up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Film İncelemeleri

FiloWay

FiloWay

@filoway

Film mutlaka izlenmesi gereken filmler listesine girmeyi hak etmiş kaliteli bir yapım olmuş, oyuncularda gerek dramı gerekse duyguyu çok iyi yaşamış ve yansıtmış, özellikle ufaklık rolünün hakkını vermiş. Film geçmişte yaşanmış olayları günümüze aktarırken, İnsanlık adına, kardeşlik, birlik beraberlik adına ve en önemlisi de unutulmaya yüz tutmuş değerler, ilkeler, güzellikler adına, duygu, düşünce ve mesajlar içeriyor. İnsanın aslının temiz, soyunun asil olduğunu gösteren en açık delillerden, en güçlü kanıtlardan biridir vefa. Şanlı bir tarihe sahip, Aziz bir Milletin, Necip bir ferdi olan Süleyman Efendi tam bir Anadolu insanıymış, inançlı, vefalı, sevdalı...
Ayla
filme 9 verdi
4 beğen · 2 yorum
Osman ŞİMŞEK (@crpton)
Gerçekten çok güzel ve duygusal bi film izlemeyenler varsa en kısa zamanda izlemesini tavsiye ederim
3 sa beğen 1 cevap
FiloWay (@filoway)
İdeal bir inceleme 500-800 karakterden oluşmalıdır demiş moderatör, fakat uyarı metinlerinde imla hataları olmuş bu konuya dikkat çekmek istedim, yani demem o ki! incelemem 699 karakter... ;)))
3 sa beğen 1 cevap
Hande Ç.

Hande Ç.

@handec

Olmasaydı sonumuz böyle ..
Başrol oyuncusu Ayşe'nin sevdiği adamın başka şehre okumaya gitmesi sonrasında oluşan istenmedik durumlar . Konu ağır işlenmiş ilerlemiyor gibi dram sevenler bundan daha ağır işleyen filmler izlemiştir ama türk filmi olunca bana tuhaf kesik kesik gibi geldi.
Neyse sonuç itibariyle konusu çok iyi, oyunculuklar idare eder . 8/10
Beni de Götür
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Blackwoman

Blackwoman

@blackwoman

Gerçekten çok güzel ve her dakikasını dikkatle izlediğim bir filmdi. Muhtemelen bir kaç ay sonra tekrar izlemek isteyeceğim bir film. Karakteri henüz oturmamış, olgunlaşma dönemine yeni giren bir gencin yaşamın zorluklarıyla karşılaşınca nasıl büyüdüğünü adım adım izleyebileceğimiz bir yapıt. Özellikle kurt ile olan sahneleri insan ve hayvanlar arasındaki ilişkiye çok güzel bir örnek. Vahşi bir doğa sizi büyümeye ve hayatta kalmaya zorlar tehlike her an bir nefes kadar uzağınızda. İşte o zaman hayatta kalma iç güdünüz sizi mükemmel bir Avcı yapıyor...
Alfa Kurt
filme puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
Buzluk

Buzluk

@buzluk

Vay be!
Gerçekten alanındaki en iyi filmlerden birisi. İzlerken sanki olan olaylar tamamen gerçekmiş gibi izliyorsunuz. Oyunculuklar, elle taşınan sabit olmayan kamera, o koşuşturmaca, yüz ifadeleri mimikleri her şey o kadar doğal ki vay be demekten kendinizi alamıyorsunuz. Bu tür sevenler asla kaçırmamalı.
Rec: Ölüm Çığlığı
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

"Yalnız olmakla ilgili bir şey de ,onu beslemen gerektiğidir,çünkü bir hafta içinde ya da bütün hayatın boyunca,belki de yalnız olmak için sadece bir şansın olabilir.Sadece bir an, hiç kimseye bağlı olmadığın,ilişkide olmadığın bir zaman geçir.Bir ebeveynin,bir hayvanın,bir kardeşin veya arkadaşın olmadan.Kendi ayakların üzerinde durduğun an.Gerçekten yalnız olduğun bir an.Ve sonra...hepsi bitecek"
Eğlenceli bir şekilde şehirli yalnız kadın ilişki sorunlarına değinen bir film.Arada sizi düşündürtecek-özellikle yukarıdaki repliğe sahip son sahnesiyle-sahnelere de sahip.Ve sonunun vıcık vıcık illa mutlu sonla biten Amerikan romantik komedilerinden olmaması da hoşuma gitti...Keyifli vakit geçirmek isteyenlere tavsiyemdir.
Bekar Yaşam Kılavuzu
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Toni Collette 'in avukat ,sorumluluk sahibi ciddi ablayı,Cameron Diaz'ın tezgahtarlık bile yapamayan sorumsuz kızkardeşini oynadığı,hikayenin ortalarında Shirley Mclaine 'in yıllardır görmedikleri ananeleri olarak boy gösterdiği aile ilişkilerine dayalı yer yer eğlenceli yer yer duygusal sıcak bir film.Dünyayı kurtarmıyor ama sonunda sizi mutlu ediyor ve özellikle kardeşiniz varsa daha bir duygusal hale geliyor izlemesi :)
Yerinde Olsam
filme 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

