up
ara

Efe Akçay

En sevdiğim Yazar Hakan Günday En sevdiğim kitap doğal olarak onun kitabı Kinyas ve Kayra :)
Doğum Tarihi : 5 Nisan Salı 1994
Katılım Tarihi : 19 Nisan Pazar 2015 18:45 - 1582 gün
Cinsiyet : Erkek
Şehir : Trabzon / Türkiye (Turkey)
En sevdiğim Yazar Hakan Günday En sevdiğim kitap doğal olarak onun kitabı Kinyas ve Kayra :)
Efe Akçay

Efe Akçay

@ibrahimefe

Korkuyorum
Korkuyorum. Kaygı görüşümü kör eden bir sis bulutu. İçindeyim. Yine de yürüyorum. Yapayalnızım. Kendimden başka kimsem yok. İstesem olabilirdi ama içimdeki ses o kadar yankılanırken beynimde bir de başkaları gürültü yapsın istemedim.
***Korkuyorum. Kaygı görüşümü kör eden bir sis bulutu. İçindeyim. Yine de yürüyorum. Yapayalnızım. Kendimden başka kimsem yok. İstesem olabilirdi ama içimdeki ses o kadar yankılanırken beynimde bir de başkaları gürültü yapsın istemedim.
0 yorum
Efe Akçay

Efe Akçay

@ibrahimefe

Varoluşçu Mutluluk
İstediğim, beni anlamanla ilgili bir durum değil. Hayır. Buna dair hiçbir şey istemiyorum. Benim hakkımda hiçbir şey düşün istemiyorum. Sokakta gördüğün bir çocuğun varlığından hiç düşünmeden mutluluk duyduğun gibi benim de sen var olduğun için mutlu olduğumu hisset istiyorum. Evet. Biraz karışık. Ama öyle.
0 yorum
Efe Akçay

Efe Akçay

@ibrahimefe

Ziya Paşa paylaşım fotoğrafı
Ziya Paşa
"Nush ile yola gelmeyeni etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"
0 yorum
Efe Akçay

Efe Akçay

@ibrahimefe

Tanrı’yı arayarak yaşadın mı, bir daha Tanrısız yaşayamazsın. Ve her zamankinden daha güçlü bir şekilde, içimdeki ve etrafımdaki her şey aydınlandı ve bu ışık beni bir daha terk etmedi. Böylelikle intihar etmekten kurtuldum
ataç ikon İtiraflarım
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Efe Akçay

Efe Akçay

@ibrahimefe

Oran şehri ve Trabzon şehri
benim ilgimi çeken şu oldu kitapta ki şehirle Trabzon'u çok benzettim hatta tam olarak olmasa da insanlarını da (bizler bir de agresifiz) iki şehir de deniz kenarın da bir şehir ve iki şehirde de hareketli bir yaşam yok. insanlar vakitlerini eğlenerek geçiremiyor. onlara göre tek bir sorun var: para kazanmak. Ve en büyük sosyal aktiviteleri kafeler tıpkı buradaki gibi. ve böyle bir ortam da insanların aşık olmaktan başka seçeneklerinin kalmadığını ama yine de aşkı da ihtiraslı değil tamamen bir uğraş olarak gördüklerini çok iyi anlatmış.
kitap biraz sıkıcı ama bunun bilerek yaptığını düşünüyorum camus'un çünkü zaten anlattığı insanların hayatı sıkıcı ve bize bunu tam anlamıyla yansıtabilmek için kitapta böyle yazılmış gibi. bu sadece bir görüş tabii. her ne kadar sıkıcı olsa da ben yine de okumanızı tavsiye ediyorum.
ataç ikon Veba
kitaba 10 verdi
0 yorum
Efe Akçay

