up
ara
Lee Min Ho

Lee Min Ho

Oyuncu, Model, Şarkıcı

Lee Min Ho Kimdir?

22 Haziran 1987, Seul, Güney Kore doğumlu oyuncu, model ve şarkıcıdır.

Lee Min Ho Hayatı

Oyuncu, model ve şarkıcı olan Lee Min-Ho, 22 Haziran 1987 tarihinde Seul, Güney Kore'de doğmuştur. 187cm boyunda 71kg olan Lee Min-Ho, Yengeç burçludur. Gittiği okullar sırasıyla Namsung İlkokulu, Banpo Ortaokulu, Danggok Lisesi, Konkuk Üniversitesi (Film sanatları okulu.)

Bir ablası vardır, ismi de Yun Kyung. Küçükken futbolcu olmak istemiş ama ilkokul 5.sınıfta geçirdiği bir kaza sonrası bu hayalle vedalaşsada futbola karşı ilgisi devam etmekte olup favori oyuncusu Nal Do-Ho'dur.

Rol modeli annesidir; hatta Lee Min-Ho, Star Diary ile gerşekleştirdiği röportaj sırasında annesi hakkında "Zor zamanlar geçirdiğim ve seçmelerden elendiğim anlarda her zaman sıkı çalışmaya devam ettim, annem sayesinde hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadım. Annem bana denemekten vazgeçmemeyi öğretti." sözlerini dile getirmiştir.

Lise 2. sınıftayken oyunculuk dikkatini çekmiş ve Starhaus Entertainment'a katılmıştır. Eğitimden sonra oyuncu seçmelerine katılıp çeşitli küçük rollerde oynamıştır. İlk büyük rolü "Boys Over Flowers" dizisinde Gu Jun-Pyo karakteridir. Bu televizyon dizisi ile beraber Lee Min-Ho ününe ün katmaya başlamıştır.

20 yaşındayken geçirdiği kaza yüzünden hastanede geçirdiği aylarda hayatla ilgili görüşlerini değiştirdi ve oyunculuk alanında başarılı biri olma konusunda daha da kararlı biri oldu. Atlattığı bu zor günleri Sina ile gerçekleştirdiği röportaj sırasında "Bazı insanlar için 20 yaş vizyonunu ve hayellerini belirlediğin bir yaş. Ama ben 20 yaşındayken bir talihsizlik yaşadım. Uzun süre hastanede yattım ve hareket edemedim. Birçok şey düşündüm, daha fazla kendimin farkına vardım. O düşünceler hiçbir seyden vazgeçmeden çalışmama temel oldu." sözleri ile ifade etmişti.

Hayat Felsefesi

"Ne yapıyorsan en iyisini yap."

https://www.resimag.com/

Özel Hayatı

Lee Min-Ho'nun oyuncu- şarkıcı Suzy Bae ile olan birlikteliği 23 Mart 2015 tarihinde ajansları tarafından onaylanmıştır. İlk aşka inanan ve aşkı için her şeyini verebileceğini söyleyen Lee Min-Ho, ISPlus ile gerçekleştirdiği röportaj sırasında Boys Over Flowers dizisinde canlandırdığı karakter Gu Jun-Pyo da olduğu gibi ailesi kız arkadaşını onaylamazsa ne yapacağı sorusuna "Birlikte kaçardık. Kaçmak zorunda kalsak bile evlenirim onunla." cevabını vermişti.

Lee Min-Ho ismi

Aktör olunca isminin kısaca Lee Min olmasını istemesinin ama tekrar Lee Min-Ho ismini kullanmasını yine Satr Diary ile gerçekleştirdiği reportaj sırasında açıklamıştı. "İsmimin Lee Min olmasını istememin en büyük nedeni Jung Woo Sung'un Beat filmindeki karakterinin adının Lee Min olması. Gözüme havalı gözükmüştü ama internette "Lee Min" diye aratınca sadece yurtdışı göçü çıkıyordu. Bu yüzden bu ismi kullanmamam gerektiğini düşündüm ve tekrar Lee Min-Ho'ya döndüm." (Editörün notu: Korece Lee Min ile yurtdışı kelimesinin telaffuzu aynı.)

Lee Min-Ho Filmleri

Public Enemy Returns (2008)
Our School's E.T. (2008)
Gangnam Blues(2014)
Bounty Hunters(2016)
But I Don't Know Too (MBC,2008) - TV Filmi

Lee Min-Ho Dizileri

Romance(MBC,2002)
Sharp 1 (KBS2,2003)
Recipe Of Love (MBC,2005)
Secret Campus (EBS,2006)
Mackerel Run (SBS,2007)
I am Sam (KBS2,2007)
Boys Over Flowers (KBS2,2009)
Personal Taste (MBC,2010)
City Hunter (SBS,2011)
Faith(SBS,2012)
The Heirs(SBS,2013)
Summer Love (Insight TV,2015)
The Legend of the Blue Sea (SBS, 2016-2017)
First Seven Kisses (NaverTV,2016-2017)

