up
ara
Denis Diderot

Denis Diderot

Nyx

Nyx

@erebus

" +Beyin olağanüstü bir varlık.
-O da ara sıra aldanır...
+Dünyadaki bütün bilgeler gibi onun da deneyime ihtiyacı var. Aksi taktirde buzdan gelen duyumla ateşten geleni birbirine karıştırır. "
ataç ikon Felsefe Konuşmaları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
kent aylağı

kent aylağı

@frost

Din kitaplarında iki çeşit ahlak vardır. Biri genel ve bütün milletler, bütün mezhepler için aynıdır, buna az çok uyulur; diğeri de tek bir millete, mezhebe özgü bir ahlaktır, buna ise inanılır, kilisede vaaz edilir, evlerde öğütlenir fakat hiç uyulmaz.

Çünkü bir milletin, bazı melankolik adamların, kendi karakterlerine uyumlu olarak koydukları bazı kurallara boyun eğmesini sağlamak mümkün değildir. Tıpkı manastırlardaki kurallar gibi din de zamanla gevşer; bunlar bizi, doğanın kanunlarına boyun eğmeye sürükleyen itkilerine karşı duramayan çılgınlıklardır.
ataç ikon Felsefe Konuşmaları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Grotesk

Grotesk

@grotesk1

"Başlangıçta ne olduğumuzu bilmediğimiz gibi, gelecekte de ne olacağını bilemeyiz. Bataklığın içinde kımıldayan ufacık bir yer solucanı belki büyük bir hayvan olmak üzerine gelişmektedir. Büyüklüğü ile bizi korku veren iri bir hayvan da belki yer solucanı olmak üzere gelişmektedir."
ataç ikon Felsefe Konuşmaları
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

Hayır bayım, hayır, duygularım var ama onları daha iyi durumlara saklıyorum. Bu zenginliği saçıp savuranlar tutumlu olunması gerekirken onu öyle bir israf ettiler ki, bol bol dağıtmak gerektiğinde artık hiç bulamıyorlar...
ataç ikon Kaderci Jacques ve Efendisi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

Kötü baba kimdir biliyor musun? Gençliğinde yaptığı hataları unutandır.
ataç ikon Kaderci Jacques ve Efendisi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

Bir şeyden ancak çatının tepesine çıkmış gibi, her hamlede boynunuzu kırmak tehlikesi altında keyif alabiliyorsa insan, ondan er ya da geç vazgeçer.
ataç ikon Kaderci Jacques ve Efendisi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Gizem

Gizem

@gizemnizamli

 paylaşım fotoğrafı
Yapılan yasalar bütün herkesi bağlamıyorsa,toplumda onları bile isteye çiğneyebilen tek bir insan bile varsa,o yasalar hiç bir işe yaramıyor demektir?
Denis Diderot
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Joseph K

Joseph K

@jsk

Denis Diderot
Aklımız tanrının bir hediyesi ise ve inancımız hakkında aynısını varsayarsak, tanrı bize uzlaşmayan, zıt iki hediye vermiştir demek.
Denis Diderot
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 2 yorum beğen ikon
BUKALEMUN (@karacurin)
Vay arkadaş zındıkca söylevle hoş geldin ?
29.01.18 beğen 2 cevap
Rahibe
1970
Paris Salon Sergileri 1759-1761-1763 kitabının da yazarı Denis Diderot tarafından kaleme alınan Rahibe kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bordo Siyah Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786053541042 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Rahibe isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sonat Kaya çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Rahibe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Paris Salon Sergileri 1759-1761-1763
1970
Rahibe ve Les Bijoux Indiscrets kitaplarının da yazarı Denis Diderot tarafından kaleme alınan Paris Salon Sergileri 1759-1761-1763 kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753635295 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Paris Salon Sergileri 1759-1761-1763 isimli kitap 229 sayfadan oluşuyor. Paris Salon Sergileri 1759-1761-1763 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Les Bijoux Indiscrets
1970
Rahibe ve Paris Salon Sergileri 1759-1761-1763 kitaplarının da yazarı Denis Diderot tarafından kaleme alınan Les Bijoux Indiscrets kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Multilingual Yabancı Dil Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9782877143325 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Les Bijoux Indiscrets isimli kitap 348 sayfadan oluşuyor. Les Bijoux Indiscrets kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Körler Üzerine Mektup - Sağırlar ve Dilsizler Üzerine Mektup
0
Rahibe kitabının da yazarı Denis Diderot tarafından kaleme alınan Körler Üzerine Mektup - Sağırlar ve Dilsizler Üzerine Mektup kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053604877 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Körler Üzerine Mektup - Sağırlar ve Dilsizler Üzerine Mektup isimli kitap 132 sayfadan oluşuyor. Kitap Hasan Ali Yücel Klasikleri Listesi listesinde de yeralmaktadır. Körler Üzerine Mektup - Sağırlar ve Dilsizler Üzerine Mektup kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aktörlük Üzerine Aykırı Düşünceler
2008
Rahibe ve Paris Salon Sergileri 1759-1761-1763 kitaplarının da yazarı Denis Diderot tarafından kaleme alınan Aktörlük Üzerine Aykırı Düşünceler kitabı Sanat, Sanat türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789944881203 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aktörlük Üzerine Aykırı Düşünceler isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitap Hasan Ali Yücel Klasikleri Listesi listesinde de yeralmaktadır. Aktörlük Üzerine Aykırı Düşünceler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
La Religieuse
1966
Başrollünde oyuncu Anna Karina yer aldığı, yönetmenliğini Jacques Rivette üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden La Religieuse isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0