up
ara
Doğan Özlem

Doğan Özlem

Hanımcı Beyzade

Hanımcı Beyzade

@koraycem

Süreçlerin sonunu öngörmek zordur ama tarih felsefesi tam da bunun için vardır. Gerçeğe ulaşacak metodolojik soruları bıkmadan usanmadan sormaya devam ederek, sahte söylemlerin toplumu biçimlendirmesine dur diyebiliriz. Bugünkü yaptıklarımızın da tarihin bir parçası olacağı bilinciyle, önce gerçekleri metodolojik olarak görmek, zor da olsa resmi tarihimizle yüzleşmekten başka çare yok. Tarihi, felsefik metodolojisine uygun olarak araştırırsak, içindeki yerimizi, neyi değiştirebileceğimizi ve geleceği nasıl daha iyi biçimlendirebileceğimizi de öngörürüz.
ataç ikon Tarih Felsefesi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 1 yorum
Hanımcı Beyzade (@koraycem)
Bugünkü yaptıklarımızın da tarihin bir parçası olacağı bilinciyle...
18.03.19 beğen cevap
Felsefe ve Doğa Bilimleri
1970
Hermeneutik ve Şiir kitabının da yazarı Hermeneutik ve Şiir ve Kültür Bilimleri ve Kültür Felsefesi kitaplarının da yazarı Doğan Özlem tarafından kaleme alınan Felsefe ve Doğa Bilimleri kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Notos yayınevinden 1970 yılında 9786055904593 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Felsefe ve Doğa Bilimleri isimli kitap 289 sayfadan oluşuyor. Felsefe ve Doğa Bilimleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hermeneutik ve Şiir
2011
Felsefe ve Doğa Bilimleri ve Kültür Bilimleri ve Kültür Felsefesi kitaplarının da yazarı Doğan Özlem tarafından kaleme alınan Hermeneutik ve Şiir kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Notos yayınevinden 2011 yılında 9786055904418 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hermeneutik ve Şiir isimli kitap 64 sayfadan oluşuyor. Hermeneutik ve Şiir kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kültür Bilimleri ve Kültür Felsefesi
2010
Felsefe ve Doğa Bilimleri ve Hermeneutik ve Şiir kitaplarının da yazarı Doğan Özlem tarafından kaleme alınan Kültür Bilimleri ve Kültür Felsefesi kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Notos yayınevinden 2010 yılında 9786055904586 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kültür Bilimleri ve Kültür Felsefesi isimli kitap 279 sayfadan oluşuyor. Kültür Bilimleri ve Kültür Felsefesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mehmet Küçük'e
2011
Felsefe ve Doğa Bilimleri ve Hermeneutik ve Şiir kitaplarının da yazarı Doğan Özlem tarafından kaleme alınan Mehmet Küçük'e kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğu-Batı Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789758517053 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mehmet Küçük'e isimli kitap 187 sayfadan oluşuyor. Mehmet Küçük'e kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Anlamdan Geleneğe, Kimlikten Özgürlüğe
2014
Felsefe ve Doğa Bilimleri ve Hermeneutik ve Şiir kitaplarının da yazarı Doğan Özlem tarafından kaleme alınan Anlamdan Geleneğe, Kimlikten Özgürlüğe kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2014 yılında 9789751028877 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Anlamdan Geleneğe, Kimlikten Özgürlüğe isimli kitap 335 sayfadan oluşuyor. Anlamdan Geleneğe, Kimlikten Özgürlüğe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0