up
ara

İrem İvgin

http://kitapsevgilisi.blogspot.com/
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

Valla beğendim ki ben. He farklı bir şey düşünmüştüm ama yanlış düşünmüşüm. Yazar yanılttı beni amma olsun :)
2 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

durDURUn,en özelim. Daha okumadan önce diyordum ' bu kitap beni benden alacak gibi duruyor'. Ve aldı da. Gerçekten de okuduğumda bambaşka şeyler hissettim.
Konusuna gelecek olursak ; KADINLARIMIZdı aslında. Kadınlarımıza hatta kızlarımıza GÜÇLÜ OL mesajı veriyordu. Zorluklara göğüs germeyi öğretiyordu. Her şeye rağmen.

Tecavüze uğramış,hatta öldürülmüş masum insanlar....
Bambaşka hayata doğru koşarken, hayatın kötü yanına düşen Canan,
Avukatlığa ilk adımı atarken, karşılaştığı vaziyette,hayatın kötü yönünü gören Duru...
Her şeye rağmen töreye,kadınların ezilmesine hayır diyenler!
DURUn ya da durDURUn artık diye bağırıyor her sayfası.
Okuyun,en azından bazı insanların yaşadıklarına tanık olun. Okuyun,en azından güçlenin artık...

Nuran İbiş, kalemine,düşüncelerine sağlık yazarım.
ataç ikon Durdurun!
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

Çok tatlı,çok eğlenceli bir kitap. Önerilir ;)
0 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

Bir heyecan bitiyor diğer heyecan başlıyordu resmen.Bu tarzda okuduğum en güzel kitaplardan birtanesiydi.Hani insanı öyle bir merak ettiriyor ki bitirmeden duramıyorsunuz.
Kitap iki tarih arasında geçiyordu. Öncelikle şerif bir kız bulur ölü bir kız ve doktorun evine götürdüğünde doktor kızın yüzünü tanınmaz hala getirir. Neden böyle bir şey yaptı diye merak edip duruyor insan. Hani
ölü bir kızın ne zararı olabilir ki ?
Kitap insanı meraklandırmak konusunda bir numara resmen. Ne olacak niye böyle yaptı noldu gibi sorular hep dönüp durdu. Tam bir gerilim romanıydı.Önce diyorsunuz şu şöyledir. Sonra bir bakıyorsunuz yanılmışsınız.
Akıcı,dili güzel vee en beğendiğim kapak çok güzel.Verdiği heyecan harika...
Kesinlikle alınan ödüller bu kitap için boşa gitmemiş. Kaçırmamanız gereken,ağızda bambaşka tad bırakan bir roman.
Kesinlikle tavsiye edilir.
ataç ikon Bakire
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

Çok cici bi kitap...Önerilir
ataç ikon Bana Bir Söz Yeter
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

Şuana kadar okuduğum en değişik kitaptı diyebilirim. Tabii ki bu kötü anlamda değil.Aksine baya bi beğendim. Bi öneri üzerine okumuşum ki iyi ki okumuşum. Çok teşekkürler öneren kişiye :)

Konu ne diye sorarsanız ; Bir albino -Nuh- bir işadamının dublörlüğünü yapmayı kabul eder.Tabii başına gelmeyen kalmıyor. Ferruh Ferman -işadamı- suratını takıyor, onun gibi kekeliyor. Her şey onun gibi. Ama bi sorun var. Ferruh Fermanın sevgilisi, Nuh'un da sevdiği kişi. Tabii Nuh kaptırıyor kendini.
Sonra sırlar açığa çıkıyor. Nuh'un peşinde adam var.Ferruh'un peşinde adam var. Ee Ferruh da Nuh da aynı ne olacak şimdi derken iyice olaylar akıcılığına kavuşuyor.
Kitap boyunca hep bi gizem sizi bekliyor. Çok eğlenceli,çok güldüm. Çok düşündüm.
Kesinlikle önerilir.
ataç ikon Dublörün Dilemması
kitaba 10 verdi
4 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

Çeviriden mi bilmiyorum ama vasattı...
İlk yarım bıraktığım kitap.
ataç ikon Karanlığa Dokunmak
kitaba 2 verdi
0 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

GÜLLERİN FISILTISI // TERESA MEDERİOS
Kendimi ayıplıyorum. Bu kitabın benim kitaplığımda okunmadan beklediği günlerin sayısı kaç oldu bilmem. O kadar uzun bekledi ki, kitap bitince kendimi ayıplamaktan başka çarem yoktu. Nasıl bekletilir bu kitap !? Eğer sizde benim gibi bekletiyorsanız geç olmadan okuyun,yoksa benim gibi olursunuz!! :)))
Her duyguyu öyle bi yaşadım ki, bitmesin istedim. Çok güzeldi,bence. Kaçırılmayacak cinsten.
ataç ikon Güllerin Fısıltısı
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

