştı tarih 18.05.2016 tabiki o ara işleri laylaylom takip ediyor günde sadece bir kaç saat işe uğruyordum. Bir gün önce 17.05.2016 hem doğum günüm hem de kına gecesi adı altında tertip ettiğimiz gündü. Dolayısıyla işe saat 11:00 sularında gelmiştim "o da nesi " diyerek masamda duran pakete ilerledim. Üzerinde Neokur'un bana kazandırdığı nadide bir insan adı @sezgintascı :) Paketi açmadan içinde Palto ve Yıldızlı Atlası bulacağımı bilerek 32 dişim eşliğinde paketi açtım. Palto, Yıldızlı Atlas konusunda nokta atışı yapmıştım ama nasıl olduysa Zaman Makinasını atlamışım:) Resim de göreceğiniz lokum kutusunu hemen mideye indirim, kamyonumu da hergün görebiliceğim bir yer olan tv üniteme yerleştirdim tıpkı kitaplar gibi. Kamyon'a anlam veremeyen arkadaşlar olabilir o konu da şöyle ki biz Sezgin'le meslektaşız ve evet ikimizde kamyoncuyuz:D Geçte olsa tekrar teşekkürler Sezginnnnn :)
www.resimag.com/fe33147b.jpeg
www.resimag.com/dd875192.jpeg
2 yorum
Sezgin Taşcı (@sezgintasci)
Allah Allah ya yapmayın böyle şeyler :) Kaç ay geçmiş üstelik :) ayrıca söylemeden geçemeyeceğim meslektaş falan değiliz iftira atma. Sen oto sanayinde basit bir usta parçasısın, bense makine sanayisinde ihtişamlı bir iş yürütüyorum.
18.10.16 beğen 3 cevap
Hatice B.T. (@htc)
@sezgintasci Yürek mi yedin? o sanayiyi komple aldırtma bana :) Seni çırak yaparım çay dağıttırır, çelik burunlu ayakkabı ve tulum giydirir o eziklediğin usta kardeşlerime ezdiririm ayık ol :))))
19.10.16 beğen 2 cevap
... en güzel hikayeleri, ölüler anlatır.
ataç ikon Boşluğun Sesi
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
''Hayal etmenin de bir bedeli var''
ataç ikon İsa'nın Oğlu
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
İki insan birbirini tanıdıkça değişim kaçınılmazdır; hatta kimi zaman başlangıçta aşık olan kadın ya da erkeğin duyguları zamanla solar, ona pek aldırmayan karşı taraf kul köle olur, sevda başına vurur. Karacaoğlan'ın dediği gibi,'Sevda sevda derler behey yarenler/ Bilmeyene bir acayip hal olur'
ataç ikon Konstantiniyye Oteli
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum