up
ara
Lee Seung-Gi

Lee Seung-Gi

Oyuncu, Şarkıcı, Şovmen

Lee Seung-Gi Kimdir?

13 Ocak 1987 Seul, Güney Kore doğumlu şarkıcı, oyuncu ve şovmendir.

Lee Seung-Gi Hayatı

Lee Seung-Gi, 13 Ocak 1987'de Seul, Güney Kore'de dünyaya geldi. Anne babası ve bir kız kardeşten oluşan bir ailede büyüdü. Okul yıllarında, Seung-Gi, iyi notlar alan ve okulunun öğrenci konseyinin başkanlığına seçilen örnek bir öğrenciydi. Ayrıca, erken yaşlardan itibaren müzik ilgisini çekti ve gençlerden oluşan bir grupta çalmaya başladı.

Lisedeki birinci sınıf döneminde Seung-Gi'nin grubu, popüler bir 1980 şarkıcısı Lee Sun-Hee'nin sahip olduğu küçük bir tiyatroda performans gösterdi.Sun-Hee grubun müziğini duyduktan sonra Seung-Gi'den profesyonel olarak kendisiyle çalışmasını istedi ancak Seung-Gi Seon-hee'nin kim olduğunu bilmediğinden teklifini reddetti.Eve döndüğünde annesine Lee Sun-Hee hakkında bilgi verdi, annesi 1980'lerde ne kadar popüler olduğunu açıkladı ve Seung-Gi onunla çalışmaya karar verdi.

Seung-Gi'nin lise yılının son döneminde ilk albümü olan "Nabangui Ggum" ("Dream of a Moth") ve Psy tarafından yazılmış "Neoneun Nae Yeojanigga?" (You're My Girl?) özellikle kadın hayranlar arasında oldukça popüler oldu. Ertesi sene, Seung-Gi, 2005 yılında MBC sitcom "Nonstop 5" de rol aldı. 2006'da ise KBS2 hafta sonu dramasında "Famous Chil Princesses" de Tae-ja Hwang karakteri olarak göründü.Katılım gösterdiği bu gösteriler aktör olarak itibarını daha da güçlendirdi. 2007'de Seung-Gi, Kore'nin farklı yerlerine giderek oyun oynayan çeşitli sergi "1 bak 2 il" de kendini gösterdi ve Kendini "Heo Dang" lakabıyla takdim ederek sansasyonel bir insan olarak tanınan imajını arka planda bırakıp goofy davranışlarla popülaritesini daha da artırdı. Seung-Gi hala şovda düzenli olarak yer alıyor.

Bir aktör olarak Seung-Gi'nin asıl atılımı, SBS draması "Brilliant Legacy" de Woo-hwan Seon olarak öncü performansıyla 2009'da geldi. Drama dizisi düzenli olarak% 40 civarında reyting aldı ve 2009 yılının ilk yarısı için en çok izlenen drama dizisi oldu ve Seung-Gi oyunculuk kariyerinde adım adım ilerlemeye devam etti.

https://www.resimag.com/

Özel Hayatı

Seung-Gi'nin 13 Ekim 2013 tarihinden beri Girl's Generation grubundan YoonA ile çıktıkları 1 Ocak 2014 tarihinde ajansları tarfından doğrulanmıştır. Ancak iki ünlünün de yoğun programları sebebiyle ayrıldıkları 13 Ağustos 2015 tarihinde yine ajansları tarafından doğrulandı.

Filmleri

Love Forecast | Oneului Yeonae (2015)
Marital Harmony | Goonghab (2017)

Dizileri

Nonstop 5 (MBC, 2005)
Famous Chil Princesses | Somunnam Chilkongju (KBS2 / 2006)
Brilliant Legacy | Chanranhan Yusan (SBS / 2009)
My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox | Nae Yeochineun Gumiho (KBS2 / 2010)
The Greatest Love | Choigowei Sarang (MBC / 2011)
The King 2hearts | Deokingtuheocheu (MBC / 2012)
Gu Family Book | Gugaui Seo (MBC / 2013)
You're All Surrounded | Neoheedeuleun Powidwaetda (SBS / 2014)
The Producers | Peurodyusa (KBS2 / 2015)

Ödüller

2009 46. Baeksang Sanat Ödülleri: Erkek Popülerlik Ödülü (''Brilliant Legacy'')
2009 Seul Uluslararası Drama Ödülleri : Netizens Popülerlik Ödülü (''Brilliant Legacy'')
2010 SBS Drama Ödülleri: Top 10 Yıldız Ödülü (''Brilliant Legacy'')
2010 SBS Drama Ödülleri: En iyi Çift Ödülü (''Brilliant Legacy'')
2010 SBS Drama Ödülleri: Mükemmel Oyunculuk(''Brilliant Legacy'')
2010 (46. Yıl) PaekSang Sanat Ödülleri: En Popüler Aktör(''Brilliant Legacy'')
2010 SBS Drama Ödülleri: En İyi Çift Ödülü (''My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox'')
2010 SBS Drama Ödülleri: En iyi Erkek Oyuncu Ödülü (''My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox'')
2010 SBS Drama Ödülleri: Top 10 Yıldız Ödülü (''My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox'')
2013 MBC Drama Ödülleri: En İyi Çift Ödülü("Gu Family Book")
2013 MBC Drama Ödülleri: Popülerlik Aktör Ödülü ("Gu Family Book")
2013 MBC Drama Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu ("Gu Family Book")

Editörün Notu

Başrollerinde Lee Seung-Gi'nin yer aldığı ve kore dizi severlerin vazgeçilmezlerinden olan ''My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox'' ,"Gu Family Book" dizilerini bilen bilir. Eğer kore dizileri izlemek istiyorsanız kesnlikle hiç düşünmeden bu dizilere başlayın. İki dizide de; biri (''My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox'')komedi dizisi olmasına rağmen hüngür hüngür ağlatmıştır beni.
Yok ben izlediğim dizilerde vs. ağlamam gibi bir iddianız varsa özellikle "Gu Family Book" dizisini izlemeden bu kadar emin olmayın derim.
The King 2 Hearts
2012
Başrollünde oyuncu Lee YoonJi yer aldığı, yönetmenliğini Lee Jaegyu üstlendiği film Kore türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Kore, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden The King 2 Hearts isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Shining Inheritance
2009
Başrollünde oyuncu Jung Sukwon yer aldığı, 2009 yılı yapımı dizi film Romantik türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Romantik, Aşk türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Shining Inheritance isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Famous Princesses
2006
Başrollünde oyuncu Naesang Ahn yer aldığı, 2006 yılı yapımı dizi film türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Famous Princesses isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki
2010
Dae Woong, 500 yıl boyunca hapsedilmiş olan dokuz kuyruklu tilkiyi serbest bırakır ve güzel bir kadına dönüşen bu tilkiye aşık olur. Fakat tilkinin insan olarak hayatını sürdürebilmesi için birinin karaciğerini yemesi gerekmektedir.
Gu Family Book
2013
Başrollünde oyuncu Lee Seung-Gi yer aldığı, 2013 yılı yapımı dizi film türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gu Family Book isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
7
6 oy
0
SAYFA EDİTÖRÜ
Lee Seung-Gi sayfasının içeriği the.arhez isimli üyenin katkılarıyla oluşturulmuştur.