Anlatacağım şimdi size. Her zaman yaptığım yorumlardan farklı olacak bu yorum. Farklı bir kitaba farklı bir yorum. Gerçi nasıl yaparım naparım bilmiyorum. Öyle ki bu kitap için söyleyeceğim tüm kelimeler anlamını yitirecek.
Kelimeleri nasıl seçeceğim bilmiyorum. Nesil'i,Barlas'ı,Ekin'i ve diğerlerini nasıl anlatacağım bilmiyorum. Öyle bir şey ki b
u kelimeler tükeniyor,uygun olanı bulamıyorum.
Başladım okumaya,beni neler beklediğinden habersiz okuyorum. Okudukça bir şeyler buluyorum,buldukça okuyorum. Belki ilk başlardan bir şeyleri çözmeye çalışıyorsunuz,ne oluyor diyorsunuz. Ama sonra…
Aynı kişinin iki hikayesi olur mu derseniz olur. 725 sayfa nasıl bitecek derseniz size tek bir cevabım var ; okudukça bitmesin isteyeceksiniz.
Bu kitabı okurken nasıl değerlendireceğim diye düşünüyordum. Kendi kafamda nasıl değerlendiririm diye ölçüp biçiyordum. Hala düşünüyorum. Gerçi düşünmek çözüm bulmuyor. Ölçülecek biçilecek bir yanı yok. Harikadan da öte…Değerlendirirken kelimeler anlamlarını karşılamıyor bu kitap için. Harika diyeceğim olmayacak,daha ötesi lazım bana. En muhteşem diyeceğim yine olmayacak. Öte lazım bana,öte…
Bir çok kitapta bulamadığım bir şey vardı bunda. Doğallık. Doğaldı. Tasvirlere baktığımda öylesine doğaldı ki. Hayran olmamak elde değil.
Size karakterleri anlatmak isterdim. Gerçekten isterdim ama yapamam. Mesela Yusufla Barlası ayrı ayrı değerlendiremem. Tek tek de değerlendiremem. Size minicik meleği –Ekin’i- dahi anlatamam. Okumanız lazım. Her cümleyle tanımanız lazım onları…Barlasla Ekin’in,Barlasla Nesil’in,Barlasla Kaptan’ın ve diğer kahramanların hareketlerini hayal etmeniz lazım. En azından ben öyle yaptım. Bir çok sayfada kapadım gözlerimi hayal ettim…
Barlas : ‘’ Bu gece otelde bir kız gördüm Kaptan…Gözleri, çam gölgesi vurmuş deniz kadar güzeldi.’’
Nesil : ‘’ Şafağı olmayan bir gece kadar siyah bakıyor.’’

Kelimelerim yetmediği halde bu kadar konuştum. Kelimelerim yetse,telaffuzlarını bir becerebilsem daha neler anlatırdım fakat bu kadar benden…
Bu kitap için kelimelerim boş. Çünkü bu kitap o kadar dolu ki kelimeler bile sustu kaldı yanında. Çünkü bu kitap o kadar dolu ki cümleler saygıyla eğildi yanında.
Ben okudum,onları tanıdım ve Fatma Erdek’e bir kez daha teşekkür ettim. Yüreğine,kalemine sağlık.
ataç ikon Melekler Zamanı
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

Konu nedir? Şöyle diyeyim Emily aldatılır. Daha doğrusu kocası başka birini tercih eder. Ve Em'de yengesinin yanına Bainbridge Adasına gider.
Yengesinin evinde bi günlük bulur ve kalbini dinleyerek okumaya karar verir. Tabii adada kaldığı zaman içerisinde aşk bambaşka bir boyut alır.Günlük kendisine bir mesaj veriyordu ayrıca bazı sırlar vardı ama ne yengesi,ne yengesinin en yakın arkadaşı ne de Henry bu sırrı söylüyordu. Em'in kendisi bulmalıydı... Günlüğü okudukça kendi yaşamıyla kıyaslar ve parçaları birleştirmeye çalışır. Bu sırada Jack'e karşı bambaşka şeyler hisseden Emily bazı şeylerden şüphelenir.
Neyse neyse konu ilerliyor bu şekilde ama dediğim gibi çok akıcı,çok etkileyici idi.
Teşekkürler Arkadya.
ataç ikon Mart Menekşeleri
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
/ 4