up
ara
Daniel Pennac

Daniel Pennac

tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

"...Minnettarlığın sorunu enflasyondan kurtulamamasıdır. Aşkın tersine; aşkın doğal eğilimi, zaten…”
Azalma hareketi.
“Sonuçta, giderek daha az sevmeye başladığımız insanlara, giderek daha çok teşekkür etmek durumunda kalırız..."
ataç ikon Teşekkür Ederim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Her şeye, herhangi bir şeye teşekkür edilebilir ama, aşka edilemez...

Sayfa : 67
ataç ikon Teşekkür Ederim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Minnettarlığın sorunu enflasyondan kurtulamamasıdır.

Sayfa : 66
ataç ikon Teşekkür Ederim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

“Okumak fiilinin emir kipine tahammülü yoktur. Başka fiillerle de paylaşır bu nefretini: ‘Sevmek’ fiili ‘Hayal etmek’ fiili…”
ataç ikon Roman Gibi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Roman Gibi
“İnsan hayatta olduğu için ev yapar, ama ölümlü olduğunu bildiği için kitap yazar. Sürü halinde yaşadığı için topluluk içinde oturur, ama yalnız olduğunu bildiği için okur. Bu okuma ona, başka bir arkadaşlığın yerini almayan ama bir başka arkadaşlık tarafından da yeri doldurulamayacak bir yoldaşlık sağlar...”
ataç ikon Roman Gibi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Atiye

Atiye

@atiye

Kimsenin suçu değil; ya da herkesin suçu, bu da aynı kapıya çıkıyor.Kendi içimde tepiniyorum, bütün dünyayı sadece ben olduğum için suçluyorum.Kaygı ontolojik bir hastalıktır.Neyin var? Hiçbir şey! Her şey! Yalnızım, insan gibi!
ataç ikon Bedenin Güncesi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Roman Gibi
1970
Delidolu Arkadaşım kitabının da yazarı Daniel Pennac tarafından kaleme alınan Roman Gibi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753421768 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Roman Gibi isimli kitap 136 sayfadan oluşuyor. Roman Gibi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Delidolu Arkadaşım
1970
Roman Gibi kitabının da yazarı Daniel Pennac tarafından kaleme alınan Delidolu Arkadaşım kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Günışığı Kitaplığı yayınevinden 1970 yılında 9789944717595 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Delidolu Arkadaşım isimli kitap 278 sayfadan oluşuyor. Delidolu Arkadaşım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Teşekkür Ederim
0
Roman Gibi kitabının da yazarı Daniel Pennac tarafından kaleme alınan Teşekkür Ederim kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750707551 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Teşekkür Ederim isimli kitap 84 sayfadan oluşuyor. Teşekkür Ederim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Okul Sıkıntısı
0
Roman Gibi kitabının da yazarı Daniel Pennac tarafından kaleme alınan Okul Sıkıntısı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750712531 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Okul Sıkıntısı isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Barış Behramoğlu çevirmiştir. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Okul Sıkıntısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Gulyabaniler Cenneti
0
Roman Gibi kitabının da yazarı Daniel Pennac tarafından kaleme alınan Gulyabaniler Cenneti kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753421492 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gulyabaniler Cenneti isimli kitap 174 sayfadan oluşuyor. Gulyabaniler Cenneti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İki Arkadaş
2012
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Stéphane Aubier üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , Animasyon türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden İki Arkadaş isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0