https://www.resimag.com/

Ödülleri

2009 45. Beaksang Sanat Ödülleri: En İyi Yeni Erkek Oyuncu Ödülü (Boys Over Flowers)
2009 KBS Drama Ödülleri: Ku Hye-Sun ile En İyi Çift Ödülü (Boys Over Flowers)
2009 KBS Drama Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Boys Over Flowers)
2010 MBC Drama Ödülleri: Mükemmellik Ödülü - Erkek Oyuncu (Personel Taste)
2011 SBS Drama Ödülleri: 10 Star Ödülü (City Hunter)
2011 SBS Drama Ödülleri: En İyi Netizen Ödülü (City Hunter)
2011 SBS Drama Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu (dream special) (City Hunter)
2011 4. Kore Drama Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu (City Hunter)
2011 4. Kore Drama Ödülleri: Özel Hallyu Star Ödülü (City Hunter)
2012 SBS Drama Ödülleri: 10 Star Ödülü (Faith)
2012 SBS Drama Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu (Faith)
2013 12. Çin Fashion Ödülleri: En Popüler Asya Erkek Oyuncusu
2013 SBS Drama Ödülleri: Park Shin-Hye ile En İyi Çift Ödülü (The Heirs)
2013 SBS Drama Ödülleri: En İyi Giyinen Ödülü (The Heirs)
2013 SBS Drama Ödülleri: En İyi Netizen Ödülü (The Heirs)
2013 SBS Drama Ödülleri: 10 Yıldız Ödülü (The Heirs)
2013 SBS Drama Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, drama özel (The Heirs)
2015 51. BeakSang Sanat Ödülleri: En İyi Yıldız Ödülü
2015 51. BeakSang Sanat Ödülleri: En Popüler Erkek Oyuncu Ödülü (Gangnam Blues)
2015 19. BİFan Ödülleri: Yapımcının Seçimi Ödülü
2015 10. Seul Uluslararası Drama Ödülleri: Mango TV Popülerlik Ödülü
2015 10. Seul Uluslararası Drama Ödülleri: 10'uncu Yıldönümü Hallyu Başarı Ödülü
2015 52. Grand Bell Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Gangnam Blues)
2015 36.Mavi Dragon Ödülleri: Popülerlik Ödülü
2016 SBS Drama Ödülleri: Jun Ji-Hyun ile En İyi Çift Ödülü (The Legend of the Blue sea)
2016 SBS Drama Ödülleri: En İyi 10 Yıldız ödülü (The Legend of the Blue sea)
2016 SBS Drama Ödülleri: Top Mükemmelik Ödülü, Fantastik Dizi (The Legend of the Blue sea)

Lee Min-Ho Hesapları

Resmi Web Sitesi: www.leeminho.kr
Japon Resmi Web Sitesi: www.minho.jp
Facebook Resmi Web Sitesi: www.facebook.com/OfficiallLeeMinho
Twitter: @actorleeminho
Instagram: @actorleeminho
Resmi YouTube Hesabı: www.youtube.com/leeminho1987
leejong suk

leejong suk

@leejongsuk - Seoul

mirasçılar paylaşım fotoğrafı
mirasçılar
kitap süper ya
Lee Min Ho
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum
Paylaşım kuraldışına alınmıştır: Anın Fotosu odasında sadece kendi çektiğiniz fotoğrafları paylaşabilirsiniz. İnternetten bulunan fotoğraflar burada paylaşılamaz.
Topluluk kurallarını incelemek istersen yardım bölümünde detaylı bilgi alabilirsin.
Ghost House
2004
Başrollünde oyuncu Jang Hang Sun yer aldığı, yönetmenliğini Sangjin Kim üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Ghost House isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Arang
2006
Başrollünde oyuncu Lee JongSoo yer aldığı, yönetmenliğini Sanghoon Ahn üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Arang isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Public Enemy
2002
Başrollünde oyuncu Sol Kyunggu yer aldığı, yönetmenliğini Kang Woosuk üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Public Enemy isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Okulumuzun İngilizce Öğretmeni
2008
Başrollünde oyuncu Ha JungWoo yer aldığı, yönetmenliğini Kwangchun Park üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Okulumuzun İngilizce Öğretmeni isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Public Enemy
2002
Başrollünde oyuncu Sol Kyunggu yer aldığı, yönetmenliğini Kang Woosuk üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Public Enemy isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Boys Over Flowers
2009
Orta halli bir ailenin kızı olan Jandi, en zengin ailelerin çocuklarının gittiği prestijli bir okula burslu olarak kabul edilir. F4 olarak anılan, okulun en popüler ve en şımarık 4 erkek öğrencisiyle karşılaşmasının ardından aralarında bir çatışma başlar. Bir süre sonra bu çatışma, yerini, bir aşk üçgenine bırakacaktır.
I Am Sam / ı Am Your Teacher
2007
Başrollünde oyuncu Kwak Jimin yer aldığı, 2007 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden I Am Sam / ı Am Your Teacher isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mackerel Run
2007
Başrollünde oyuncu Lee Min Ho yer aldığı, 2007 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Mackerel Run isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
The Heirs
2013
2013 yılında yayınlanan Güney Kore dizisidir. Zengin ailelerin varislerinin aşk ve dostluk çevresinde dönen hayatları ele alınmaktadır. Fakir bir aileden gelen ve bu çevreye yabancı olan genç bir kız, aralarına katıldıktan sonra hepsinin hayatı değişir.
Personal Taste
2010
Kae-in, erkeklerle yaşadığı kötü tecrübelerden sonra eşcinsel biriyle yaşamaya karar verir. Tam bu sırada karşısına Jin-ho çıkar. Kae-in, bazı yanlış anlaşılmalar sonucunda Jin-ho'yu eşcinsel sanarak evine davet eder. Bu büyük yanlış anlaşılmanın ortasında kalan Jin-ho'yu zor anlar bekler.
Sence kaç puan almalı?
7.8
13 oy
0
SAYFA EDİTÖRÜ
Lee Min Ho sayfasının içeriği the.arhez isimli üyenin katkılarıyla oluşturulmuştur.