1997 yapımı bir filme göre seçtiği konunun ve işlenme şeklinin çok başarılı olduğunu düşünüyorum.Filmin bana göre tek kusuru ise nihai amaca ulaştığı o son sahnesinin yeterli vuruculuğunu bize duygu olarak hissettirememesi.Başrollerinde Ethan Hawke-Uma Thurman ve Jude Law'ın oldu filmde bu oyuncuların yeni parladığı şeklindeki tipleri sizi bayağı şaşırtıyor izlerken :)) Gelecekte herkes çocuklarını genetik üstünlük olarak dünyaya getirmektedir.Piyanist olmasını istiyorsanız 6 parmaklı olması gibi.Her türden hastalıktan-kellik gibi günümüze ait bir ton şeyden arınmış olarak doğan bir sürü çocuk arasından ailesinin normal doğumla dünyaya sundukları ilk çocukları Vincent 'ın günlük hayatta ancak temizlikçi olarak iş bulmaktadır.Çünkü o kusurlu biridir.Fakat Vincent'ın Aya giden astronotlardan biri olma hayali vardır ve bunun için ne kadar ileri gidebileceğini izlediğimiz bu farklı geleceğin anlatılıldığı hikaye her yönden çok farklı-ve sinema-oyunculuk-gelecek tasfiri bakımından...İzlerken tekrar hatırlatmak isterim ki filmin 1997 de yapıldığını unutmayın :))...
Gattaca
filme 9 verdi
4 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Pegasus Yayınlrı'ndan çıkan David Grann'in aynı adlı kitabından uyarlanan film,Brezilya gezisi sırasında keşif amacıyla Amazon ormanlarına giden kaşif,haritacı,maceracı,İngiliz Percy Fawcett 'in 1925 yılında gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasına kadar gerçeklere dayanan hikayesini anlatıyor.Başrollerinde Sons of Anarchy dizisi ile hatırlayacağınız Charlie Hunnam -Robert Pattinson ve Sienna Miller yer alıyor.Bir sonraki sahnede ne olacak ,Fawcett "Z" adını verdiği uygarlığa ulaşacak mı sorularıyla filmin sonunu getiriyorsunuz;fakat konunun anlatım şekli yavan kalıyor ,eminim adam yolculukları sırasında daha büyük zorluklar yaşamıştır.Keşif filmlerini sevenlere önerebilirim ;ama çok beklentiye girmemenizi tavsiye ederim.
Kayıp Şehir Z
filme 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
Mert

Mert

@merty

GERİM GERİM GERİLDİM 10/10
Uzun zamandır böylesine kaliteli orijinal bir yapım izlememiştim. Özellikle diyaloglara dayalı tek mekanda geçen filmlere ilgisi olan ve psikolojik gerilim-gizem filmleri seven biri olarak %100 verim aldım bu filmden.
İzleyiciyi sürekli ikilemde bırakmasıyla, işkillendirmesiyle ve her an bir şey olacakmış gibi gerilimi dozunda tutmasıyla beni benden aldı.
Sakın filmden önce fragmanı izlemeyin zira ahmak herifler tüm filmi fragmana koymuşlar.
Davet
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Burak

Burak

@burakinanli

Keşke böyle insanlar olmasaydık da, bu film çok iyi çekilemeseydi
İbrahim, "Eğer bunu yapmamızı istemiyorsan, bana bir işaret ver." diye dua ediyordu.

Nisa/15: İçinizden zina eden kadınları yargılamak için dört şahit getirin.
Nur/6: Eşlerini zina ile suçlayıp, kendilerinden başka şahidi olmayanlar; kendilerinin doğru söylediğine dair dört defa Allah'ı şahit tutarak yemin etsinler. Beşinci yeminlerinde, 'Allah'ın laneti, yalancının üzerine olsun' desinler. Zina ile suçlanan kadın, dört defa Allah'ı şahit tutarak yemin eder, beşinci yemininde 'Allah'ın laneti yalancının üzerine olsun' derse; Allah, o kadından o cezayı kaldırmıştır.
Nur/23: İffetli kadınlara zina iftirasında bulunanlar, dünyada ve ahirette lanetlenmişlerdir. Onlar için büyük bir azap vardır.

Başka işarete gerek var mıdır?

"Siz Allah'a dininizi mi öğretiyorsunuz?" diyordu ayet. Bugün, istediğimiz hayatı yaşayabilelim diye Allah'a din öğretiyoruz.
Soraya'yı Taşlamak
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
ODA KURALLARI
 • Sadece beğeni belirten ifadeler kuraldışıdır. İnceleme detaylı olmalıdır.
 • İdeal bir inceleme 500-800 karaketerden oluşmalıdır.
 • Kitap incelemelerinde yazarın veya çevirmenin türkçeyi kullanış biçimi ve/veya metnin akıcılığı ve/veya karakterlerin derinliği irdelenmelidir.
 • Eserin ileri sürdüğü fikirler, topluma veriği mesajlar öznel olarak tartışmaya açılabilir.
 • Eserin kimlere hitap ettiği incelemenize eklenebilir.
 • İnceleme gerekmedikçe alıntı/replik içermemelidir.
 • 50 karakterden az incelemeler kuraldışıdır.
 • Başka sitelerden alınmış inceleme ve yorumlar kuraldışıdır.
 • Güzeldi, çok beğendim, tavsiye ederim vb. yüzeysel cümleler inceleme olarak kabul edilmez ve editörler tarafından silinebilir.
 • Link paylaşmak kuraldışıdır.
 • Film ve dizi incelemelerinde senaryonun akışı, özgünlüğü ve tahmin edilebilirliği ve/veya karakterlerin derinliği irdelenebilir.
 • Mekan veya şehir incelemelerinde tarihsel bilgilendirme yapılabilir.