up
ara
Adam Fawer

Adam Fawer

Yazar

Adam Fawer Kimdir?

Olasılıksız, Empati ve Oz romanları ile tanınan New York doğumlu yazardır. En iyi roman türünde International Thriller Writers Ödülü'nü almıştır. Pennsylvania Üniversitesi mezunudur.

Adam Fawer Hayatı

Adam Fawer, 1970 yılında Amerika’nın New york şehrinde doğmuştur. Pennsylvania Üniversitesi’nde ekonomi okuyarak muzun olmuştur. Daha sonra lisans ve lisansüstü derecelerini tamamlamıştır. Yüksek lisantan sonrada MBA yapmıştır. Bir çok şirkette çalışmıştır. (Sony Music, J.P.Morgan ve About.com gibi) Adam Fawer, eşi, çocukları ve birçok beslediği balıklarıyla beraber halen New York’ta yaşamaktadır.

Kariyeri

Adam Fawer, kariyerine birçok şirkette çalışarak başladı. Ardından ilk romanı Olasılıksız kitabını çıkardı. Bu kitabı on sekiz dile çevrildi ve okurlarından büyük bir beğeni alarak 2006 yılında en iyi roman dalında International Thiriller Writers ödülüne layık görüldü. En çok satanlar listesinin ilk sıralarında yer almayı başardı. Daha sonra 2008 yılında Empati kitabını yazdı. Yazar, bu kitabıyla da kendini beğendirerek başarısını aynı çizgide sürdürmeyi başardı. Empati kitabı ilk olarak Türkçeye çevrildi ve Türkiye’de yayımlandı. Şu anda New York’ta eşi ve çocuklarıyla yaşamakta ve en çok sevdiği mesleği yani yazarlık işini yapmaktadır.

Editörün Notu

Hala hayta olduğu için ve az sayıda kitabı olduğu için hayatı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinilememekte. Yazar kendisininde söylediği gibi yazdığı dönemde kendini hep sayıların adamı olarak nitelemiş ve ekonomi bölümünü okumuş. Kendini sayısal alanda daha iyi görmüştür.Ama hayatı Stephanie Williams adlı arkadaşının telefon etmesiyle değişmiş. Arkadaşına son aşama olan göğüs kanseri tanısı konmuş. Bu haber Adam’ı derinden sarsmış ve hayatını değiştirmiş. Adam’ın anlattığına göre “babam sevmediği bir işte 21 yıl çalışmak zorunda kaldı ve 49 yaşında kanserden öldü. Kaderimin onunla aynı olmasını istemiyorum” der. Bundan sonra Williams adlı arkadaşının önerisiyle yazarlık hayatına başlar ve ikisi de aynı anda birlikte kitap yazmaya başlarlar. Günler aylar geçer ve kitap biter ama Williams olan arkadaşı yaşamını yitirir. Kitapları basılır bu arada. Ama Adam’ın değindiği bir nokta vardır. Williams, Adam’ın hayatını öklü bir şekilde değiştirmiştir. 6 yaşında iki gözünde de korneada hasar olşturan çok nadir bir hastalığa yakalanmış ve zamanının büyük çoğunluğunu hastanelerde geçirmiş. Aynı zamanda bu süre içinde hep banda okunmuş romanları dinleyerek geçirmiş zamanını. İşte bu noktada Williams Adam’ın hayatını etkilemiş ve Adam çocukluk sevgisi olan yazarlığa başlayarak diğer işinden istifa etmiştir. Daha sonra şöyle diyecektir: “Williams bana hayatta sevdiğin işin ne kadar önemli olduğunu öğretti ve ne kadar zamanımızın olduğunu bilmiyoruz o yüzden ben şimdi tam zamanlı bir yazarım.”

