up
ara
Davut Aydüz

Davut Aydüz

Tuhaf Bir Erkek

Tuhaf Bir Erkek

@cuhela

"SübhanAllah" Anlamı: Allah noksan sıfatlardan uzaktır.

"Elhamdülillah" Anlamı: Hamd Allah'adır.

"Allah-ü Ekber" Anlamı: Allah en büyüktür.

"Sübhane Rabbiyel Azim" Anlamı: Ey büyük Rabb'im! Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim.

"SemiAllahü limen hamideh" Anlamı: Allah kendisine hamd edenleri işitti (kabul etti).

"Rabbena leke'l-hamd" Anlamı: Ey Rabbimiz! Her türlü hamd ancak sanadır.

"Sübhane Rabbiye'l-alâ" Anlamı: Ey Yüce Rabb'im! Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim.

"Esselamü aleyküm ve rahmetullah" Anlamı: Allah'ın selamı üzerinize olsun.

"Allahümme ente's-selamü ve minke's-selam tebarek-te ya-zel celali vel ikram" Anlamı: Allah'ım! Sen kurtuluş merciisin. Esenlik ve güvenlik sendedir. Ey azamet ve kerem sahibi Allah'ım! Senin şanın çok yücedir.

"Alâ Resulina Muhammedin salavât" Anlamı: Salat Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)'in üzerine olsun.

"SübhanAllahi ve'l-hamdülillahi vela ilahe illAllahu vAllahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim" Anlamı: Allah eksik sıfatlardan uzaktır. Hamd Allah'adır. Allah'tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah'tan başkasında güç ve kudret yoktur.

"Lailahe illAllahü vahdehüla şerikeleh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadir" Anlamı: Eşsiz olan ve ortağı olmayan Allah'tan başka ilah yoktur. Hükümranlık Onundur, hamd Onadır ve O her şeye güç yetirendir.

"Subhane Rabbiye'l-aliyyi'l-a'le'l-vehhab" Anlamı: Çok bahşedenlerin en yücesi olan Rabb'im! Sen noksan sıfatlardan münezzehsin.

"Amin" Anlamı: (Duamın kabul olacağına) Ben inanıyor, güveniyorum.
ataç ikon Namazı Anlayarak Kılmak
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ajuez

Ajuez

@orlic

Zira Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem ) : '' hırsızlığınen kötüsü, namazdan çalmaktır .'' buyurmuştur ; sahabeler : ' Ey Allahın Resulü , kişi namazından nasıl çalar ? ' diye sorduklarında ise : '' Rükusunu ve secdelerini tam yapmaz '' cevabını vermiştir ..
ataç ikon Namazı Anlayarak Kılmak
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Kur'an-ı Kerim'de Besinler ve Şifa
1970
Nebe (Amme) Suresi Tefsiri kitabının da yazarı Nebe (Amme) Suresi Tefsiri ve Namazı Anlayarak Kılmak kitaplarının da yazarı Davut Aydüz tarafından kaleme alınan Kur'an-ı Kerim'de Besinler ve Şifa kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Işık Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752784376 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kur'an-ı Kerim'de Besinler ve Şifa isimli kitap 214 sayfadan oluşuyor. Kur'an-ı Kerim'de Besinler ve Şifa kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Nebe (Amme) Suresi Tefsiri
2018
Kur'an-ı Kerim'de Besinler ve Şifa ve Namazı Anlayarak Kılmak kitaplarının da yazarı Davut Aydüz tarafından kaleme alınan Nebe (Amme) Suresi Tefsiri kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Işık Akademi Yayınları yayınevinden 2018 yılında 9786055557416 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Nebe (Amme) Suresi Tefsiri isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Nebe (Amme) Suresi Tefsiri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Namazı Anlayarak Kılmak
1970
Kur'an-ı Kerim'de Besinler ve Şifa kitabının da yazarı Davut Aydüz tarafından kaleme alınan Namazı Anlayarak Kılmak kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Işık Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752782952 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Namazı Anlayarak Kılmak isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunması Gereken Dini Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Namazı Anlayarak Kılmak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Büyük Cevşen ve Meali (Küçük Boy)
2009
Kur'an-ı Kerim'de Besinler ve Şifa ve Nebe (Amme) Suresi Tefsiri kitaplarının da yazarı Davut Aydüz tarafından kaleme alınan Büyük Cevşen ve Meali (Küçük Boy) kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Define Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9789756111635 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Büyük Cevşen ve Meali (Küçük Boy) isimli kitap 468 sayfadan oluşuyor. Büyük Cevşen ve Meali (Küçük Boy) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hucurat Suresi Tefsiri
2013
Kur'an-ı Kerim'de Besinler ve Şifa ve Nebe (Amme) Suresi Tefsiri kitaplarının da yazarı Davut Aydüz tarafından kaleme alınan Hucurat Suresi Tefsiri kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Işık Akademi Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9756079479 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hucurat Suresi Tefsiri isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Hucurat Suresi Tefsiri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0