up
ara
David Michie

David Michie

Uzel

Uzel

@uzel

Ben odaya girdiğimde sepetinde uyuyan köpek, önce burnunu kaldırıp havayı kokladı. Güvende olduğuna karar verdiğinden olacak, ardından tüylü başını sepete gömdü. Ben ise onun varlığını görmezden gelerek yanından geçip gittim ve önce Chogyal'ın masasına, oradan da ahşap dosya dolabının üstündeki gözetleme yerime atladım.

Dakikalar sonra Chogyal geldi. Eğilerek küçük köpeği okşadı ve her zaman bana özel olduğunu düşündüğüm o şefkatli ses tonuyla konuştu. Tüylerim ürpermişti, bu ihanet daha da derinleşmişti. Chogyal hayvanı okşayarak ve severek hayli zaman geçirdi. Sanki benim orada olduğumun farkında değil gibiydi. Ona iyi göründüğünü, tatlı bir yaradılışta olduğunu ve özel ilgi göstereceğini göstermiş oluyordu. Gerçi çok da sıska bir köpekti bu. Zamanında aynı şeyleri benim kulağıma da fısıldıyordu ve ben bunların samimi olduğunu, hissederek söylendiğini düşünüyordum.

Chogyal'ın bu sözleri o donuk gözlü, cansız tüylü, her şeye burnunu sokan hayvana söylediğini duyunca, bu iltifatların bana özel olmadığını, Chogyal'ın bunları dört ayağı ve tüylü yüzü olan herhangi bir canlıya söyleyebileceğini fark ettim.

Demek bizim ilişkimiz buraya kadarmış!
ataç ikon Dalay Lama'nın Kedisi
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Uzel

Uzel

@uzel

Bayan Trinci gidecekmiş gibi kapıya yöneldi. Kapıyı açmadan önce tereddüt etti.
-- "Size bir soru sorabilir miyim?"
-- "Elbette."
-- "Buraya yirmi yıldan fazla bir süredir yemek pişirmek için geliyorum ama hiç benim dinimi değiştirmeye çalışmadınız. Bunun nedeni nedir?"
-- "Bayan Trinci, ne kadar da tuhaf şeyler söylüyorsunuz böyle!" dedi Dalai Lama gülerek. Bayan Trinci'nin elini nazikçe elleri arasına alarak "Budizm'in amacı insanların dinini değiştirmek değildir. Budizm'in amacı mutlu olmaları için insanlara gerekli araçları sağlamaktır. Böylelikle bu kişiler daha mutlu Katolikler, Ateistler, Budistler olurlar. Bir çok çeşidi var bunun ve biliyorum ki siz bir tanesine mensupsunuz."
ataç ikon Dalay Lama'nın Kedisi
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Dalay Lama'nın Kedisi
2014
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren David Michie tarafından kaleme alınan Dalay Lama'nın Kedisi kitabı Roman (Çeviri), Budizm türünde okuyucusu ile buluşuyor. Maya Kitap yayınevinden 2014 yılında 9786055675912 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dalay Lama'nın Kedisi isimli kitap 252 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Burcu Yalçınkaya çevirmiştir. Dalay Lama'nın Kedisi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mockingbird
2014
Başrollünde oyuncu David Michie yer aldığı, yönetmenliğini Bryan Bertino üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Mockingbird isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0