up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Film İncelemeleri

aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

George W.Bush döneminde başkan yardımcısı Dick Cheney 'in siyasi kariyerinin en başından olan hikayesini izliyoruz.Peki bizi ilgilendiren tarafı nedir bu filmin? Başta Altın Küre'den ödülle dönen Christian Bale (Dick Cheney) ,Amy Adams,Sam Rockwell ( Bush),Steve Carell ( Donald Rumsfeld) gibi oyuncuarın her birinin muhteşem performansı.Diğer sebebi 2015 yapımı Büyük Açık (The Big Short) gibi eleştirel filmler yapan bir yönetmenin elinden çıkması.Hikaye bize,başlangıçta hiçbir görüşe sahip olmayan bir adamın,poltik oyunlar içinde pişerek,Bush'un yerine ülkeyi yöneten, Halliburton gibi petrol şirketlerine kar ettirmek için hareket eden,Irak'ın işgal edilmesi için hiçbir kanıt yokken planlar hazırlayarak işgali meşru hale getirten,demokrasinin altını bir güzel oyan siyasetteki en büyük kurnaz ve çıkarcı kişiliği anlatıyor bir bakıma.Bunu da politika hakkında hiçbir şey bilemeyen birinin bile anlayabileceği eğlenceli bir tarzda yapıyor.Kesinlikle izlenmesi gereken harika bir film bence.Eğer 2018 için Roma favorim olmasaydı bütün ödüllerin bu filme gitmesini çok isterdim :))
Vice
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
Aslıhan Yaşar

Aslıhan Yaşar

@xoxoasli

Evet Tom Hardy faktoru var ama kesinlikle sariyor eglenceli aksiyonlu bi film tavsiyee
Venom: Zehirli Öfke
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
Film adam

Film adam

@serserimsi

Eleştirel
Film Amerikalılar a özgü bir film bence. Oyuncular hep sevdiğim oyuncular diye izledim ama beni çok tatmin eden bir film değildi. Sadece bakış açısı kazandırmak için izlenebilir. Karakterler üzerinden Amerika'ya bir eleştiri yapan yapım duygusal yönden ağırlık olsa da mizahı içinde barındırıyor.
Sıkı Dostlar
filme 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Elsa Rose

Elsa Rose

@elsarosee

İntikam soğuk yenen lahmacun mu?
🎥
Herkesin bildiği üzere, tabi benim yeni izlediğim 2009 yılına ait gerilim drama türünde bir sinema filmi adalet peşinde. Gözleri önünde ailesi katledilen bir baba gerçek adaletin tecelli etmesi için 10 yıl boyunca inkam planları kurar ve öncelik sırasına göre sırayla planladığı gibi hedefindeki herkesi yok eder. Taki ailesini katladen katille, anlaşma yapan savcıya gelene denk. Kendi ailesi söz konusu olunca Clyde’dı yok eden savcının ne farkı kaldı?
Adalet Peşinde
filme puan vermedi
5 beğen · 0 yorum
zeyrek

zeyrek

@zeyrek

Film dünyaya hızlıca yayılan bir intihar vakasını konu ediniyor. Açık havada dışarıda gözlerin açıksa hayal görmeye başlıyor ve kendini öldürüyorsun. Filmin başında bu bir biyolojik silah, İran ya da Kuzey Kore yapmıştır diyerek mesajlarını vermişler. Çok çiğ bir göndermeydi gerçekten.

İnsanlar bir bir intihar ederken hayatta kalanlar evlerin içinde toplanıp hayatta kalmaya çalışıyorlar. Zamanla yiyecek bulma ihtiyacı doğuyor ve çareler aramaya başlıyorlar. Son derece gerilimli ve güzel oyunculukların olduğu bir film. Özellikle nehirden geçiş sahnesinde müthiş gerildim. Ama sonuç yine zayıf açıkçası, daha doğrusu net bir sonuç yok.

A quite place (ses çıkarırsan ölürsün) filminde ses çıkaran insanların yerin altından alıp götüren bir yaratık vardı. Bu filmi izlerken sık sık onu hatırladım. Bir de Jose Saramago'nun Körlük kitabını hatırlattı bana. Zaten bu film de kitaptan uyarlanmış. Kitaptan uyarlanan filmlerde de bazen eksikler, mantık hataları olabiliyor. Bu filmde de zihinde boşluk bırakan kısımlar kalıyor. Gerilim sevenler izleyebilir bence.
Bird Box
filme 8 verdi
7 beğen · 0 yorum
someone.

someone.

