up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Mekan İncelemeleri

Portakal Dedektifi

Portakal Dedektifi

@yagmuralbayir - Ankara

Müzenin tadını tam anlamıyla çıkarabilmek için..
Müzeye gitmeden önce belirtmek isterim ki telefonlarınızın şarjı tam olsun ve bir QR kod okuyucuyu indirmeyi unutmayın çünkü her bir oyuncak vitrinin üzerindeki kodları okuttuğunuzda Sunay Akın'ın bizzat kendi sesinden o vitrinde anlatılmak isteneneleri dinliyorsunuz ve bunlar vitrin üzerindeki açıklamalardan çok daha uzun , açıklayıcı ve keyif verici mesela Kızılderili odasına girdiğinizde İsterseniz Red Kit'in oyuncağına bakıp 'aa Red Kit ' deyip geçebilirsiniz ya da Red Kit2in bitiş şarkısı olan 'Lonesome Cowboy' un hikayesini dinlerken aslında odada da sürekli bu şarkının çaldığını farkedip aradaki bağlantıyı kurabilirsiniz.
Naçizane son önerim vitrinlerin diplerine kadar iyice bakın ve hemen hemen her vitrindeki küçük ayrıntılar dikkat etmeye çalışın . :) Hissi senetler toplamayı unutmayın.
İstanbul Oyuncak Müzesi
mekana 10 verdi
0 yorum
Yazan Anne

Yazan Anne

@ozlemergenc

Manastır Tadilatta
Bayram’ın ikinci günü tam dört yıldır beklediğim Karadeniz turuna çıktık. Herşey muazzamdı tabi... Sadece ufak bir not düşmek istiyorum bu aralar Sümela Manastırına gitmek isteyen arkadaşlarıma,en tepe noktaya vardığınızda bir gişe yerleştirmişler kişi başı 10₺ karşılığında bir bilet kesiyorlar ve merdivenleri çıkıyorsunuz. Benim beklentim Manastırı yani her odasını görmekti. Fakat çıktığınız yer bir mutfak genişliğinde üç tarafı kapalı bir duvarı açık bir kule oradan rehber size parmağıyla ileriyi göstererek şurası Manastırın orası şurası burası diyerek gösteriyor. Sonra oradan geri çıktığınız merdivenden iniyorsunuz. Ve büyük bir sır gibi kimse yukarıda bir şey olmadığını boş yere çıkmamanız gerektiğini söylemiyor.
Sümela Manastırı
mekana puan vermedi
0 yorum
Burası çok ama çok şeker bir mekan :)
İnanılmaz güzel oyuncaklar var , özellikle alman oyuncakları gerçekten harikaydı , o oyuncakların daha bir çoğu bu dönemde bile yoktur. Hepsi ahşaptan ve en minik ayrıntısına kadar düşünerek yapmışlar.
Kendinizi masallar diyarında gibi hissediyorsunuz :)
İstanbul Oyuncak Müzesi
mekana 10 verdi
3 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Şair Sunay Akın tarafından kurulmuştur İstanbul Oyuncak Müzesi 2005 yılında : 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlandığı gün. Duyduğuma göre hem çocuklar,hem babaları ve hem de büyük babalar ile büyük anneler Oyuncak Müzesinin koridorlarını,Bende de vardı şundan,,,diye çınlatmaktadır. Üç kuşağı bir arada keyiflendiren bir Müzemiz olması mutluluk vericidir.
14.06.19 beğen 3 cevap
ibrahim halil çalışkan

ibrahim halil çalışkan.

