up
ara

İnan Yüce

Kitaplığınızı doldururken beyninizi boş bırakmayın.
İnan Yüce

İnan Yüce

@inanyuce

Çok gezdim
Betimlemelerden kafanızda oluşturduğunuz dünyalar o kadar hızlı değişiyor ki "nerdeydim lan ben şimdi!" demeniz olası. Thames nehrinde Boğaziçi köprüsüne çıkabilir ve bir tarafınızda Eyfel kulesi diğer tarafınızda Auschwitz Toplama kampını görebilirsiniz.

Fotoğraflarda sizin kafanızda oluşturmak istediğiniz dünyayı yılıp salt gerçeklik veriyor ve hepsi siyah beyaz renklendiremediğiniz bir tutsaklık hissi yaratıyor.
ataç ikon Austerlitz
kitaba 1 verdi
1 beğen · 0 yorum
İnan Yüce

İnan Yüce

@inanyuce

Nietzche Ağlamasın
Başucu kitabı dedikleri şeyin kelime anlamından öte bir şekilde öğrenmemi sağladı. En çok alıntısını yaptığım kitabı yine alıntı ile yaşadığım yoğunluğunu açıklayayım.


Uzun bir sessizlik oldu. Breuer, kendini toparlamak için başını iki kez geriye savurdu. "Devam edemeyeceğim. Bu çok tuhaf, ama artık aklım durdu. Kendimi hiç bu kadar yorgun hissetmemiştim. Daha öğlen bile olmadı, ama günlerdir durmadan çalışmış gibi hissediyorum kendimi."


Özellikle eğer tanrıyı öldürmek istiyorsanız veya öldürmüş ama yeni yarattığınız tanrılarınızı öldürmeye niyetliyseniz, neyle karşı karşıya olduğunuzu öğrenmek için kendinizi hazırlamanıza da yardımı dokunacaktır.
ataç ikon Nietzsche Ağladığında
kitaba 10 verdi
9 beğen · 1 yorum
Lotus (@lotus)
Evet baya bir alıntı yapmışsiniz ;) yani ben de alıntı yaptım ama hiziniza yetişmek ne mümkün
21.03.16 beğen cevap
İnan Yüce

İnan Yüce

@inanyuce

Eğer kitabı beğenmediyseniz bir beş sene sonra tekrar okuyun. Yine beğenmezseniz bir beş sene daha... Böyle böyle ilerleyin ve bir gün beğendiğinizde olmuşsunuz demektir. Yok hala beğenmiyorsanız, hayatı yaşamıyorsunuz demektir. Ya da Tereza'nın dediği gibi hayatın hafifliğini görmeye korkuyor ağır yaşıyorsunuzdur.
7 beğen · 0 yorum
İnan Yüce

İnan Yüce

@inanyuce

yordu
Evet dolu bir kitap ve ara ara sürükleyici de denilebilir. Amma fakat lakin :) yordu, bildiğiniz beynim yoruldu. Yazara da teşekkür etmek gerek hem hikayeyi yaşatacak dilde yazması hem de -ki benim için önemli- yeni bilgiler edinmemi sağlaması bakımından...
ataç ikon Pi
kitaba 8 verdi
7 beğen · 0 yorum