@shelby

Son zamanlarda izlediğim en iyi film diyebilirim. Oyuncular büründükleri karakterleri çok iyi yansıtmış. Sıkılmadan izledim. Olay örgüsü abartılmadan işlenmişti. Gereksiz drama yoktu. Yapılan at yarışları gerçekten insanı heyecanlandırıyordu. Bence gayet başarılı bir film olmuş. Herkese izlemesini tavsiye ederim.
Bizim İçin Şampiyon
filme puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
zeyrek

zeyrek

@zeyrek

Hikaye etkileyiciydi. Ama Hint filmlerinin genelinde olan, konuyu çok yayma ve sonra toparlayamama sorunu bu filmde de vardı. Bunun yanında hüzünlü bir hikayeyi bile fantastikleştiren kısımlar vardı. Çok etkili başladı, çok etkili sahne ve girişler vardı. Ama sonunu çok zayıf bağlamışlar bana göre.

Yarışmalara hazırlanan bir piyanist odaklanma gücünü artırma adına kendince bir deney yapıyor. Kör numarası yaparak yaşamaya başlıyor ama bu durumdan kimsenin haberi yok. Bu süreçte tanıştığı 70'lerin ünlü bir sanatçısı, evlilik yoldönümlerinde eşine sürpriz yapmak için onu evine davet ediyor. O davetin üzerine gittiği evde şahit olduğu şeyler yüzünden başına gelmedik iş kalmıyor.

Tesadüflerin sınırını fazlaca zorlamış senarist. Bir yerden sonra yok artık bu kadar da olmaz dediğiniz şeyler oluyor. Ama bu kadar eleştirdi heralde beğenmedi diye de düşünmeyin. Aslında hikaye çok kaliteli ve şaşırtıcı... Sadece biraz fazla zorlamışlar şanslarını. 😊
Andhadhun
filme 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
Şevval Uysal

Şevval Uysal

@sevvaluysalll

Karamsar bir film.Ailesi tarafından ilgi görmeyen bir gencin sanal insanlarla (İntihara meyilli tipler) bir internet oyununda tanışmasıyla başlıyor.Oyunu fazla ciddiye alıyor ve istenmeyen sonuçlar doğuyor.Fazla spoiler vermek istemiyorum.İzlenebilecek filmlerden
İntihar Odası
filme puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
someone.

someone.

@shelby

3 kere izlemiştim bu filmi. İkisinin birbirlerine karşı hissettiği duygu çok güzel yansıtılmış (duygu diyorum çünkü aralarındaki aşk veya sevgiden başka bir şey). Klişe bir son olmaması da çok hoşuma gitmişti. Filmi izlemeden önce kitabını okumanızı tavsiye ederim. Kitabını daha çok beğenmiştim. İstediğin gibi hayal edebiliyorsun sonuçta...
5 beğen · 0 yorum
Ömer AKALAN

Ömer AKALAN

@omerakalan

1954
yayın tarihi 1954. o zamana göre çekilmiş efsane bir film. dev karıncaların ortaya çıkışı ile ilgili...
Them!
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
ODA KURALLARI
 • Sadece beğeni belirten ifadeler kuraldışıdır. İnceleme detaylı olmalıdır.
 • İdeal bir inceleme 500-800 karaketerden oluşmalıdır.
 • Kitap incelemelerinde yazarın veya çevirmenin türkçeyi kullanış biçimi ve/veya metnin akıcılığı ve/veya karakterlerin derinliği irdelenmelidir.
 • Eserin ileri sürdüğü fikirler, topluma veriği mesajlar öznel olarak tartışmaya açılabilir.
 • Eserin kimlere hitap ettiği incelemenize eklenebilir.
 • İnceleme gerekmedikçe alıntı/replik içermemelidir.
 • 50 karakterden az incelemeler kuraldışıdır.
 • Başka sitelerden alınmış inceleme ve yorumlar kuraldışıdır.
 • Güzeldi, çok beğendim, tavsiye ederim vb. yüzeysel cümleler inceleme olarak kabul edilmez ve editörler tarafından silinebilir.
 • Link paylaşmak kuraldışıdır.
 • Film ve dizi incelemelerinde senaryonun akışı, özgünlüğü ve tahmin edilebilirliği ve/veya karakterlerin derinliği irdelenebilir.
 • Mekan veya şehir incelemelerinde tarihsel bilgilendirme yapılabilir.