up
ara
Ercan Yıldırım

Ercan Yıldırım

Reyhan Kurt

Reyhan Kurt

@reyhankurt - Gaziantep

Aynı yazar, aynı dergi, aynı aylar, farklı yıllar, ne güzel düşünceler
Dünyevi iktidar sahalarını reddederek bugünlere geldik; geldiğimiz yerde ne kadar fani, seküler otorite varsa onları kurtarıcı belledik.

Anadolu'nun İslamlaşması sürecinde gözetilen hedefler, araçlar ve sağlam yürüyüş, İstiklal Harbi'nde yok olmaktan kurtaran "irade" Allah'ın takdiri ve kaderi bizim tarih boyunca kabul ettiğimiz yegane otoritedir; bu otorite milletini arıyor...Millet sahiden otoritesini arıyor mu?

Biz Türkler Allah'tan, Kur'an ve Peygamber yolundan başka otorite bilmemekle yürüyüşümüzü gerçekleştirdik; tarihte, zamanda ve mekanda kalacaksak yeniden Kur'an'a, Sünnet'e yalnızca Allah'ın kudretine sığınmak zorundayız...


-Ercan Yıldırım, Cins Dergisi, Aralık 2017


Dünya sisteminin oyuncağı haline gelen her bir Müslüman, İslam' bir ihanet vesikasıdır. Türkiye'de batılılaşma dediğimiz modernlik hamlesi boyunca pek çok grup, parti, birey, ulema, aydın dünya sisteminin çarklarını yağladı; pek çoğu da o dişlilerin arasında öğütüldü gitti.
+
Hayatı müslümanca düşünüp, sekülerce yaşayıp, laikçe savunarak idame ettireceğimizi itikadı mesele olarak görüyoruz. Gündelik hayatımızı İslami kılmanın yollarını kendi sorumluluğumuzdan alıp bir cemaate, tarikata gruba attığımız müddetçe İslami mücadele vermiş sayılmayacağız.

-Ercan Yıldırım, Cins Dergisi, Aralık, 2016
Ercan Yıldırım
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
23 beğeni · 4 yorum beğen ikon
Feyzanur (@vareste)
O zaman bu güzel paylaşım canlansin. Hala şu dergiyi alamadım, hala aklımda. :)
07.12.17 beğen 3 cevap
Kahve Kitap Kurabiye (@kahvekitapkurabiye)
burada 2 yorum yapılmış ve ben ikisini de göremiyorum :). Demek ki o kişiler tarafından engelliysem :))). Ama bu güzel yazılara kayıtsız kalamazdım. Yazanın da sizin de yüreğinize sağlık ...
07.12.17 beğen 1 cevap
ekar (@ekar)
Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir..
01.01.18 beğen 1 cevap
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0