Eserleri

Olasılıksız (2006)
Empati (2008)
Oz (2016)
Improbable ( ? )

https://www.youtube.com/w...h?v=h225W5lWEqE
Kuşcubaşı Eşref

Kuşcubaşı Eşref

@yuzeyseladam - Ankara

Kitabının arka kapağında da yazdığı gibi bitirmek için yarını bekleyemeyeceğiniz olasılıksız ile hayranlık uyandıran yazardır. Şahsen çok ilgi duymadığım matematik ve olasılık gibi konuları mükemmel bir hikaye ve anlatım diliyle birleştirerek uzun zamandır okuduğum en güzel kitaplardan birini yazmıştır. Tavsiye ederim
Adam Fawer
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Pelin Tezal

Pelin Tezal

@pelintezal

About.com için çalışmışlığı vardır.
Adam Fawer
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Pelin Tezal

Pelin Tezal

@pelintezal

İlk romanı Olasılıksız ile 2006 International Thriller Writers Ödülü'nü kazanmıştır. İlk kitap için büyük başarı.
Adam Fawer
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Bir Tatlı Huzur

Bir Tatlı Huzur

@birtatlihuzur - Ankara

Matematiksel zekayı kelimelere dökebildiğini düşündüğüm ve okuyucuda merak duygusu uyandıran 'Olasılıksız' kitabı yazarı.
Adam Fawer
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Mayhoş

Mayhoş

@mayhosh - Erzurum

Hepimiz dünyayı gerçekte olduğu gibi değil, kendi önyargılı algılarımız vasıtasıyla gözlemleriz. Dolayısıyla, gerçekten bilebileceğiniz tek şey kendinizsinizdir."
ataç ikon Empati
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Sedef Türk

Sedef Türk

@wanlady

Sen çok güzelsin sebepsiz de gülebilirsin ❣️
ataç ikon Empati
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Mayhoş

Mayhoş

@mayhosh - Erzurum

Birisiyle etkileşime girdiğimiz zaman, o kişinin davranışlarını gözlemlemekten daha fazlasını yaparız. Beynimizde onların eylem, izlenim ve duygularının içsel bir betimlemesini yaratırız; eylemde bulunan, algılayan ve hisseden kendimizmiş gibi."
ataç ikon Empati
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Mayhoş

Mayhoş

@mayhosh - Erzurum

Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz. Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar.
ataç ikon Empati
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Mayhoş

Mayhoş

@mayhosh - Erzurum

Kişi istediğini yapabilir; ama ne isteyeceğini isteyemez.
ataç ikon Empati
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 1 yorum
OnLy......WoLf (@huzurum)
İnsan bilmediğinin hayalini kuramaz. Bilmek ve istemek için okumalı, öğrenmeli kendini geliştirmelidir.
09.06.19 beğen 1 cevap
Ayhan Ceylan

Ayhan Ceylan

@noyan - Van

Her an her şey olabilir
ataç ikon Olasılıksız
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
elif özan

elif özan

@hickimsee

Bil Ki!! paylaşım fotoğrafı
Bil Ki!!
Bil ki geride bıraktıkların ileriye gitmeni engelleyecek. Unutma; ileri gidebilmen için arkadakileri unutman gerek
. / Adam Fawer
Adam Fawer
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Empati
2007
Çok satan Olasılıksız kitabının yazarı Adam Fawer'ın ikinci kitabıdır. İnsanların empati yeteneğinden yola çıkılarak yazılmış olan kitap, merak uyandırıcı ve sürükleyici kurgusu ile oldukça popülerdir.
Olasılıksız
2005
İnsan beyin kapasitesinin ne kadarını kullanabilir? Geleceği ne kadar öngörebilir? Bütün olasılıkları hesaplayıp sonu ölümle bitmesi kesin bir kovalamacayı tersine çevirip hayatta kalabilir mi?
Oz
2016
Empati kitabının da yazarı Adam Fawer tarafından kaleme alınan Oz kitabı Roman (Çeviri), Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. April Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786055162740 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Oz isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Algan Sezgintüredi çevirmiştir. Oz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
7.2
6 oy
0
SAYFA EDİTÖRÜ
Adam Fawer sayfasının içeriği SEYİT CNL isimli üyenin katkılarıyla oluşturulmuştur.