up
ara

İrem

İrem

İrem

@iremgms

Matthew Kasırgası paylaşım fotoğrafı
Matthew Kasırgası
Floridalılar Matthew Kasırgası'na hazırlanıyor
13 beğeni · 6 yorum beğen ikon
Promiyer (@pronuyer)
Vay canınanaa
07.10.16 beğen cevap
Burcu S. (@bs)
İstanbul'da kasırga olacağı söylentisi yayalım @bku =D Elinde neler var?
07.10.16 beğen 2 cevap
Promiyer (@pronuyer)
:D yayalım. Elimde jack daniel, absolut, nemirof, smirof, jim beam, mevcut
07.10.16 beğen 2 cevap
İrem

İrem

@iremgms

Dünyanın farklı yerlerinden sevgililer günü gelenekleri paylaşım fotoğrafı
Sevgililer günü, dünyanın her yerinde farklı geleneklerle kutlanıyor. Bazı ülkeler romantizmi ön planda tutarken, bazıları arkadaşlığı kutlamayı tercih ediyor. Kimi milletler 14 şubat yerine farklı bir tarihte kutlama yaparken kimilerinde yılın her ayına bir kutlama düşüyor.

İşte, sanatçı Marie Muravski'nin çizimleriyle dünyanın en ilginç sevgililer günü gelenekleri...

http://www.resimag.com/
Bulgaristan
14 Şubatta Bulgaristan'da Aziz Trifon Zarezan Günü, diğer adıyla Şarap Üreticileri günü kutlanır. Çiftler, aşklarını ülkenin en iyi şaraplarını içerek kutlamayı tercih ederler.

http://www.resimag.com/
Romanya
Romanya'da 24 şubatta sevgililer günü ile baharın gelişinin bir karışımı olan Dragobate, yani "kuşların nişanlanma günü" kutlanır. Kızlar ve erkekler, ormana çiçek toplamaya gittikleri sırada, diğerleri sağlık ve mutluluk getirmesi için yüzlerini karla yıkıyorlar.

http://www.resimag.com/
Güney Kore
Romantik Güney Koreliler, aşklarını her ayın 14'ünde kutluyorlar, sadece şubatta değil! Bu günlerden bazıları; Mayıs'ta Gül Günü, Haziran'da Öpücük Günü, Aralık'ta Sarılma Günü ve Nisan'da yalnızların kendilerini avutmak için toplanıp siyah noodle(erişte) yedikleri Kara Gün.

http://www.resimag.com/
Arjantin
Arjantinliler sadece sevgililer gününü kutlamıyor, aynı zamanda Temmuz ayının bir haftasını öpücük karşılığında birbirlerine tatlı ikramlar verdikleri "Tatlı Haftası" olarak kutluyorlar. Aslında şekerlemecilerin pazarlama kampanyası olarak başlattığı gelenek, bu tutkulu millet tarafından kısa sürede benimsenmiş.

http://www.resimag.com/
Güney Afrika
Eski Roma'ya dayanan Lupercalia festivalinde, genç kadınlar, herkesin görmesi için sevdikleri adamın isimlerini kollarına iğneliyorlar.

http://www.resimag.com/
Brazilya
Brezilya'da aşıklar günü, Dia das Namorados, 12 haziranda kutlanıyor. Ertesi gün ise, evlilik azizi olarak bilinen Aziz Anthony günü kutlanıyor. Bekar kadınlar bu günlerde, evlenebilme umuduyla simpatias denen bazı ritüeller gerçekleştiriyorlar.

http://www.resimag.com/
Miao, Güney Batı Çin
Sisters' Meal Festivali boyunca kadınlar, renkli pirinçlerden pilavlar pişirerek taliplerine ikram ediyorlar. İlişkilerinin kaderi, pilavın içinde bulunan nesnelere göre belli oluyor. İki çubuk, aşk anlamına gelirken, bir diş sarımsak, ilişkinin başlamadan bittiğini ifade ediyor.

http://www.resimag.com/
Çek Cumhuriyeti
Son yıllarda sevgililer günü daha popüler olmasına rağmen, Çek aşıklarının asıl geleneksel kutlama günü 1 Mayıs. Birçok çift, Petrin Parkı'nda bulunan şair Karel Hynek Macha'nın heykelini ziyaret eiyor. Ayrıca kiraz çiçekleri altında öpüşmenin gelecek yıl için şans getireceğine inanıyorlar.

http://www.resimag.com/
Fransa
Şubatın 12'si ile 14'ü arasında Aşk Köyü, romantizmin merkezi haline geliyor. Bu günlerde yapılan şeylerden bazıları; evlerin güllerle donatılması, ağaçlara aşk notlarının asılması, evlilik teklifleri yapılması ve aşıkların kendi aşk ağaçlarının fidanlarını dikmesi.

http://www.resimag.com/
Gana
Dünyanın en büyük kakao üreticisi olan Gana'da, turizmi desteklemek için 2007'den beri 14 şubat, aynı zamanda Geleneksel Çikolata Günü olarak kutlanıyor. Ülkenin her yerinde, özel çikolata temalı menülerle, sergilerle ya da konuşmalarla karşılaşabilirsiniz.

http://www.resimag.com/
Çin
Qixi olarak bilinen Çin aşk festivali, Çin takviminde göre 7. ayın 7. gününde kutlanıyor. Festivalin kökeni, sosyal statüleri farklı olduğu için ayrılmaya zorlanan ve birbirlerini yılda sadece bir kere görmelerine izin verilen iki talihsiz aşığın trajik öyküsüne dayanıyor. Bu günlerde yalnız insanlar, aşkı bulabilme umuduyla meyveler hazırlarken çiftler ise bolluk için dua ediyorlar.

http://www.resimag.com/
Estonya
Estonya'da 14 şubatta, romantizm yerine arkadaşlığın kutlandığı Sobrapaev, yani "Arkadaşlık Günü" kutlanıyor. Aynı kutlama Ystavan Paiva adıyla Finlandiya'da da yapılmaktadır.
9 beğeni · 0 yorum beğen ikon