@ibrahimhalilcaliskan

süper gidiniz ve yaşayınız
Müzeler camiler kiliseler hanlar hamamlar yiyecek ve içevek mekanları çok kültürlü yaşam rivayete ve gerçekten alınan güzel hikayeler şelaleler vesaire
Antakya Mozaik Müzesi
mekana puan vermedi
0 yorum
fera

fera

@binevifree - İstanbul

Şehrin her yolu ona çıkıyor. Tıpkı viyana gibi.. Ama sakın ola kış mevsiminde gitmeyin
Porsuk Çayı
mekana puan vermedi
0 yorum
fera

fera

@binevifree - İstanbul

Eskişehirin içinde bağımsızlık kurmuş küçük bir dünya.. hediyelik eşyalar sanata dair resim kitap giyim ve hatta yemek mkanı bile sunan küçük tatlı dükkanların buluştuğu bir yer. eskişehire giden herkese tavsiye ederim muhakkak
Haller Gençlik Merkezi
mekana 7 verdi
0 yorum
melike a

melike a

@melikea

Uludağ
Karla kaplı ağaçların üzerinde yavaş yavaş ilerlerken görünen manzarayı ben sadece internette wallpaper diye aratınca çıkıyordu 🤤 yani eski dilde övecek olursam tam bir kartpostal❄️ teleferiğin sonundaki kafe aşırı pahalı çay 10 tl gerisini siz düşünün 🤬Kayak kıyafetleri alt üst ayrı kiralandığı için önerim şişme mont götürün. Zaten orada da verdikleri aynı şey. En azından sadece alt için para verirsiniz. Kaymayı bilmeyenler 1 günden fazla kalmasın uludağ’da. mümkünse oteliniz şehir merkezinde olsun hem de gece clube gidersiniz dur söyliyim inferno. elit mekan 👍🏻😸
Uludağ Kayak Merkezi
mekana 8 verdi
0 yorum
Fethi Uzun

Fethi Uzun

@fethiuzun - Muğla

Tire Kent Müzesi merkezdedir, bir çok tireye özgü eşyalar mevcut. Hatta bazı günler içeride berber,çanak süsleyen insanları görebilirsiniz.Ben fırsat buldum çok iyi hikayeler anlattılar.
Tire Müzesi
mekana 10 verdi
0 yorum
Fethi Uzun

Fethi Uzun

@fethiuzun - Muğla

Oldukça büyük bir eski yerleşme, gideceklere tavsiyem sabah açıldığında ilk saatlerde gitmeniz, rahat rahat gezebilmek için.
Efes Müzesi
mekana puan vermedi
0 yorum
Fethi Uzun

Fethi Uzun

@fethiuzun - Muğla

Su altından çıkartılan bir çok eşya mevcut, tekneler restore edilmiş çok iyi şekilde eskiyi görebiliyorsunuz.
Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi
mekana puan vermedi
0 yorum
ODA KURALLARI
 • Sadece beğeni belirten ifadeler kuraldışıdır. İnceleme detaylı olmalıdır.
 • İdeal bir inceleme 500-800 karaketerden oluşmalıdır.
 • Kitap incelemelerinde yazarın veya çevirmenin türkçeyi kullanış biçimi ve/veya metnin akıcılığı ve/veya karakterlerin derinliği irdelenmelidir.
 • Eserin ileri sürdüğü fikirler, topluma veriği mesajlar öznel olarak tartışmaya açılabilir.
 • Eserin kimlere hitap ettiği incelemenize eklenebilir.
 • İnceleme gerekmedikçe alıntı/replik içermemelidir.
 • 50 karakterden az incelemeler kuraldışıdır.
 • Başka sitelerden alınmış inceleme ve yorumlar kuraldışıdır.
 • Güzeldi, çok beğendim, tavsiye ederim vb. yüzeysel cümleler inceleme olarak kabul edilmez ve editörler tarafından silinebilir.
 • Link paylaşmak kuraldışıdır.
 • Film ve dizi incelemelerinde senaryonun akışı, özgünlüğü ve tahmin edilebilirliği ve/veya karakterlerin derinliği irdelenebilir.
 • Mekan veya şehir incelemelerinde tarihsel bilgilendirme yapılabilir.