up
ara
Enis Batur

Enis Batur

-den beri

-den beri

@house

Geçmişi geleceğe katmanın yolu aynanın içinden geçer.
ataç ikon Sekizinci Günâhın Sonrası
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
-den beri

-den beri

@house

Sekizinci Günâhın Sonrası
Kim kimin ötekisi,hepimiz bir başkasının yabancısı değil miyiz?
ataç ikon Sekizinci Günâhın Sonrası
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
-den beri

-den beri

@house

Yüzünüz,adınız ne denli yaygınlaşmışsa,şüphesiz yüzeysel ve uçucu,kalabalık bir nüfusun yarattığı büyük bir gürültü bulutu kaplıyor gıyabında hayatınızı.
ataç ikon Sekizinci Günâhın Sonrası
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Buse Aydoğan

Buse Aydoğan

@buseeaydogan

Her yazar, kitabını seçen, alan, okumaya koyulan okur metninin girdabına kapılsın ister. Başlangıç cümlesini bu denli önemli kılan, onun partisyonun başına yerleştiren anahtar gibi, okuyana bir vaad aşılamasından gelir: Bazan bir gizdir bu, örtünen ve açığa çıkarılmak isteyen bir anlam; bazan bir ritmdir, alıp götüren, sürükleyen. Kitap, daha iyi bir dünyanın kılavuzu olabilir birçok örnekte; oysa, milyonları ölüme taşıyan kitaplar vardır, hayatı zehir etmişlerdir başka milyonlara: Hiçbir cümle özünde masum değildir./75
ataç ikon Basit Bir Es
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Buse Aydoğan

Buse Aydoğan

@buseeaydogan

Eğer bir kış sabahı, trenin bir iki dakikalığına durduğu uzak bir ülkenin taşra istasyonundan binen tek yolcu karşındaki boş koltuğa oturur ve senin yıllar önce yazdığın bir kitabı çıkarıp okumaya koyulursa, şaşırma: Bu sahne başka bir yazar tarafından senin için yazılmıştı./69
ataç ikon Basit Bir Es
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Buse Aydoğan

Buse Aydoğan

@buseeaydogan

Senin ikinci el kitap satan dükkanları üstün tuttuğun biliniyor. Bir 'düşme' statüsü görenlerin tersine, bir hayattan bir başkasına geçme olanağını bulmaları, önceki okurun izlerinin, bıraktığı bir mektubun, kesiğin, kurutulmuş yaprağın sonrakine ulaşması neredeyse şiirsel bir varoluş koşulu gibi görünüyor sana; vasiyetin yerine getirilir mi bilinmez, öldüğünde kütüphanendeki kitaplarının o akarsu yatağına bırakılmasını istiyorsun./43
ataç ikon Basit Bir Es
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

“Herkes sırtında, ama küçük ama büyük, kendi çarmıhını taşır...  paylaşım fotoğrafı
“Herkes sırtında, ama küçük ama büyük, kendi çarmıhını taşır..."
Yoktu bekleyenimiz, beklediğimiz kimse kalmamıştı, bir tek kıvılcım belki...

Beklenmedik bir değişim, dalgın bir köşede çarpışacağımız beklenmedik bir gölge, kökünden tutabilsek kül olacağımız sert bir dönemeçten umduğumuz kör başlangıç…
Enis Batur
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Gül Tanrıverdi

Gül Tanrıverdi

@gultanriverdi899

Kaybolurken bulunuyordur asıl yüz.
Böbürlen, ufalan, diz çök, hiç oturma, farketmez.
Sen kendi dağınık hikayensin.

Enis Batur / İç Bükey Sancısı
Enis Batur
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1
2011
Su, Tüyün Üzerinde Bekler ve 60 mm Dizüstü Meşkler ve İçcep Meşkleri kitaplarının da yazarı Enis Batur tarafından kaleme alınan Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 kitabı Politika, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786055411466 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 isimli kitap 450 sayfadan oluşuyor. Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Su, Tüyün Üzerinde Bekler
1970
Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 kitabının da yazarı Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 ve 60 mm Dizüstü Meşkler ve İçcep Meşkleri kitaplarının da yazarı Enis Batur tarafından kaleme alınan Su, Tüyün Üzerinde Bekler kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sel Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789755700748 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Su, Tüyün Üzerinde Bekler isimli kitap 277 sayfadan oluşuyor. Su, Tüyün Üzerinde Bekler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
60 mm Dizüstü Meşkler ve İçcep Meşkleri
1970
Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 kitabının da yazarı Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 ve Su, Tüyün Üzerinde Bekler kitaplarının da yazarı Enis Batur tarafından kaleme alınan 60 mm Dizüstü Meşkler ve İçcep Meşkleri kitabı Geleneksel Sanatlar, Hat Sanatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sel Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789755705194 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 60 mm Dizüstü Meşkler ve İçcep Meşkleri isimli kitap 110 sayfadan oluşuyor. 60 mm Dizüstü Meşkler ve İçcep Meşkleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kum Saatından Harfler
2011
Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 kitabının da yazarı Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 ve Su, Tüyün Üzerinde Bekler kitaplarının da yazarı Enis Batur tarafından kaleme alınan Kum Saatından Harfler kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Kedi yayınevinden 2011 yılında 9786052981306 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kum Saatından Harfler isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Kum Saatından Harfler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Perişey
1970
Alternatif: Aydın - Kültür ve Siyaset Üzerine Yazılar 1 kitabının da yazarı Enis Batur tarafından kaleme alınan Perişey kitabı Şiir (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789759169398 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Perişey isimli kitap 169 sayfadan oluşuyor. Perişey kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0