up
ara
Demet Altınyeleklioğlu

Demet Altınyeleklioğlu

Tuğba Afacan

Tuğba Afacan

@tugbaafacan

"San Marco Bazilikası hayalinde belirince garip bir duyguya kapıldı. Kaderi belki de daha o gün yazılmıştı. Bunu daha önce düşünmediğine şaşırdı. Tuhaftı, gerçekten tuhaftı. Venedik'te, duvarları, Konstantinopolis'i yağmalayan haçlı askerlerinin çalıp getirdikleri altın mozaik tablolarla süslü kilisede vaftiz edilen Sophia'yı, kader yıllar sonra o mozaiklerin yurduna savurmuştu." (s. 659)
0 beğen · 0 yorum
Tuğba Afacan

Tuğba Afacan

@tugbaafacan

"Meleknaz, vücudu kaybolmuş bir Roma heykelinin kafasına benzetti o anda Nurbanu'nun başını." (s. 641)
0 beğen · 0 yorum
Tuğba Afacan

Tuğba Afacan

@tugbaafacan

"Akıl, Tanrı'nın sesidir. Yürek, Tanrı'nın ruhu. İkisinin aynı şeyi söylemesi lazım ama her zaman olmuyor işte. Yürek bazen kendini dünya nimetlerinin heyecanlarına kaptırıyor. Lakin akıl, dinlemesini bilirsek bize daima Tanrı'nın yolunu gösterir." (s. 448)
0 beğen · 0 yorum
Ayşegül

Ayşegül

@aysegull

" Akıllı bir kadının, erkeklere neler yaptırabileceğini öğreneceksin. Güçlü bir erkek dilerse dünyayı yerinden oynatır. Akıllı kadın dünyayı yerinden oynatmak için hiç uğraşmaz. Sadece, erkeğinden bunu yapmasını ister. "
ataç ikon Cariye'nin Kızı Mihrimah - Osmanlı Haned...
kitaba 3 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

''Ya çakalın kafasını koparmak lazım ya yılanın''
''Ya da ikisinin birden''
ataç ikon Moskof Cariye Hürrem - Osmanlı Hanedanı ...
kitaba 5 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

İbrahim birden kurtulmak için mücadele etmenin anlamsızlığını fark etti. Neden kurtulacaktı ki? Nereye kaçacaktı? Parga o kadar uzaktı ki. Hem kime sığınacaktı? Az önce ona, "Dostun şerbet bildiğini zehir olsa içeriz," diye mısra düzen dost vermişti ölüm fermanını.
ataç ikon Pargalı ve Hatice
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Moskof Cariye Hürrem - Osmanlı Hanedanı 1. Kitap
1970
Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap kitabının da yazarı Demet Altınyeleklioğlu tarafından kaleme alınan Moskof Cariye Hürrem - Osmanlı Hanedanı 1. Kitap kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786054228201 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Moskof Cariye Hürrem - Osmanlı Hanedanı 1. Kitap isimli kitap 824 sayfadan oluşuyor. Kitap Zaman kaybı olan kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Moskof Cariye Hürrem - Osmanlı Hanedanı 1. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap
1970
Moskof Cariye Hürrem - Osmanlı Hanedanı 1. Kitap kitabının da yazarı Demet Altınyeleklioğlu tarafından kaleme alınan Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786051420684 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap isimli kitap 812 sayfadan oluşuyor. Kara Kraliçe Kösem - Osmanlı Hanedanı 6. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Altın Cariye Safiye Osmanlı Hanedanı 4. Kitap
1970
Moskof Cariye Hürrem - Osmanlı Hanedanı 1. Kitap kitabının da yazarı Demet Altınyeleklioğlu tarafından kaleme alınan Altın Cariye Safiye Osmanlı Hanedanı 4. Kitap kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786054482863 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Altın Cariye Safiye Osmanlı Hanedanı 4. Kitap isimli kitap 848 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Altın Cariye Safiye Osmanlı Hanedanı 4. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ah Bre Sevda Ah Bre Vatan
2013
Moskof Cariye Hürrem - Osmanlı Hanedanı 1. Kitap kitabının da yazarı Demet Altınyeleklioğlu tarafından kaleme alınan Ah Bre Sevda Ah Bre Vatan kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 2013 yılında 9789751415561 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ah Bre Sevda Ah Bre Vatan isimli kitap 688 sayfadan oluşuyor. Ah Bre Sevda Ah Bre Vatan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Cariyenin Gelini Nurbanu - Osmanlı Hanedanı 3. Kitap
0
Moskof Cariye Hürrem - Osmanlı Hanedanı 1. Kitap kitabının da yazarı Demet Altınyeleklioğlu tarafından kaleme alınan Cariyenin Gelini Nurbanu - Osmanlı Hanedanı 3. Kitap kitabı Roman, Kadın türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786054377909 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cariyenin Gelini Nurbanu - Osmanlı Hanedanı 3. Kitap isimli kitap 824 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Cariyenin Gelini Nurbanu - Osmanlı Hanedanı 3. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0