up
ara

İremm

İremm

İremm

@iremm

Benim için Susan Elizabeth Phillps ile tanışma kitabıydı ve yazarın diğer kitaplarını şimdiden okumak için sabırsızlanıyorum. Dili yalın ve akıcı. Anlatımıda çok iyi. Kitabın konusu farklı ve güzeldi. Karakterleri çok sevdiğimi söylemeliyim. Farklı ve özgündüler. Özellikle kötü adam havasında olması için zorlanılan bir erkek karakter olmaması kitabı daha çok sevdirtti. Bram özgün, kendi içinde sorunları ve sırları olan harika bir karakterdi. Okuması oldukça eğlenceliydi. Bu tarzı sevenlere tavsiye ederim.
ataç ikon Aşk Kapıyı Çalınca
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
İremm

İremm

@iremm

Seri içinde en çok merak ettiğim ve beklediğim kitaptı. Beklediğime de deydi. Muhteşemdi. Bitmemesi için ne kadar yavaş okusam da 2 günde bitti. Jimmy en başından beri grup içindeki favorimdi. Lena ile ilişkileri muhteşemdi. Kahkahalarla gülerek okudum. Yazarın kadın karakterleri klasik türde oluşturmamış olması oldukça hoşuma gidiyor. Her kitapta olduğu gibi kadın karakterler çok çirkin olduklarını düşünür fakat oldukça güzellerdir şeklinde değiller. Genel olarak hepsi abartıya kaçmadan ''Normal bir karakterin'' olması gerektiği düzeydeydi. Ki bu da son derece güzel.
Akıcılığı, konusu, dili her şeyiyle çok güzeldi. Seri içindeki en beğendiğim kitap ve büyük ihtimalle de öyle kalacak. Monotonluktan uzaklaşıp kafa dinlemek ve eğlenmek istiyorsanız tavsiye ederim.
ataç ikon Aşkın Şarkısı
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
İremm

İremm

@iremm

Arunas yayınları kendini artık toplamalı! Güzel kitapları kötü kapaklarla çıkarmalarını anlıyorum, kitapların tanıtımını yapmamalarını da anlıyorum! Ama böylesine rezil çeviri ile kitapları yayınlamalarını asla anlayamayacağım. Çevirmen en ağır eleştirileri hak ediyor. Böylesine kötü bir çeviri görmedim. Herhalde çevirmenin dilinde hiç virgüle yer yok! Kitapta upuzun cümleler virgül kullanılmadan yazılmış ve 4-5 kez okumama rağmen çoğu kısmı anlayamadım. Noktalama işaretleri gerektiği yerlerde kullanılmamış, yazım yanlışlarına diyecek söz yok zaten! Bu yayınevinden okuduğum her kitabın çevirisi sıkıntılı.
Kitabın yorumuna gelecek olursam bana göre konusunun sıra dışı oluşu ile muazzamdı. ÇEVİRMEN ve yayınevi nedeniyle gerektiği değeri görmediğini düşünüyorum. Kitabı okurken çoğu yerde güldüm, keyifle okudum, heyecanlandım. Gerçekten güzel bir kitaptı. Karakterleri özellikle de tabii ki Ares muhteşemdi. Okumak isteyenlere kesinlikle tavsiyemdir. Klasik konuları işleyen fantastik kitaplardan artık sıkıldıysanız bu kitap tam size göre. Yinede bu yayınevinden çıkan rezalet çeviri ile kitabı okumamanızı öneririm. Çünkü bir ara kitaptan ciddi anlamda nefret ettiğimi düşünmeye ve zorla okumaya başlamıştım. Ama kitap bu çeviriye rağmen yinede kendini okuttu. İngilizce haliyle okumanızı ve seriye devam etmenizi tavsiye ederim.
ataç ikon Ares
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
İremm

İremm

@iremm

-spoiler içerir-

Becca'nın yazım tarzını seviyorum. Konusunu bilmeden kitabı aldım ve okudum. Yapılan yorumları da okumadığım için sıfır beklenti sıfır ön yargı ile başladım. Kitap güzel başlayıp akıcı bir şekilde devam etti. Merak uyandıran bir konusu vardı. Son bölüme kadar kitabı gerçekten çok sevdim. Tek oturuşta da bitirdim zaten. Fakat o sonu pek sevdiğimi söyleyemem. Fısıltı serisinde Vee için yaptığı zorlama mutlu son gibiydi. Son bölümden önceki sahneyi farklı bir şekilde devam ettirseydi daha güzel olabilirdi. Yinede mutlu bittiği için çokta üzüldüğümü söyleyemem. Kitaba puanım 4.
ataç ikon Siyah Buz
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
İremm