Efe Akçay

@ibrahimefe

Cahil Otodidakt
Her şeyi öğrenmiş ama bunları anlatacak hiçbir lisan bilmeyen bir adamın çaresizliğindeyim. Benden yazmamı istedin. Ne yazacağımı söylemedin. Bence bütün şairler yalancı. Bence ne yazmadıysam o gerçek. Çünkü insanın gerçek duygusu o kadar yoğun olur ki o duyguları karşılayacak sözcük yoktur. Ama ben sana yine de yazacağım. Bilmiyorum. Belki benim bile kendime anlatamadığım derdimi yazımda bulur. Belki anlamaktan öte hissederiz. Belki hiçbir şey anlamayız ve hissetmeyiz. Sadece bir kağıdın arkasına lekelenmiş mürekkep olarak kalır tüm yazılanlar…
***Her şeyi öğrenmiş ama bunları anlatacak hiçbir lisan bilmeyen bir adamın çaresizliğindeyim. Benden yazmamı istedin. Ne yazacağımı söylemedin. Bence bütün şairler yalancı. Bence ne yazmadıysam o gerçek. Çünkü insanın gerçek duygusu o kadar yoğun olur ki o duyguları karşılayacak sözcük yoktur. Ama ben sana yine de yazacağım. Bilmiyorum. Belki benim bile kendime anlatamadığım derdimi yazımda bulur. Belki anlamaktan öte hissederiz. Belki hiçbir şey anlamayız ve hissetmeyiz. Sadece bir kağıdın arkasına lekelenmiş mürekkep olarak kalır tüm yazılanlar…
0 yorum
Efe Akçay

Efe Akçay

@ibrahimefe

Tuzak
Başım ağrıyor. Bazen başımın sadece ağrı için var olduğunu düşünüyorum. Sonra bunu düşündüğümü farkedince yanıldığım için seviniyorum. Evet, bu kadar aptalım. Ve bu tuzağa her seferinde düşüyorum.
0 yorum
Efe Akçay

Efe Akçay

@ibrahimefe

Klişelerle Dolu Bir Film
Açıkcası öylesine izlenilebilecek bir film. Yani size bence hiçbir açıdan yeni bir şey sunmuyor. Eğer aksiyon filmleri izlemeye alışıksanız bu filmi hiç izlemeyin çünkü bütün sahnelerini daha önce başka bir filmde izlediniz.
Başroldeki oyuncunun ve onun filmdeki babasının oyunculuğu çok iyiydi zaten oyunculuklarda bir sorun yok genel olarak iyiydiler.
Film 3 silahşörlerden bahsetmesi benim hoşuma gitti başka da verdiği bir mesaj ya da bilgilendirici bişey yok zaten aksiyon filmi pek bişey beklenmez.
Diyaloglar öyle ahım şahım değil koskoca filmde belki bir tane güzel bir söz çıkar.
Film içerisindeki cinsel içeriklerden dolayı +12 olması gerekir. Tabii en sağlıklısı +18
Taşıyıcı: Son Hız
filme 2 verdi
0 yorum
Efe Akçay

Efe Akçay

@ibrahimefe

Hayatın anlamı üzerine denemelere
Aslında bir nevi deneme gibi ama aynı zamanda Tolstoy'un içinde bulunduğu ruhsal durumları da görebiliyorsunuz.
Çevirmen gayet güzel çevirmiş akıcı ve anlaşılır. Zaten deneme gibi olduğu için ne kadar felsefik metinler olsa dahi Tolstoy da yalın anlatmış.
Ayrıca kitap sayesinde bir çok yeni yazarlarla tanışabilirsiniz. İyi yazarların en büyük özelliği onlar sayesinde başka iyi yazarları da keşfetmemizdir.
Kitap 7 den 70 e bütün insanlara hitap ediyor nedeni ise şu insanın ta küçüklükten beridir sorduğu soruyu irdeliyor: Hayatın anlamı nedir?
Alın okuyun. Kısa ve akıcı bir anlatım zaman kaybetmezsiniz kesinlikle.
ataç ikon İtiraflarım
kitaba 10 verdi
0 yorum