İremm

@iremm

Kitap benim için hayal kırıklığıydı. Hiç sevemedim. Depresif bir kitap. Fakat beni kitaptan soğutan tek şey kesinlikle Maggie!! Tamam ergen olunur da bu kadar olunmaz. Davranışları çok tutarsız ve insanı deli eden cinsten. Saçlarımı yolmak istedim kimi zaman. Clay'ın hikayesi kitaptaki bana göre tek farklı ya da dikkat çekici şeydi. Yazar ikilinin hayatını yazmaya çalışırken biraz bocalamış. Verdiğim 1 puanın tek nedeni kitabın psikolojik tarafıydı. En azından o kısmı iyi açıklanmıştı. Kitabın geriye kalan 400 sayfalık kısmı ise benim için boşa harcanan vakitti.
ataç ikon Karanlıkta Buldum Seni
kitaba 1 verdi
0 beğen · 0 yorum
İremm

İremm

@iremm

Kitabın ilk 10 sayfasında sıkılıp 'Allah'ım bu kitap nasıl bitecek' diye düşündüm. Hemde kitap sadece 138 sayfa olmasına rağmen gözümde büyüdü ve bitmeyecek gibi geldi. Ancak daha sonra kitap güzelleşti. Çok çok mükemmel olmasa da kısacık bir peri masalı gibiydi diyebilirim. Küçük Jack o kadar ani bir şekilde kalbinize giriyor ki şaşıp kalıyorsunuz. Kesin okunması gereken bir kitap diyemem. Fakat merak edenler için söyleyebileceğim tek şey bir saatlik güzel bir peri masalına yolculuğa çıkacaksınız.
ataç ikon Mekanik Kalp
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
İremm

İremm

@iremm

Nora Roberts yine yapmış yapacağını. Harika bir kitaptı. Öncelikle söylemeliyim ki mitolojiye bayılıyorum. Zaten arkeoloji okuduğum için, içim dışım mitoloji ve bu kitap kelt mitolojisini güzel bir şekilde işlemiş. Anahtar üçlemesinin ilk kitabı olan ışığın anahtarı oldukça güzel ve nefes kesiciydi. Malory Zoe ve Dana'yı çok sevdiğimi söylemeliyim. Ama Zoe'nin kitabının seri içinde en güzeli olduğunu düşünüyorum. Cesareti temsil eden kız olması ve Brad karakteri ile arasındaki çekim bütün ilgimi bu ikilinin kitabına yöneltti. Yine de seriye uyup önce Dana'nın kitabını sonrada Zoe'nin kitabını okuyacağım. Okumayanlara bu seriyi kesinlikle tavsiye ediyorum.
0 beğen · 0 yorum
İremm

İremm

@iremm

açıkçası bu kitap beni hayal kırıklığına uğrattı. nedense beklentim daha yüksekti ama aradığımı bulamadım. elimde bir süre oyalandı. S.T'nin duygularını bu kadar çabuk dile getirmesi ya da kıza hemen aşık olması sinir bozucuydu. ikinci görüşmelerinde seni seviyorum dedi ve ne zaman sevdiğini söylese Leight den aptalsın gibi cevaplar aldı. açıkçası bu beni fazlasıyla rahatsız etti. tabi kızın neden böyle cevaplar verdiğini de sonradan öğreniyoruz ancak S.T'nin hemen aşık olması ve bunu belli etmesi rahatsız ediciydi. Bunun dışında Leight güçlü bir karaktere sahip ve güzel bir kız. ailesinin intikamı için her şeyi göze almış. S.T ise bir zamanların ün salmış yakışıklı kanun kaçağı. konusu güzel ancak yazar bazı bölümleri uzatmış ve beni sıktı. yeter artık diye yazara söylendiğim zamanlar bile oldu. çok tavsiye ettiğim bir kitap değil ancak okumak isterseniz beklentinizi fazla yükseltmeyin. böylece daha iyi okuyabilirsiniz.
ataç ikon Gecenin Prensi
kitaba 2 verdi
0 beğen · 1 yorum
Beste Sarıbaylar (@bestesaribaylar)
Kesinlikle katılıyorum -_-
02.04.15 beğen cevap
İremm

İremm

@iremm

seri ilerledikçe daha da güzelleşiyor. yine harika bir kitaptı. okurken gülmekten karnıma ağrılar girdi. Bu yazarın dilini akıcılığını her şeyini seviyorum. karakterleri zaten harika. bir sonraki kitabın çıkmasını dört gözle bekliyorum.
0 beğen · 0 yorum
İremm

İremm

@iremm

bir kitabı okurken bu kadar kahkaha attığımı hatırlamıyorum. harika bir kitap. karakterleri, konusu, dili hepsi süper. mitoloji ile ilgili kitaplara zaten hayran olan biri olarak bu seriyi sıkı bir şekilde takip edeceğim. başlarında kara serisi ve mefisto ile biraz benzer olacağını düşünmüştüm. ama yanılmışım. Atlantis serisi çok daha güzel. açıkçası kara serisini pek sevdiğimi söyleyemem. o nedenle de bu iki seriyi kıyaslamak istemiyorum. okunabilecek güzel keyifli bir seri.
ataç ikon Atlantis'in Yükselişi
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
/ 2